Отговори
# 735
  • Мнения: 233
Аз пък се задъхвах от началото на бременността(някъде 2-3 месец) и то защото съм свикнала да ходя мн бързо и все не съобразявах темпото  Laughing ,но и до сега не се отказвам да се разхождам пеша на дълги разстояния.Правя честички почивки,ако почна да се задъхвам и така.Това е от хормоните,а с напредването на бременността и от притискането на диафрагмата.

# 736
  • Мнения: 27
Абе я аз да попитам,че започвам да се притеснявам.Малкото човече е много активно,ама найстина много и нощем вече започнах да се пробуждам... Това нормално ли е ? Ии от време на време все едно претреперва.....

# 737
  • Мнения: 233
Ibcinka и моята беба е така.Само дето има дни в които откровено си я мързи и не се движи много-много,а тогава направо се побърквам дали е наред,че е толко мудна.Потреперването да не е заради хълцане?

# 738
  • Мнения: 338
Абе я аз да попитам,че започвам да се притеснявам.Малкото човече е много активно,ама найстина много и нощем вече започнах да се пробуждам... Това нормално ли е ? Ии от време на време все едно претреперва.....

В коя седмица си?
Нормално е да мърда, особено вечерно време, тъй като тогава не мърдаш ти и то решава, че си му скучна   Grinning
Когато вървиш или се местиш, движенията ти го приспиват. Нормално е и потреперването, то си се мести, стряска, ритка, смуче си крака, ръката, хълца.
Притеснявай се, ако дълго време не го усещаш Wink

# 739
  • Мнения: 123
 Да споделя ...вдидяхме бебчо,тази вечер и...човечето е пораснало с 1350 гр.за един месец сега сме 33 с.и 6 дни,обърнал се е с главата надолу,плацента,вода са ок.
Мисля ,че за още един месец и нещо,човечето при всички случаи ще прескочи 4 кг. Crazy

И ние имаме дни в които сме по активни и дни в които го ръчкам горкото ,защото спинка повече и искам да го усетя
Забелязала съм , че има значение за активността на бебчо от това какво съм яла и пила, например след кафе .

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 21:51 от Добро Утро

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Здравейте мамита,

да се включа и аз по темичките.
Относно датите, може да пишете нумерология в google  и после в сайовете да проверите за определени дати, които ви интересуват.
За шофирането - аз нямам избор, живея на 6 км от Пловдив, а за да стигна до Селена Пловдив трябва да пътувам с маршрутка до Пловдив и после няколко рейса, та някак си ми е по-лесно и безопасно да си се карам сама. В маршрутката до Пловдив рискувам преждевременно раждане с тяхното каране. А пък таткото е на работа по цял ден и няма как да се освобождава от работа винаги, та си се карам сама за сега. Моята кола е Опел Астра Комби и ми е широчко все още, не ми опира никъде корема, само като паркирам понякога се задъхвам. Иначе другата седмица живот и здраве влизам в 9 месец Simple Smile не остана, скоро ще си гушкаме бебоците.
Комплектче за изписване взехме от Вис Виталис едно беличко леко плюшено, много сладко. Изпрано, изгладено и одготвено за изписването е.
Моите изледвания са супер, само хемглобина още ми е нисък, та ще си продължавам със Сорбифера.

Извинявам се за дългия пост, но исках да се включа по темичките и от вчера  Simple Smile

Здравей Lilsii87, и аз смятам да раждам в Селена, терминът ми е 29 март.

# 741
  • Мнения: 94
Здравей, Venivera  Simple Smile

моят е 2-ри април, но сигурно между 22-25 март ще определим дата за секцио, още не сме решили с докторката кога да е, иска да види колко ще наедрее бебка, да не я изкарваме прекалено рано  Simple Smile Може и да се засечем в болницата  Simple Smile

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Възможно е ☺. Ще се радвам. Аз се надявам на естествено раждане, дано всичко да е наред.
 

# 743
  • Мнения: 712
Нашето активно време с бебчо се препокрива нощем- редовно се будя по никое време и будувам час-два, и той тогава се активизира. Иначе не ме е будил, май само веднъж.

От една седмица се промениха движенията- вместо непрестанното търкулене и шаване, сега само лекичко се премества и от време на време подритва. Аз веднага си вкарах параноята, но остава малко до прегледа и ще изтърпя Simple Smile

Иначе се задъхвам, ако едновременно говоря и вървя  hahaha- аз също обичам бързото темпо и още не се давам  Laughing макар вече да ми е по-голям зор да препускам.

Според вас доколко храненето се отразява на наддаването на бебетата? Все съм в чуденка дали се храня достатъчно добре, за да расте детето- ама пък като се сетя, че има толкова жени без апетит и с прилошаване, а бебетата им са в перфектно здраве, най-вероятно няма за какво да се притеснявам  newsm78

# 744
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Добро утро,мамчета.
За тези,които се задъхват дори,когато говорят моят съвет е да си проверите хемоглобина и желязото,ако все още не сте го направили.Аз от ученическите си години съм с нисък хемоглобин,който контролирам с лекарства от време на време,и това е един от най-честите признаци.Както и честото ожадняване,защото кръвта се разрежда.
И сега,независимо от усилията хемоглобина ми вчера е излязъл 107,но аз и предният път бях така. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 712
Права си, че може да е от това, особено ако задъхването е придружено с лесна уморяемост и липса на енергия. При мен не е от него , просто матката вече притиска диафрагмата.  Peace

# 746
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен, интересувам се  как избрахте спалния комплект  какво сте купили до сега? Ще ми е от помощ ако споделите.Благодаря предварително хубав и спокоен ден Simple Smile.

# 747
  • Мнения: 123
Хайде и от нас добро утро  Hug ,ние сме във фаза сутрешна гимнастика ,опъна краче от дясно и после от ляво  Party

И при мен има задъхване,даже като чета книжка на баткото усещам , че дишам на пресекулки. Това е от притискане на диафрагмата,защото корема е още високо, ще мине  Grinning

Аз от скоро пазарувам и съм взела доста малко неща, но спален комплект взех от Икеа. Много ми харесаха,защото чаршафчетата бяха с ластик, материята и цветовете супер..., а и са намалени в момента  Peace

Последна редакция: пт, 26 фев 2016, 09:06 от Добро Утро

# 748
  • Мнения: 96
Добро утро на всички , yolitka  аз вече съм готова за бебо само козметика и памперси не съм купила  Peace за спалния комплект доста неща съм взела два комплекта чаршафи ( долен , като горния е плик, калъфка ) отделно още 4 за матрака бяха на супер промоция  Grinning и сестра ми ги взе , обиколник за креватчето  и две възглавнички да има да се сменят , нали е бебе все пак ще повръща ще се лигави , напишква , което ми напомня че и протектор за матрак съм взела .

# 749
  • Мнения: 1 396
Аз взех две спални комплектчета с чаршафче, плик и калъфки ( които в началото ще са излишни ). Взех и олекотена завивка, ако е студено април. Остава протектор за матрака.
Утре съм на преглед и нямам търпение вече да видим беба.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт