Бебешката количка - цяла наука за второ висше №33

  • 92 957
  • 805
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 298
Записвам се да следя Simple Smile Честито на закупилите. В АИКО между другото има в момента Пег Перего Бук за 1150 лв.

Вече не са на промоция. Ние, по твоя информация Simple Smile)), поръчахме в петък и днес потвърдиха, платихме и утре ни я пращат. Решили сме, че ако нещо не ни допадне ще им я върнем...или може първо да питам тук дали някой не я иска.
Дано все пак ми хареса.
Проблемът е, че тук във Варна не можах да я намеря и видя на живо и идея си нямам дали ще ми допадне.
Ето тази е: https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=96667&sgid=54
Ще съм благодарна ако някой има отзиви Simple Smile))
Тази съм я виждала в айко в Стара Загора. Аз я харесах, но ММ - не. Така че повече от разбутване напред, назад, за да видя леко ли се движи не съм пробвала. Добре изглежда на живо и честито!

# 16
  • Мнения: 211
Благодаря. Ще споделя впечатлението си, след като я получа. Дано не се разочаровам и да не се наложи да я връщаме.

# 17
  • Мнения: 1 977
Здравейте, искам да попитам някой има ли впечатления от тази количка

http://www.patilanci.bg/product/detska-kolichka-lorelli-monza-3-blue-2015

Четох доста по въпроса за триколките и все още се чудя. Хубаво е, че са по- маневрени, но ме притеснява дали са достатъчно стабилни.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 645
триколките не са достатъчно стабилни според мен, не бих си взела триколка, но някои ги предпочитат и са доволни...

# 19
  • София
  • Мнения: 44 032
Аз не ги намирам за  нестабилни, не ги намирам и за по-маневрени, това зависи от конкретната количка, за мен основен минус им е качване и слизане от тротоар, че в един момент остават на  предната гума и ако тя не е заключена (някои имат  заключване от дръжката, което е удобно) за мен е много неудобно ако не е добре изправено, може да запре и т.н. Отделно, че визуално лично на мен са ми грозни повечето.

# 20
  • Мнения: 39
Момичета в кой месец си купувате колички Simple Smile

# 21
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Привет! Имам един въпрос, който не ми е много ясен. За базата и Isofix за столчето за кола. Огледах ги, видях и нашата кола. Ако купя Isofix ще мога да сложа столчето само на една седалка по средата отзад. Но си мисля, че от едната сртана ще е малкия син, от другата страна исках да е бебка, големият син най-отзад и аз по средата. имаме шаран, седем местен. Тогава базата ми се струва по-добър вариант.  И после идва въпроса, имам ли нужда изобщо от база,която също се закрепва с колани, както и самото столче. Isofix е по-стабилен, но кога и как да го ползвам.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 032
Ако има хубава промоция бих взела без оглед месец. Ако не - към края на 9-ти, ако не е някаква рядкост с проблеми с наличностите по принцип, като изборът би бил направен още в ранните месеци.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 645
cveti 30 - първата количка си я купих в 3-ти месец към края заради една промоция, а и заради това, че не спирах само колички да гледам, после се успокоих Simple Smile

pisana yana - ако няма да слагаш бебешкото столче на седалка с изофикс, базата с коланите е за удобство повече. Наскоро на сестра ми й се наложи да вземе база с колани, защото коланите на колата не стигаха да опасат столчето на Пег перего. Колата им е сравнително нова 2009г, но няма изофикс, което ни потресе всички като цяло, но това е положението. Не стига че няма изофикс, но и коланите не стигнаха за столчето. А колата е мерцедес, доста премиум оборудване. Сега са с базата и поне им е в пъти по-удобно.
Можеш да погледнеш в ADAC при краштестовете, дали вашето столче е тествано с базата с колани и ако е по-безопасно на тестовете с базата, то значи си заслужава, но ако не е - тя е повеч за удобство Simple Smile - поне така разсъждавам аз

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Ако купя Isofix ще мога да сложа столчето само на една седалка по средата отзад. Но си мисля, че от едната сртана ще е малкия син, от другата страна исках да е бебка, големият син най-отзад и аз по средата. имаме шаран, седем местен. Тогава базата ми се струва по-добър вариант.  И после идва въпроса, имам ли нужда изобщо от база,която също се закрепва с колани, както и самото столче. Isofix е по-стабилен, но кога и как да го ползвам.

Мисля, че на Шарана има isofix на целия 2ри ред, тоест може да поставите базата на всяка една от седалките на втория ред.
Ако пък Шаранът ви е произведен 2015г., тогава има такава система и на третия ред  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 44 032
Базата за колани е голямо удобство, при някои едната част на колана минава през гърба на столчто, при други и двата само през базата.
Най-хубавото е, че не минава колан над детето, както е без база.
Иначе има удължители за колани, ако само това е проблема.
Ако колата има изофикс, бих взела база изофикс. Ако колата няма изофикс, тогава с колани., абсурдно ми се струва колата да има изофикс, но човек да си вземе база за колани.
Не мога да си представя нещо защо с изофикс да може да се сложи стола само по средата отзад..

"Тогава базата ми се струва по-добър вариант.  И после идва въпроса, имам ли нужда изобщо от база,която също се закрепва с колани, както и самото столче. Isofix е по-стабилен, но кога и как да го ползвам."  - тази част от въпроса изобщо не я разбрах. Купувате си стол с изофикс и си го ползвате винаги, когато пътувате с колата.

# 26
  • Мнения: 851
Здравейте, влизам да споделя мнение за Hauk Malibu XL. Купих я, защото беше една от най-леките колички, които видях, а има и три коша. Във варианта с легналия кош е най-тежка, но като се сложи летния е много удобно. Маневрена е, а кошчето за кола го използвах доста в къщи, тъй като беше удобно на бебето и на мен да спи в него и да я нося с мен в стаите. Много лесно се почиства материята. За мен има недостатък с коша за багаж - много е близо до количката и трудно се използва. При зимния кош/изцяло легналия/ разстоянието е супер малко и няма как да напазаруваш и лесно да сложиш покупките вътре. Сега като е с летния е малко по-добре, но самия кош за багаж е малък и като сложа дъждобрана вътре и не остава място. Раничката също не е много голяма, но най-големия минус е, че тя всъщност не може след време да си се ползва като истинска раница, защото дръжката й е само за закачане на количката.
Все пак общо казано е хубава количка - маневрена и лека.  

# 27
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Angel, гледах как се захваща Изофикс базата за едни куки на седалката. Ние имаме такива само на средната седалка. Понеже нямам опит и дори на живо не съм ги виждала, а само на видео реших да се посъветвам с вас. Столчето е peg perego viaggio tri fix.Ако беше само това дете, ок, но това е третото и малкия син искам да е от едната страна и бебето от другата. 

# 28
  • София
  • Мнения: 44 032
Angel, гледах как се захваща Изофикс базата за едни куки на седалката. Ние имаме такива само на средната седалка. Понеже нямам опит и дори на живо не съм ги виждала, а само на видео реших да се посъветвам с вас. Столчето е peg perego viaggio tri fix.Ако беше само това дете, ок, но това е третото и малкия син искам да е от едната страна и бебето от другата.  
Това ми звучи като пълен абсурд, освен ако не са подменяни седалките. newsm78

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 18:01 от Angel_Dust

# 29
  • Мнения: 13
Момичета, спряла съм се на Mamas and papas Sola 2 http://www.mamasandpapas.com/product-sola-pushchair-bright-red/1035m15w2/type-i/. Страшно ми е удобна и лека, има напълно легнало положение на седалката, самата седалка се върти и в двете посоки. Някой с мнение за този модел? Нещо, което е притеснително, а не съм забелязала? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт