Магията на изтока - тема 45

  • 44 155
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Мне,  Crossing Arms Ji Sung  се пъхна в "не гедам" този път. Пфуу.
Мда , Ms. Temper & Nam Jung-Gi съм изгледала вчера и двете серии - 9 и 10. Очевидно малко забавиха темпото. За това и превъртях този път и съм изгледала 2-те серии за времето за 1  Blush. Еми запоите на шефа , мистър Ким и тоз обиграния мошеник ми бяха  Rolling Eyes Tired.
 Joy нощен гост,  то от толкоз "Entertaiment" и в Ms. Temper & Nam Jung-Gi и в Memory и в Misaeng, като прочетох недопрочетох думата Entertainer  първо реших, че се бъзикаш да сме си дружки виртуално в такива работни запои  Mr. Green Joy Drunk  ooooh! Embarassed Joy
Е Чани все пак върши работа дето му е казано да върши но и през цялото време сетивата му работят на 6 , та чува и вижда полезни неща. Екранния му баща и екранната майка на ГГ пак ме  Joy hahaha Joy. Татко му как го изкоментира пред племеника му в 10-и  Joy, докато нашия се правеше на палячо.

# 706
# 707
  • Мнения: 6 772
Шоши, да ти предложа да погледнеш My Lawyer, Mr. Jo. Не знам дали ще ти допадне, ти ще си прецениш Peace.

# 708
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Memory 10 изгледан. Все така ми харесва. Но остават още 6 серии, така че сценариста  newsm66
Нещо ме подсети този епизод по дискусията на 2в1 и pavlinaio  в частта деца-родители -....Ами каква да кажем, за прибирането на ученик от основно училище бая късно вечерта, не от другаде а от училище  ooooh!. Ама направо защо изобщо се прибират, да спят в училището както са я подкарали.
 Blush много ще ми станат над 3 заглавия към момента. My Lawyer, Mr. Jo нека се трупа.  Hug

# 709
# 710
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Да размърдам днес темата. Misaeng- 7 изгледани серии. Понеже ми е интересно си го подслаждам така да се каже. Гледам "на час по лъжичка". Всеки епизод ме напира към коментар но пък като мина на седващия - още неща за коментар и аз си забравя предишните  Blush. Само ако пиша венага след даден епизод май ще помня.  Blush. Но пък май гледам и епизоди на части.  Blush абе пролет.

# 711
  • Мнения: 6 772
Шош, бях сигурна, че Misaeng ще те заинтригува като един малко по-различен корейски сериал. На мен ми беше интересно да хвърля поглед на един наболял въпрос като намирането на работа за младите хора и това как успяват да се приспособят в тази жестока конкуренция по тамошните земи. Там вече имат специален термин за това поколение млади хора с прилично образование, които не успяват с години да започнат редовна работа.
Скоро някъде четох за Япония, където се наблюдава друг феномен сред младежите породен от нещо подобно. След като завършат образованието си и не успеят да си намерят работа известно време, просто се отказват и живеят с родителите си без никакви амбиции. От това следва, че все повече млади хора не завързват трайни връзки, спад на браковете и раждаемостта и всички проблеми следващи от това.

# 712
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Мда, То тези 2 споменати от теб казуса ги има и у нас , въпреки големите разлики и с Корея и с Япония. Бих казала логични неща, които обаче не са социално позитивни. Факт. И показател именно за подценяване на социалната и психологична компонента и на общество и на държава. Коментара ми е "тъпо" за такива патови ситуации. Жалко за потърпевшите  Confused.
А иначе гледам дадената в сериала работна среда и просто трудно и за миг забравям 2 думr "Harassment"  и "Еntertaiment"  Thinking. Обширни теми. А междуличностните отношения също са специфични да го кажа. И туй е само малка част от нещата които ми попадат на радара. Fear and Trembling (2003) онагледен на корейски терен и във формат сериал  Mr. Green. Как няма да ми е интересно?! И още как   tv
 Hug

# 713
  • Мнения: 640
В една от главните роли се изпълнява от Lee Sang-Woo http://asianwiki.com/Lee_Sang-Woo_(1980) .Погледнах му филмографията и направо останах изненадана ,колко е оборотен. От 2009г играе непрекъснато ,а се случва и в по два и три сериала на година ,е не винаги главна роля ,но не спира.
В групите във вконтакта превеждат сега и All About My Mom 54серии. Сега Happy Home - 50 серии.
Личен живот няма ли?!
Направи ми впечатление ,че не е завършил университет с "културно" направление ,а със сериозна
срециалност.
На мен ми е доста дървен ,по скоро ми прилича на сухар ,но явно във филмовите среди го харесват.

