Бебешката количка - цяла наука за второ висше №33

  • 93 030
  • 805
  •   1
Отговори
# 720
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Е, аз също съм пристрастна, но пак казвам, че всичко е въпрос на вътрешно усещане.Аз си смених 5 пъти избора за количка преди да я купя и като видех на живо.  Peace

# 721
  • Мнения: 131
Ние капарирахме Peg Perego Book Plus 51. Доста се чудих между нея, Jane Muum и Mutsy, даже в един момент направих в една табличка сравнение на кг и габарити. Установих, че Пег перегото май е най-лека, освен това моделът 51 е по-компактен. Количките с големи и стърчащи настрани гуми ми създават впечатлението за танк, а аз исках нещо компактно (нямам проблем с асансьори и багажници на коли).
Също така, според мен Пег Перего са доста практични:
- Кошът им отдолу побира доста багаж, дори със зимния кош.
- Предните колела се застопоряват с един бутон отстрани на шасито, а не както е при повечето модели -отделно на всяко колело.
- Също така Пег перего се сгъва наистина с едно движение, докато почти всички други модели първо трябва да сгънеш дружката, а след това с двете ръце да направиш нещо си и да бутнеш с крак. Помислих си как правя това 5 пъти на ден и си казах, че на 3 ден ще я изхвърля.
- Пег Перего може да се сгъне със зимния и летния кош (но мекият зимен, а не твърдият). Това си е плюс, друг е въпросът дали можеш да я всигнеш цялата (шаси = 7.8 кг мисля беше, зимен лек кош = 4.1 кг).
- Ако си вземете твърдия зимен кош, той става за возене в кола и люлка за вкъщи. Знам, че много хора го използват така. Но той отива на 6 кг и за мен беше тежък, освен това не ми беше компактен на вид.

# 722
  • София
  • Мнения: 6 300
Въпреки че съм фен на големите колички (за основна имам mutsy igo), м/у mamba и book, бих избрала book. Като изпълнение, функции и външен вид повече ми харесва, но не съм имала никоя от двете. Simple Smile Струва ми се, че Peg Perego са по-висок клас от ABC.

# 723
  • Мнения: 279
Благодаря ви!
devoi4eto, пазиш ли тази табличка, ако не те затруднява, би ли ми я изпратила на лични?

# 724
  • Варна
  • Мнения: 826
Между мамба и перегото, бих избрала перегото. Като основно предимство за мен е пълното равно легнало положение на летния кош при перего (мамба полягва с чупка на дупето), както и сгъването на перегото заедно с летният кош. Просто не си представям да сгъвам шаси, после кош и т.н.

devoi4eto, хубави предимства на перего си изтъкнала, само не разбрах защо "Кошът им отдолу побира доста багаж, дори със зимния кош" ? Той коша не си ли побира еднакво, без значение отгоре зимния ли е, летния ли е  Wink ? И също за тази опция със застопоряването на предните колела, да си призная аз никога не съм я използвала. Ще ми е интересно на прочета в какви ситуации майките използват тази екстра, защото откровено казано никога не съм изпитвала нужда от нея. Mr. Green

# 725
  • Мнения: 279
br, благодаря за отговора. Нямам опит с колички, тепърва ги проучвам, но в магазина ми обясниха, че застопоряването на предните колелета се използва при сняг и много лош терен, но по принцип рядко се ползвало, понеже количката е по-маневрена, ако не са застопорени.
Колкото до легналото положение- говорих днес с две дружки и двете казаха, че за тях няма нужда след 6-тия месец, вие какво мислите, момичета?

# 726
  • Варна
  • Мнения: 826
В сняг и на много лоши терени едва ли ще хукнеш кой знае къде с количката, така че като цяло това си е бла бла за мен. За легналото положение има много мнения, колкото майки, толкова и предпочитания. Аз лично количка с чупка на дупето не бих си купила. Не си представям детето ми да спи с вирнати нагоре крака, нито си представям как бих сменяла памперс примерно в такъв кош. Освен това и трябва винаги да е по гръб, а на равна повърхност може да се обърне и леко настрани, а като е малко дори изцяло. Това е мое мнение и не ангажирам никой с него.

# 727
  • Мнения: 1 775
Аз смятам активно да я ползвам опцията за застопоряване на предните колела на Book S шасито, трябва ми при влизане в асансьора да се застопорят, за да се събере количката с прегъната нагоре дръжка, иначе не се събира. Освен това кварталът ми има павирани улици, баири и разбити настилки и тротоари, та и за лош терен ще ми е полезно. Не знаех, че и 51 шасито има опция за застопоряване на колелата отстрани на шасито като Book S, мислех, че всяко от предните колела се застопорява отделно чрез бутон на самото колело.

# 728
  • Мнения: 279
Е, то така или иначе аз не попаднах на количка досега, която да няма застопоряване на предните колела, това не е проблем, иначе чупките и аз ги оглеждам. Пег Перегото ме печели с дизайн, Мамбата пък е по-лека с 1,200кг със зимния кош, с летния разликата им е 100г. КАто външни размери Мамбата е малко по-компактна според дадените по сайтовете

Stitch, мисля, че на всички шасита бяха с едно копче и двете предни, но не съм 100% сигурна, да не те подведа!

# 729
  • Мнения: 279
Stitch, между другото какво ти е мнението за шаситата, защо предпочете Book S шасито, 51 не е ли по-компактно, като предните и задните гуми са на едно ниво, аз само заради това клоня към 51?

# 730
  • Варна
  • Мнения: 826
https://lh6.googleusercontent.com/-qnHO2_zLtXY/U6bybj9itFI/AAAAA … 9-no/DSCN5755.JPG , http://lovedbyparents.com/wp-content/uploads/2014/03/urban_chassis_-_black_5_.jpg - ето с чупка нагледно, http://www.growingyourbaby.com/wp-content/uploads/2015/08/CYBEX- … line-position.jpg - ето ви и без. Вие решете за себе си кое предпочитате.

Stich, ти ще й хванеш цаката и без да я застопоряваш да я вкараш с асансьора, а за паветата и останалото не съм сигурна, че особено ще помогне тази опция , но..... докладвай ни след време. Wink

orange_county, разликата от 1 кг. си е направо незначителна, а и зимният кош много не го мисли, докато се усетиш и ще си го махнала. Много по-важен според мен е летният кош и нещата на които бих наблагяла по него са дължина и широчина на седалката (т.е. простор), сенник, и както казах равно легнало положение.

# 731
  • Мнения: 2 301
Изобщо не ми е полезно застопоряването...до сега не съм го ползвала и незнам дали бих... Трябва да имам много дълъг път само направо по равен терен...иначе, ако трябва да кривнеш, заобиколиш или завиеш...ще търкаш колела.
Бутала съм триколка на приятелка при която се налагаше да се застопорява предното колело според терена, но при моята четириколка...не е нужно. Върви само на там на където я бутам.

# 732
  • Мнения: 279
Да, тези Cybex, които си показала без чупка, много исках да ги видя, но нямали в Пловдив, само Търново, София и Варна.
На Пег перегото са дадени размери на лятната седалка:
• Размери на седалката 40 х 41 х 51,5 см

а на Мамбата:
 Размери на седалката (Д х Ш): 22 x 32 см.
• Размери на облегалката (Ш х В): 34 x 50 см.

и не мога много да се ориентирам коя ще е по-широка, трябваше да ги измеря на място, ама то за първи оглед кое по-напред...ще се ходи пак след време

# 733
  • Мнения: 1 464

devoi4eto, хубави предимства на перего си изтъкнала, само не разбрах защо "Кошът им отдолу побира доста багаж, дори със зимния кош" ? Той коша не си ли побира еднакво, без значение отгоре зимния ли е, летния ли е  Wink ? И също за тази опция със застопоряването на предните колела, да си призная аз никога не съм я използвала. Ще ми е интересно на прочета в какви ситуации майките използват тази екстра, защото откровено казано никога не съм изпитвала нужда от нея. Mr. Green


Защото обикновено, когато се сложи коша за новородено, нямаш свободата да го вдигаш на няколко позиции, както седалката и това ограничава пространството за багаж, който може да се побере отдолу.

Предните колела съм застопорявала винаги, когато съм използвала метро, автобус, трамвай. Предвид, че използвах транспорт всеки ден, за мен беше важно да могат да се застопоряват.

Относно чупката на седалката - за мен няма никакво значение. Първият път беше без, сега купихме количка, която е със. Ако бяха толкова дискомфортни за децата, едва ли изобщо щяха да ги произвеждат. Не излизам за 1-2 дни на разходка, че да си притеснявам как ще спи. За 2-3 часа, мисля не е проблем. А памперс никога не съм сменяла в количка.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 826
Аз никой кош не вдигам, а клякам и поставям багажа отдолу. Багажника е достатъчно ниско от кошовете и отново не виждам никаква разлика дали отгоре е зимен или летен. Това с багажника мисля има значение при летните колички и легналото им положение, тогава вероятно достъпа е затруднен. Аз пък излизам и за повече часове, а да се надявам,че никога няма да сменям памперс навън... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт