ЮЛСКА ТЕМА 35

  • 77 467
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 317
Привет!
Бемолче, жив и здрав :*
Идва сезонът на рождените дни. Моля всички привърженици на клубчета и аниматори да ме извинят предварително, обаче ба идейно ниво ОК - приблизително го разбирам. Това, че не чистиш после у вас, не готвиш (ако правиш домашно парти в апартамент), разнообразно е, има тема и забавление за децата. ОБАЧЕ!!! Това излиза ужасно много пари (много не само като стойност, а много като % от заплата, много съотнесено към възрастта на децата ни, да не казвам, че има семейства, които биха преживели 1/2 месец че и повече с тези пари). Ми, то в София за торта, клубче, аниматор, 10 деца + 10 родителя, подарък и скромно роднинско събиране (лели, баби например) идва някаква скандална цена? Не знам, опитвам се да измисля за 18 юни праазник, обаче някак си учудването от цената ми пречи да направя този ход с клуба....
Идеи за паркове/ Дендрариуми/поляни имам, но там има различни предизвикателства пред организирането...
Та, в тази връзка - как ще празнуваме 3тата годинка на нашите дечица мили Simple Smile? Вие сте Simple Smile

# 646
  • Мнения: 11 747
По поляните също не излиза много евтино. Ядене, пиене, украса..., пак ще мине 200лв. Ние и вход имаме да плащаме, понеже парка е с платен вход. Евтино няма, аз вече свикнах. Едно време бях възмутена как е възможно РД на някакъв дребосък, който нищо не разбира, да струва 300-500лв, после разбрах, че и повече може да струва. После ми се възмущават някои хора от абитуриентските балове, какви били тези чудеса. Тия хора явно нямат деца. Ако си давал по 400лв всяка година за РД, за бала колко да дадеш? То само балоните с хелий каква цифра оформят, а колко още други неща има.

# 647
  • varna
  • Мнения: 871
Луизе, разбирам те, мда, обаче като сметна на 2-я рожден ден колко пари дадох за торта+храна и напитки+малко украса за 8 деца и 8 възрастни - ми то пак към 150-200 лв. отиде, а почти нищо не помня, че бях заета да търча насам-натам. Затова мисля тая година да е в център, обаче още не знам къде точно, в момента сме в процес на обикаляне.
Бемоли, и Ема гледа Пес патрула и много им се кефи, но е по-луднала по Хело Китита Simple Smile Обаче те разбирам и теб, на нашата торта м.г. ако бяха пропуснали Мини или Мики, много щях да се ядосвам.
А в момента силно ме е яд на тъпата система за прием в детските градини. Майка ми каза, че едно време просто са минавали лелките от най-близката детска градина и са ни записвали по адрес, а сега като гледам, живея до две детски градини на по 5 мин. от нас пеш, а ще се наложи детето ми да ходи в Младост и да я водя/взимам всеки ден с кола #Cussing out

# 648
  • Мнения: 4 709
Навремето наистина за Ивета идваха до нас да ми се молят, да я запиша на ясла, после на ДГ, и накрая ме навиха и за 6 годишна на училище. Сега добре че мина номера да почне в ОДЗ, защото нито на един колега от нашият набор детето не е прието в района, а уж сме малък град.
Като чета за какво иде реч почвам да се чудя дали изобщо да правя РД с деца, родители и тем подобни. Така или иначе е в краят на юли, време за почивки, сигурно ако я заведем някъде с преспиване дори да не е море, а басеин ще е по-доволна. #Crazy Досега все роднински сбирки правихме, и си спестявах главоболията покрай детските рождени дни докато мога, та и сега май ще мина така. То децата са все по почивки по това време на годината Thinking

# 649
  • София
  • Мнения: 790
Аз казах във фб, но и тук, че ще сме в Южния (може да не е Южния, а един друг парк, де, още не сме решили). Смятах, струвах - пак 300 лв. Ще има кетъринг, балони, домашна лимонада и сироп от бъз, бири, вино, самърсби, игри някакви за децата и торта. В никакъв случай не бих ги дала за клуб на този етап. След няколко години сигурно ще ме врънкат за клубове. Племенницата ми е на 11 и беше страшна драма, защото майка ѝ я заведе във Виена (с кредит), вместо да направят парти... Накрая и парти направиха.  Sick Миналия месец ходихме на "клубно парти", как не си излязох още на 5-тата минута, не знам... Организираха нещо като дискотека с музика на моя любимец Дриско, в компанията на Герито-Николчиту и сродни душици, които (слава Богу) не разпознавам. Храната беше: гадна студена пица тип мазно тесто, дебело 1 пръст с нещо неидентифицирано за цвят отгоре + салам "Кучешка радост", сок с 5 Е-та (броих ги), който дори не беше натурален и децата до едно го отказаха след първата глътка + топчета от сирене в два подозрителни цвята, които никой не яде.  Sick Играчките вътре бяха прашни, никой не следеше да не се влиза с обувки, за моите деца, които бяха по-малки, никой от аниматорите не се грижеше. Била съм и в хубави клубове, но пак нещата бяха меко казано посредствени. А и на това хубаво време да се завираме в мухлясалите им стаички... не мерси.

# 650
  • varna
  • Мнения: 871
Мъхи, аз затова се оглеждам за кът на открито, вътре наистина ще си е убийство. А на теб пък с две направо ти се възхищавам на ентусиазма.

# 651
  • София
  • Мнения: 790
Хери, защо, какво като са две Simple Smile По-лесно е, защото организацията е като за едно. Виж, ако бяха на различна възраст, тогава вече става сложно. Единственото двойно нещо вероятно ще е тортата.

# 652
  • София
  • Мнения: 1 499
Аз никак не съм мислила сериозно за рождения ден, обаче, ако правим празник с деца и шумотевица, то със сигурност ще бъде в парка. Клубчета не харесвам, приемам ги само за през зимата. Та, ако все пак правим бебешки купон, той ще бъде в близкия до нас парк. Това съм го играла преди 5 години и беше супер.
Бях направила 8 литра сок от ябълка и праскови, вода, бира, кафе, моркови и гризини, торта. Може и вино да е имало, но не помня. От компанията ни са се празнували няколко пъти рождени дни там- и детски, и на възрастни, но с много деца. Грешка няма, винаги е готино и спокойно, децата тичат, ние не ги гоним. И много балони!!

# 653
  • Мнения: 11 747
И аз исках да правя сок от вкъщи и да го нося, но не потъмнява ли като престои? Особено ябълките не потъмняват ли много бързо?

За градините какво да кажа - аз съм разбита! Шокирана, не го очаквах, чак толкова...

# 654
  • Мнения: 4 709
При нас има само един парк, но той е извън града и надали всеки има възможност да превозва децата си до там. Но пък то и няма какво да се прави там. В смисъл освен полянки друго като няма, как се забавляват децата ви? По детските РД все е имало детски кътове, може и на открито, и там играят, пързалки, люлки, къщички такива неща. Не съм била на РД в парка никога Thinking

# 655
  • Мнения: 748
Поне имате избор. При нас нито клуб, нито парк.

Пина, какво става с градината? Защо е проблем, не са ви приели ли?

# 656
  • Мнения: 681
И аз съм съгласна, че е грехота да се дават луди пари за някакъв си 3-ти РД, но наистина постепенно човек обръгва на цени, безумно скъпи торти и подаръци. Мога да кажа, че минах евтино, макар че се чувствах леко неудобно заради това, че изобщо участва факторът пари. И аз ненавиждам клубчета и се благодаря, че родих през най-хубавия месец (сори, момичета, ама това е положението, трябва да има все нещо положително в моето преждевременно избавление). През зимата обаче детските центрове и моловете нямат алтернатива. По-натам смятам да се ориентирам към по-приключенски изпълнения - конни бази, Витоша и т.н. За Варна недоумявам защо не правите плажно парти. Толкова е стилно след залез слънце....

Длъжна съм да кажа, че за градините по мое време също трябваха връзки. Чичото на майка ми беше зъболекар и той ме уреди в една доста далечна, та ходехме пеша, тогава колите не бяха на мода за града. Направо се чудя майка ми как ме е водила всеки ден в 6:30....

Пинке, онзи ден в един парк видях двойничка на дъщеря ти. Изглеждаше досущ като нея, каквато беше миналата година, с огромни очи и рошава коса. По едно време установих, че шляпа боса, а беше и с гипс на ръката. По едно време майката се развика, "Юлия, Юлия" и толкова се стреснах, че хубавичко я огледах, да не би пък да си дошла из нашия край инкогнито!

# 657
  • Мнения: 4 709
....

Пинке, онзи ден в един парк видях двойничка на дъщеря ти. Изглеждаше досущ като нея, каквато беше миналата година, с огромни очи и рошава коса. По едно време установих, че шляпа боса, а беше и с гипс на ръката. По едно време майката се развика, "Юлия, Юлия" и толкова се стреснах, че хубавичко я огледах, да не би пък да си дошла из нашия край инкогнито!


hahaha hahaha Защо не я снима? Аз навремето така видях едно момиче 1:1 с мен, зяпахме се и не знаехме какво да направим, после ме беше яд, но не очаквах, че ще срещна своя двойничка.

# 658
  • Мнения: 681
Скарлет, не ми хрумна даже.... А бяхме на фотосесия всъщност и то, детето, доста се навираше в кадъра.

# 659
  • Мнения: 481
Ако сме в Германия ще го направя на площадката пред нас. Съвсем скромно, тук слава богу не се изхвърлят за нищо. Слагат едни солети, плодове и сокове и това е!
Ако сме в БГ ще го направя в парка зад Хилтън или на терасата с малкото басейнче. Едно от двете ще е със сигурност. Клуб имаме на цветна градина до нас и е доста приятно, двора е хубаво, но цените са неприятни.
Не го мисля, според зависи ще го правим. Но аз като зимно бебе винаги съм си мечтала да имам рожден ден през лятото за да го празнувам на открито. Има вариант да го направим и на двора при нашите, но трябва да питаме съседите, а те нещо напоследък се смениха и са кисели....

Общи условия

Активация на акаунт