Боледуване на децата ни - тема 35

  • 51 350
  • 722
  •   1
Отговори
# 450
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365

Тази седмица не е на ясла, заради много сополи и постоянна кашлица, но вече е по-добре и вероятно в понеделник ще иде.  Постоянно е с хрема, къде повече, къде по-малко. Кашлица също, заради секретите. Няма лекуване.

Щях да купувам инхалатор. Въпреки повечето положителни мнения, последните от тази тема тотално ме разубедиха. Благодаря, че ми спестихте пари, които не са ми в излишък  Peace

Само да вметна, че да се разчита на форумни съвети дали да се купи или не инхалатор не е никак добре Rolling Eyes
Да не ти се налага Peace, да стават неща, покрай постоянните ви сополи, от които не ще тичаш за инхалатор, ами ще се ядосваш на себе си....


Аз, полза от инхалатора виждам при сина ми, ползвам при всяка хрема и кашлица и винаги го облекчава. С физ. разтвор. След инхалация спи спокойно, а не със задръстен нос.
Ние го купихме след болницата, и до ден днешен се ползва, доволна съм Peace

# 451
  • Мнения: 19 317
Аз също считам инхалатора за една от най-полезните покупки. Миналата година го смених с по-добър.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 25 262
ПАк опираме до спецификата на децата и от какво боледуват. За едни сополи инхалатор да се ползва е най-малкото безсмислено, все повече се налага мнението, че е дори вредно. Ако правят спазми вече е съвсем друг въпрос. Аз също се радвам, че не се поддадох на изкушението да взема. Ами не ми се е налагало да ползвам, а да купувам доста скъпа вещ ей така да ми се намира... няма да стане. Ако усетя нужда ще взема, разбира се, дано да не се налага.

# 453
  • Мнения: 19 317
В повечето случаи сополите вървят с кашлица. Само за сополи може да се ползват инхалаторите, които не раздробяват частиците или тенджера с гореща вода, което пък не е удачно за малки деца. Ние сме лекували бронхит без антибиотик. Само с инхалации.

# 454
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Ами, Месечинка, то инхалатор се взима от нужда Rolling Eyes Не от форумни съвети.
Ние тук си казваме мнението и когато някой каже... "ау, добре, че ви прочетох колко е безсмислен...." Tired
Нали се сещаш, тази нужда я преценява лекар и майката се води от състоянието на детето.
Не е предмет на убеждаване или обратното Peace

# 455
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Аз честно казано мислех да го взема точно защото се бях подвела от изказвания колко е незаменим и че едва ли не е задължителен, наред с термометъра да речем (не визирам темата, просто отвсякъде чувах такива коментари по едно време).

# 456
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Разбирам те, аз, също не бих купила по съвети от хората, най-общо казано.
Но, видяхме зор и както, вече казах съм страшно доволна от използването му в нашия случай Peace

# 457
  • София
  • Мнения: 7 277
Моята лична лекарка лекува всичко с инхалации с физиологичен разтвор. Дразня се, защото нито е достатъчно в повечето наши случаи, нито е необходимо във всички случаи. Винаги препоръчва физиологичния разтвор - това е панацеята. Един път само каза да взема капки назик кидс.

Веднъж децата (големите) кашляха 3 седмици от стичащ се назад сопол. Безброй инхалации им направихме  Confused - нищо не се промени в кашлянето. А да не е лесно да направиш инхалация на две две-годишни - хвани първо единия и го убеди да седи мирно, измий инхалатора (евентуално стерилизирай), хвани после другия. Правихме инхалации 3 седмици и накрая се отказахме. Кашлицата не мина от това, а от друго.

Имам два инхалатора на Омрон - изключително много ги ползвам с пулмикорт, ползвала съм ги и с вентолин. Физиологичен развор им пръскам в носовете със спрейче.

# 458
  • Мнения: 2 352
А аз последната тема не я разбирам никак. Страшно ми звучат експертните потребителски мнения.  Peace

# 459
  • Мнения: 2 071
Щях да купувам инхалатор. Въпреки повечето положителни мнения, последните от тази тема тотално ме разубедиха. Благодаря, че ми спестихте пари, които не са ми в излишък  Peace
Само да вметна, че да се разчита на форумни съвети дали да се купи или не инхалатор не е никак добре Rolling Eyes
Да не ти се налага Peace, да стават неща, покрай постоянните ви сополи, от които не ще тичаш за инхалатор, ами ще се ядосваш на себе си....
Права си, че не трябва да се разчита на форума за съвети, убедила съм се. И дано не стане някое усложнение  Praynig

НО... Преди няколко месеца имаше много добра оферта за ОМРОН в амазон и тъй като бях чела, че се ползва и за сополи и др. отидох да питам ЛЛ. Категорична беше, че не ми е нужен и да съм благодарна, че няма някое по-сериозно заболяване, което да налага ползването му.
Та не е само форума, просто напоследък пак се замислих  Peace

# 460
  • Мнения: 68 788
В повечето случаи сополите вървят с кашлица. Само за сополи може да се ползват инхалаторите, които не раздробяват частиците или тенджера с гореща вода, което пък не е удачно за малки деца. Ние сме лекували бронхит без антибиотик. Само с инхалации.

Съгласна съм с Месечинка, мнението ми се покрива напълно с нейното.

Към поста на Дъждец - да, сополи вървят с кашлица, но тогава кашлицата е провокирана от сопола и е в гърлото, а не в белия дроб. За какъв дявол тогава да вдишва нещо в дробовете си Rolling Eyes като дробовете са чисти?

Пак е до дете - при моето появи ли се сопол, в 99.99 от случаите става зелен и без АБ капки не минава. Така че капя капките и лекувам сопола. Инхалации не правя, защото и с тях сопола си стои.

В заключение - инхалатор бих ползвала, ако имаме проблеми с белите дробчета и правим чести бронхити, от всеки сопол, или астматични пристъпи. Но така, както всичко при нас обикновено е в областта на УНГ, за мен лично е излишно...

Всеки обаче е свободен да купи каквото прецени, че е най-добре за детето му Hug

# 461
  • Мнения: 3 795
Моето си кашля,точно като при бронхит.Кво беше тва нещо и тоз АБ..не знам.Явно вирус.Ай,дано АБ хване поне на кашлицата,че до не ме и яд.И хремата още не е спряла.Излязохме за 15мин.и като се разкашля,ужас.Тя два пъти ми е карала вирусен бронхит и двата пъти студеният въздух я разкашляше.Прибрахме се вкъщи и се успокои.

# 462
  • Мнения: 68 788
Уми, да идете на едни слушалки ли? Още като сподели, че дишането на Габи е повърхностно, се замислих, защото съм чела, че при бронхит е някакво такова. Но само съм чела, нямам личен опит, да не те подведа излишно само Confused То така или иначе ще отидете сигурно на контролен преглед, дано всичко да е наред и да се касае за остатъчна кашлица. Как сте с Т...нали не вдига вече?

# 463
  • Мнения: 2 196
Купих инхалатора в момент когато детето кашляше буквално през 5 секунди и то къртещо и зловещо от втечнени секрети...Инхалации на котлона не даваха резултат,защото детето не искаше да стои.Единственото,което лекарката предложи е да даде направление за физиотерапия и да ходим два пъти дневно на инхалации в поликлиниката.Беше студено,детето с отит,на АБ и реших,че е по-добре да купя инхалатор отколкото да го разнасям по студа два пъти на ден.Още след първата инхалация се облекчи значително кашлицата,после и Вентолин инхалирах,защото му го изписаха и така...Пиша кое ме е накарало да го купя-в случая развитието на болестта!После съм правила и само при хрема,и при по-сериозна кашлица.Не винаги помага,но чак да вреди не съм съгласна.Понякога е толкова задръстен от секрети и сополи,че дори и инхалация не му помага,а какво остава сам да се пребори...Всяко боледуване си има пик каквото и да даваш и правиш,каквото е писано ще стане.Ако може да се предотврати-добре,ако не поне ще знам,че съм опитала.

# 464
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Е ти сама пишеш, че при брутална хрема не помага... При по-лека детето се справи и без него. Не помня къде съм чела, но съм сигурна, че някъде се споменаваше опасността секретите да се спуснат по-лесно към дробовете от носа заради инхалации с ФР. За някои състояния инхалаторът е безценен, никой не го оспорва.

Общи условия

Активация на акаунт