В Happy Home харесвам повече Lee Pil-Mo http://asianwiki.com/Lee_Pil-Mo. Той също има много роли ,но поне си заслужава, като му гледам външния вид. Simple Smile Жалко е ,че го
Скрит текст:
натопиха и сега жена му го напуска.

# 714
  • Мнения: 9 197
Kundun
Американски и на Скорсезе,но показва живота на 14-ят Далай Лама.
Казват,че напълно следва действителната история (с малки изклюзения).Филмът е забранен в Китай,а на Скорсезе му е наложена забрана да посещава Китай.
Хареса ми.

# 715
  • Мнения: 6 772
Happy Home
Скрит текст:
Героят на И Пил Мо сам си е виновен, че жена му го напуска. Не са го натопили. Както често се случва един от главните проблеми е липсата на комуникация между съпрузите след изживяна трагедия. Тя се затворила в себе си, той си намерил отдушник в секретарката на майка си и работохолизма. Като добавим и това, че той си затваря очите и се прави, че не знае за манипулациите на майка си и нейното отвратително отношение към жена му, никак не е чудно, че това семейство няма да го бъде.

# 716
  • Мнения: 640
Happy Home

Скрит текст:
Все пак 5 год. жена му нямаше представа от похожденията на "скъпи " -я. В един момент кроки разбра ,че няма да може да има други внуци  и реши отношенията секретарка- син да излязат на светло. Гадното за ГГ е ,че  операцията на детето й  е направена от този ,от когото търси помощ.

Не знам защо ,но този сериал и преди това Любовницата ми допаднаха много . Изглежда сега съм на сантиментална вълна ,но го чакам с нетърпение. Още в събота го гледам на корейски ooooh!

На Monster е излязла 8-ма серия на руски.
Какво ли ще измислят 50 серии ,като основното се разбра newsm78

# 717
  • Мнения: 6 772
pavlinaio, много е приятно, когато си в подходящо настроение за даден сериал. Няма значение дали е пълен с клишета, нелогизми, стандартни схеми на взаимоотношенията или другите колко кусури му намират. Щом на теб ти доставя удоволствие, докато го гледаш значи всичко е наред Peace. Аз бях така със Слънцата. Не, че е бил нещо невиждано и уникално или, че не съм му видяла пропуските и недостатъците. Но те не можаха да ми развалят удоволствието от цялостната картинка. Готини актьори, забавни и закачливи диалози, нормални взаимоотношения и поведение на героите, добре разпределени драма, комедия и екшън. Всичко беше такова, каквото явно ми е трябвало в момента.


Happy Home
Скрит текст:
Много ми е гадно, че главната се самообвинява и съсипва, че не може да има повече деца, а толкова много го иска. Онзи плужек, мъжът й, си е направил вазектомия без изобщо да си направи труда да я уведоми. А крокодилът не пропуска шанса да издевателства над снаха си и то с много гадни и подмолни техники.

# 718
  • MJF
  • Мнения: 8 591
"Тътря се " с Misaeng 8.  Blush ами не можах да си доглеам снощи епизода защото ме напуши  Laughing. Първо с едно мляко дето трябваше да е развалено и последва wc сцена с обвинения към млечно-киселите бактерии. А после световно-значимия въпос с "Еntertaiment второ ниво" и стратегията представена от героя на Byun Yo-Han  и аз вече градивно стигнах до  Thinking ooooh! Whistling Joy и не можах да продължа. Голям майтап.
Kundun отиде в списъка за гледане.

# 719
  • BG
  • Мнения: 4 457
шоши, ама агент Чани много ме разсмя в 10 еп. като правеше кълбета  по пода, за да не го види баща му Joy голяма работа е значи, жалко че не намерих гифчета на този момент, да се посмеят и други с него Laughing

Общи условия

Активация на акаунт