Тайните на РИБАТА

  • 32 801
  • 91
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Възможно е да има подобна тема, но аз не открих. Всички знаем колко полезна е рибата и колко е важно да я ядем. Аз освен това я и обичам. И всякаква морска храна. Само че... не разбирам нищо от риба. Като вляза в рибарски магазин не знам какво да си купя. Освен познатите до втръсване скумрия и пъстърва другите не ги познавам. Та предлагам в тази тема да споделяме всичко за рибата - коя е вкусна и коя не (макар че това е субективно), коя как се приготвя, интересни рецепти, добри магазини за риба и т.н.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Записвам се с голямо желание в темата, защото и ние искаме да увеличим седмичната си консумация на риба. bouquet

   Много обичаме сьомга, бяла риба и скариди.

   За интересни рецепти не мога да споделя, защото всичко хвърляме на тигана или на скарата.

   Пазаруваме най-често от рибния щанд на Metro, но ако знаете хубав рибен магазин в центъра, споделяйте. Peace

# 2
  • Мнения: X
На "Стамболийски" точно до пазара "Димитър Петков" има магазин за прясна риба. Скъпичък идва, но има и неща на добра цена. Например, сардина за 4 лв. кг. Хубава е и пържена, и маринована. Доста разнообразни риби има там. Чистят и филетират рибата безплатно.
Моята рецепта за панирана бяла риба на фурна (за да се избегне пърженето). В една купа се разбиват яйца, в друга се слага брашно, в трета- галета. Филетата се потапят последователно в брашното, яйцата и галетата. В галетата може да сложите чер пипер или къри, или други любими подправки. Нареждат се в намаслена тава (още по-добре е върху хартия за печене), поливат се със струйка зехтин и се пекат на 180-200 градуса. По този начин се образува хрупкава коричка, а филето не изсъхва, а се запазва сочно.

# 3
  • Мнения: 10 503
От тук съм вземала хубава риба - https://www.facebook.com/%D0%93%D1%80%D1%8A%D1%86%D0%BA%D0%B0-%D … -755157751174669/
срещу Сити Център се намира магазина Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И аз съм му фен на този магазин на Стамболийски. Много добре е зареден. Благодаря за рецептата за бяла риба.  Hug Моите в къщи обичат, а аз от години не пържа и не знаех как да я приготвя.

# 5
  • Мнения: 4 401
Хоп и аз тук ,но само за да чета Embarassed,защото всичките ми прекрасни рецепти с които впечатлявам половинката реално съм си откраднала от съфорумки  newsm20 bouquet .
Много ми се иска да овладея поне най-елементарните знания и умения по отношение на приготвянето на суши а също почти нищо не знам за рибните предястия и салати.Не сме почитатели на супите.

# 6
  • Мнения: X
За салатите с риба, ние много обичаме картофена салата с кисели краставички и филе риба, натрошено в нея. Пробвали сме със сьомга, пастърва, скумрия- всички варианти ни харесват.

# 7
  • Мнения: 685
Може ли да предложите салата с маринована риба? Но да е без картофи. Ровя се из интернет, но нищо не ми хваща окото. Картофи и майонеза, и само това се повтаря. Иска ми се нещо по-различно.

# 8
  • Мнения: X
С маринована риба класика е "Селедка под шубой" https://www.youtube.com/watch?v=slaHZx9LcuA, но и в нея има картофи. От друга страна, има достатъчно зеленчуци и може би картофите може да се пропуснат. Аз бих заменила майонезата със заквасена сметана.

# 9
  • Мнения: 685
С това май много се пие? Mr. Green Благодаря за предложението.

# 10
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
something new,

аз правя зелена салата с рибни филета - с удоволствие си хапваме. Нарязвам айсберг или ето такива салатки, тук се казват Salatherzen:

Добавям също и рукола или агнешка маруля, така съм го чела на български, представлява това:

Използвам самата мазнина, в която са съхранявани филетата, добавям краставица, ядки (слънчогледови предпочитаме), зелен лук, сол, копър, оцет и отгоре настъргвам пармезан или Грана Падано.

Риба във фолио хапваме, обикновено пъстърва или ципура.
Сьомга приготвям или на тиган, стандартното, или я посипвам с нещо хрупкаво - рибни трохи, корнфлейкс.
Шаран може с орехи или плакия, но не правя у нас.
Риба тон, нея обикновено хапваме или на домашна пица, или на салата.
Салата 1: зелена салата, риба тон на късчета в олио, зелен лук, краставица (ако имам)
Салата 2: риба тон на късчета в олио, царевица, майонеза, копър
Салата 3: червен боб, риба тон на късчета в олио, зелен лук

# 11
  • Мнения: 25 620
Може ли да предложите салата с маринована риба? Но да е без картофи. Ровя се из интернет, но нищо не ми хваща окото. Картофи и майонеза, и само това се повтаря. Иска ми се нещо по-различно.

Вместо картофи можеш да ползваш карфиол. Или някакъв вид паста.

# 12
  • Мнения: X
Последният пост ме подсети за спагети или други макаронени с риба тон. Най-добре е с фузили. Сварените макарони заливам със сос от маслини (зелени, черни, може смесени), чесън, малко орехи и зехтина от консервата. Добавям филетата риба тон и гарнирам с нарязани на половинки чери домати. Страхотно е особено през лятото и търпи много вариации. Може да се пропускат някои продукти, може да се добави настърган пармезан или друго твърдо сирене.

# 13
  • Мнения: 685
Вместо картофи можеш да ползваш карфиол.
Златна си!

chrissy , ще пробвам и твоя вариант. Hug Само не разбрах, краставичките кисели или сурови са?

# 14
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Сурови слагам аз, кисели някакси не ми подхождат в тази констелация.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт