Бебешката количка - цяла наука за второ висше №33

  • 93 069
  • 805
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 578
 Варненския магазин Рая тойс ще има намаление последните дни на месеца.

Brayda,  ти каква количка ползваш? Останах с впечатление, че ползваш количка за по-голямо дете.

А има ли някой с Recaro easylife? Удобна ли е? Как върви с по-голямо дете, лесно ли се бута?

# 706
  • Мнения: 279
За мен тази количка е красива и здрава.
Но е тежка, седалката е тясна, безумно скъпа, сенника не е от най-големите. За тези пари не бих я избрала. По-скоро Сайбекс Приам

Но ако сте си я харесали - няма лошо. Много пъти съм я виждала и винаги ме е грабвала с красота Simple Smile

Brayda, мен ли визираше или nvalchev Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 7 645
За Елея на бебе комфорт писах Simple Smile
Съжалявам за объркването

# 708
  • Мнения: 279
За Елея на бебе комфорт писах Simple Smile
Съжалявам за объркването

Няма за какво, много благодаря, определено не ме грабна от пръв поглед Simple Smile А какво ще кажеш за ABC Design Mamba, една позната има такава и не знам дали съм пристрастна, но ми хареса Simple Smile

# 709
  • Мнения: 32
 Още ни е рано за количка, но все пак искам да се ориентирам колкото се може, за това търся вашия съвет. За Lorelli/ Bertoni ще се радвам да споделите мнение и най-вече за Aurorа.  Rolling Eyes

# 710
  • София
  • Мнения: 6 347
Мами, къде в София мога да видя на живо Nuna?

# 711
  • София
  • Мнения: 7 645
в Бебе маркет

# 712
  • София
  • Мнения: 6 347
Мерси за бързия отговор! Simple Smile

# 713
  • Мнения: 9 023
http://rayatoys.com/index.php

20% в Рая Тойс на 29,30 и 31 май. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 279
Здравейте, момичета!
Какво бихте избрали между Peg Perego BOOK PLUS и ABC Design Mamba, на мен и двете ми харесват и не мога да избера. Единствено дръжката на Mamba-та ми харесва повече. Можете ли да споделите някакви предимства и недостатъци?
На ММ пък много му хареса Jane Muum, защото била много лека, но мен нещо не можа да ме впечатли.
Благодаря на всички, включили се с мнение  newsm51

# 715
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз мога да кажа, че са хубави колички и за мен някои недостатъци може да не са такива за други:
Недостатъци на Мамба:
- тежка е (гледам този сайт http://www.abc-design.de/en/products/plus-series/mamba-plus.html), но не знам мамбата, която е от предходните години, която не е "mamba plus" колко точно тежи, но мисля че пак е по-тежка.
- сенника е по-плитък, а това е едно от най-важните неща. Освен, че е по-плитък, има странични прозрачни "прозорчета", които са много коварни и слънцето ще влиза при бебето.
- не се сгъва със седалката, а отделно се маха тя, сгъва се шасито отделно и това я прави по-обемна в колата
- по-голяма и обемна е като цяло
- не знам за конкретния модел от коя година се гледа, но до колкото си спомням, когато аз се колебаех за нея през 2012, коша за новородено нямаше функцията да се повдига, а това се оказа важен плюс особено за шавливите бебета
- гумите са по-големи, което за мен е минус принципно

Недостатъци на Пег Перего:
- може да почне да скърца, мамбата нямам идея дали се разскърцва (да кажа, че за мен лично това не е недостатък, не ми пречи, така или иначе рядко някоя не се разскърцва)
- материите спортиво на пег перего са много груби, мошамяни, което пак с подложка примерно се преодолява, но другите комплето са много хубави
- ако сте избрали спортиво - няма покривало за крачетата
- не се поклаща въобще по никакъв начин, а това понякога с коша за новородено и трудно заспиващо бебе е минус
- цветовете на количките не са чак толкова разнообразни, аз много обичам ярки цветове, а те нямат такива


В заключение за мен Перегото е по-добрата, но може би съм малко пристрастна, защото съм я имала. Мога да кажа, че дръжката с тази чупка отпред е мега супер удобна. Преди бука имах количка с права дръжка - по-неудобна ми беше. Дори дръжката от неопрен ми се струва по-удобна от кожената дръжка.
В момента сестра ми е с дръжка от кожа на Бук плюса си, а едни приятели са с неопреновата, бутам ги и двете редовно и май втората ми харесва повече.
Има голям, достатъчен сенник, няма да се налага да се купува допълнително сенник или чадърче. Задните гуми са достатъчно големи, че да се качваш и слизаш по стълби и бордюри.

Отидете и ги вижте и двете. АБЦ дизайн има в Бебе маркетите в София, а Пег Перего в магазин Прима папа (говоря за София, не знам от къде сте)

Дано някой изкаже и друго мнение, защото пак казвам, ако аз избирах сега пак, пак щеше да избера Пег Перегото.

Доста е писано назад и за Хане Муум и за Пег Перегото, може да се върнете в старите теми и да четете. Хората са доволни също много от Хането, новите модели имали по-голям сенник, което беше един от основните минуси на старите модели.

# 716
  • Мнения: 279
Brayda, много благодаря, ние днес ги гледахме в магазина и се ошашавих, сякаш и аз колня към Peg Perego и щом казвате, че дръжката е удобна, още повече се замислям Simple Smile
Да, четох старите теми и видях, че Jane muum е номер едно, но ми изглежда по-дървена като модел, докато Пег Перегото ми е по-дизайнерска.
Благодаря за отговора Simple Smile

# 717
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Аз съм с Мамба, както писах по-нагоре и съм доволна.
Моята е от миналата година и вече 9 месеца я бутам във всякакви терени, не скърца и грам.Гумите са големи, но минават през всичко без проблем.Моя близка ползва Hauck в същия период е то направо едвам се движи и скърца вече ужасно.
Да, сенникът е по-малък, но с допълнителен си реших всички проблеми.Тапицерията също ми харесва.
Моята я дават с летния кош да тежи 10,7кг, което е с половин кг повече от Пег перегото.
Но всичко е върпос на вътрешно усещане като видиш количката.

# 718
  • София
  • Мнения: 7 645
pantera666 - супер, че се включи, защото както казах по-горе съм пристрастна Simple Smile

# 719
  • Мнения: 279
Много ви благодаря, момичета, златни сте!  newsm76

Общи условия

Активация на акаунт