Висше образование в Дания

  • 60 106
  • 228
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 873
То и аз но ScandinavianStudy  ми дадоха съвети и сайтове и т.н. и помогнаха доста.90% вършиш ти ,но като има кой да ти помага Simple Smile .А интеграл са пълна измет , изпечени мошенници - съветвам който чуе за тях да бяга с 200!!!!
Не ги защитавам(Интеграл), но това е много грубо. Ние сме доволни и не сме дали стотинка повече от таксите които са обявени. За превод на диплома става въпрос.

# 166
  • Мнения: 30
Не става въпрос ,че лъжат за цените за коренно различни други неща. 1во караха ме да подпиша договор с ужасни условия .2ро - Искаха да си направя превод и легализация на дипломата (най вече легализацията) превода си трябва така или иначе и така силно ме убеждаваха да им дам 120лв на тях за да ми я легализират напълно излишно.......... за Дания не се налага това нещо.Благодаря на Антон от Scandianavian Study,че ме светна за това.И след като им казах,че съм проучил,че няма нужда ми излезнаха с номера "Ами то при кандидастването не е нужно,но на място пред университета я търсят" - Пълни глупости .Да не говорим ,че ми дадоха грешна информация и данни за 2 университета и след 1 ден Антон от Scandinavian Study ми даде коренно различна информация  така,че ............. аз повече с интеграл НЕ се занимавам да не говорим ,че са им адски скъпи услугите и не са хич отзивчиви. В scandinavian study или както се нарича фирмата danbul дори в почивните дни и в доста късните часове на нощта получавах помощ докато в интеграл по 1-2 дни не ги намирах някога а след 16:30 нямаше тази "велика" менторка
която ми помагаше.


@Ванче за теб може да е грубо,но тея колко нерви ми създадоха - хич не ми дреме дали е грубо това е самата истина и хората трябва да знаят какви мошенници са ......

# 167
  • Мнения: 5 873
Съжалявам, че не си попаднал на хора, ние сме много доволни от нашия консултант. За Велико Търново говоря.
Важен е крайният резултат. Успех ти желая.

# 168
  • Мнения: 30
Незнам за там , аз бях при интеграл в София.ю
Да не говорим ,че с квартирата  и насоки в Дания помоща е НУЛЕВА Simple Smile .При Антон за пакет от 200лв се получава всичко за което в интеграл ще дадеш минимум 600-700............. а и е далеч по информиран от тях и е в Копенхаген както и офиса му и е доста по наясно с материала за всичко и може да помага и на място като си докато интеграл само с документалната част що годе може да помогнат .
Оооооооооооо и забравих бяха ми казали 50лв да им дам за куриер на спийди да изпратят документите до ДК в университета при положение ,че в университета се кандидаства САМО и единствено по онлайн форма в сайта им и с документи само и единствено в PDF формат! Simple Smile
Мисля,че е достатъчно хората да си направят извода колко коректна фирма са като цяло.

Както и да е мен си ме приеха и в момента очаквам от сайта за квартири окончателен резултат и резервирам билет и пътувам след нова година Simple Smile

Последна редакция: нд, 10 дек 2017, 15:04 от botlqka123

# 169
  • Мнения: 5 873
Кой е сайта за квартири? Нали не си пращал пари предварително? Надявам се стаята да върви с адресна регистрация, че и там мошеници да искаш.  Имаш 3 месеца да си извадиш документите за пребиваване. После става сложно.

# 170
  • Мнения: 30
http://www.studieboligesbjerg.dk това е към момента с квартирите в Есберг, и не е измамнически този специално за разлика от доста други.Тука предплата ще искат като ми кажат окончателно за коя квартира съм одобрен .Но и договор наред със нея ще пратят също.

# 171
  • Мнения: 5 873
Нямах предвид, че сайтовете са измамнически, а че има измамници, които пускат обяви.  
Не мисля, че е разумно да пращаш пари. Казвам ти го сериозно. Кога ще ти пратят този договор? След като изпратиш парите ли?😁
Пак ти казвам, никакви пари предварително.
Не каза има ли адресна регистрация към стаята. Да не се наложи да си купуваш на черно, че 1000 крони всеки месец няма да са ти излишни.  А без нея не можеш да си извадиш нито жълта карта, нито банкова сметка. Статут на студент не означава автоматично получаване на  право да се живее в Дания.

# 172
  • Мнения: 30
Ясно ще го имам в предвид,те искат депозит ,но май след като подпиша договора искат да го изпратя обратно и след това и депозит през банка мисля.

# 173
  • Мнения: 5 873
В кой университет си приет?  И каква специалност, ако не е тайна?

# 174
  • Мнения: 30
BASW -Esbjerg Simple Smile .Marketing Management,но ще се прехвърля computer science Simple Smile

# 175
  • Мнения: 5 873
BASW -Esbjerg Simple Smile .Marketing Management,но ще се прехвърля computer science Simple Smile
Успех!

# 176
  • Мнения: 30
благодаря Simple Smile

# 177
  • Мнения: 5 873
Видях във една група във фейсбук, че си търсиш стая. Не питай как те познах, това са незначителни подробности, но можеш да се свържеш с българи, които учат в тази академия (понеже си се отбелязал, че учиш в тази Бизнес Академия, както и много други студенти , които учат там).
Може някой да ти помогне.
Другият вариант е да се настаниш в хостел и да тръгваш по огледи. Далеч по реално е да си намериш стая на място, от колкото така от разстояние.  Хазяите обичат да провеждат разговор с бъдещите си наематели, а и ти ще имаш време да прецениш нещата, надявам се.
А, да, щях са забравя да допълня- не очаквай, че Интеграл или "Антон" ще ти помогнат да си намериш квартира.  Никой от тези консултанти , фирми и прочие не се наема с такава задача. Вземат ти парите, в най- добрия случай ще те посрещнат на летището и ще ти дадат предплатена датска  карта за телефон. Обещания от рода "ще помогнем с документите" са при условие, че имаш адресна регистрация.
Ако има общежития към университета виж как стават нещата и там.
Хубаво си помисли върху това , което пиша- ще ти бъде само от помощ.

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 02:21 от Ванчето

# 178
  • Мнения: 30
Ами то не е трудно да се познае Grinning и все пак радвам се,че си успяла.Що се отнася до хостела не е ли доста скъп(ако се наложи като краен вариант искаш, не искаш ще трябва)

# 179
  • Мнения: 5 873
Скъпи са хостелите, но не колкото хотелите. И е вариант по- добър от улицата. Виж в сайтове от рода на букинг ком или триваго, ще се ориентираш от към цени.

Общи условия

Активация на акаунт