Срок на кредитен лимит по кредитна карта

  • 2 139
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 406
Привет, кредитната ми карта е със срок на валидност 4 години, но според договора срокът на кредитния лимит е 2 години (и скоро изтича). Знаете ли дали е необходимо да правя нещо в тази връзка - да се свържа с банката-издател, да погася всички задължения преди това и пр.  или банката ще го продължи автоматично?

# 1
  • Мнения: 103
Мисля,че трябва за ваше добро да отидете в банката,защото е възможно да ви издадат нова,а вие да си мислите,че е изтекла и да Ви начисляват такси,за които да разберете едва,когато поискате кредит от някъде и са ви вкарали в цкр.Всички банки имат различни условия.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
Привет, кредитната ми карта е със срок на валидност 4 години, но според договора срокът на кредитния лимит е 2 години (и скоро изтича). Знаете ли дали е необходимо да правя нещо в тази връзка - да се свържа с банката-издател, да погася всички задължения преди това и пр.  или банката ще го продължи автоматично?
И аз бях пред тази питанка по едно време. Питах в банката - казаха, че нищо не се прави. Всичко продължава автоматично. Вече когато изтече срокът на самата пластика трябва да им се обадите, да потвърдите издаването на новата. Но все пак банки разни и не е лошо да звъннете един телефон до вашата.

# 3
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря за отговорите! Свързах се с консултанта, издал картата - оказа се, че наистина не е необходимо да правя нищо. Понеже обслужвам картата редовно и няма просрочия, срокът се удължава автоматично. А като изтече самата карта, вече е друго - но дотогава има време.

Общи условия

Активация на акаунт