ЮЛСКА ТЕМА 35

  • 77 420
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 317
Ох, олекна ми Simple Smile Просто ми изглежда тотално безумие тези цифри на фона на 3ти рд. Ясно е, че ще има торта, балони, радост, гости и приятелчета. Ясно е, че са ни живи и здрави и че и ние празнуваме с тях. Обаче направо е грехота. А моето дете, освен всичко друго, все крещи: Не искам гооости, искам на джакууузии, не искааам подаааръции, искам в планината. Под елхата 4 малки коледни подаръци стояха до Ивановден, като той чакаше Дядо Коледа да ги вземе обратно, а в замяна да отидем в планината с шейните. И аз, обречена на конформизъм, да му бутам клоуни и аниматори....

# 661
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз честно казано нямам търпение да си оправим двора на Бистрица /в момента прекарваме тръби и т.н., дори нямаме и ограда/ за да можем там да се празнуват рождените дни. Но това няма да стане скоро, не ги виждам даже и за догодина.
Харесват ми идеите ви за празнуване навън. Не ми пречи да занеса количества храна, напитки и украса. Притеснява ме "резервацията" на самото място. Някак си не ми е удобно. Всъщност, вие как процедирате, къде точно каните гостите, как намирате свободна полянка, ще ми е от полза да споделите.
Тази година исках и трите да си празнуваме рождените дни /аз и голямата сме през юни, малката юли/, но за нещастие плановете ни се осуетиха.
Скрит текст:
Момичета, свекър ми почина. Това дойде като гръм от най-ясното небе, което съм виждала. Никога не е боледувал, кипеше от енергия..... Ама, ей на... На 63г.....Тръгнал да прави крем карамел, станало му лошо, легнал и.... така го намерили. Не съм вярвала, че ще е такава мъка. Като знем на мен какво ми е отвътре и как боли, не искам да си представям мм. Вчера и онзи ден не бях на работа заради случилото се, кел файда, че днес съм, изобщо акъла не мога да си събера...Той беше честен, добър и достоен човек. Чудя се, ако не се беше забил в това забутано село /като се пенсионира отиде там да гледа майка си/, дали пък нямаше да е друго.....Бранка го понесе много тежко.
Няма по-голяма болка от това да загубиш някой, който си обичал, някой, който си е отишъл без време. Обичайте и уважавайте родителите/ свекърите си. Единственото, за което съжалявам сега е, че приживе не му казах, че го обичам.

# 662
  • Мнения: 11 747
Джине, съжалявам! Много са шокиращи такива случаи, да. Аз напоследък приемам тежко всяка смърт, даже на непознати, мен нали хипохондрията ми е пръв приятел вече...

Бемол, стига бе! Не е вярно! Шегуваш се, нали?  Simple Smile  Някой така да ме изкопира.  Laughing

Дейзи, не ни приеха и още как. От 4-ри желания, в нито една градина не ни приеха! Сега ще се мъчим да кърпим с остатъци от класирането. Места има, не е като да няма - по околните села..., в града, но на 6-8км от нас.... Е, има и малко по- близо, ама..., ще видим. Също има 5 места и в Максуда  Laughing

Максуда  за незапознатите.  Mr. Green  Там мога да кандидатсвам.

# 663
  • Мнения: 11 747
Допълвам за детските РД. Мъхче, много яко си го описала. Да, срещу 300лв обичайно тъкмо това получаваш. До скоро смятах, че по- голяма тъпня от детски РД няма. Всъщност и сега така смятам, ако е в клуб... Обаче виждам, че на повечето деца им харесва.
Луиза, той като не иска, ти защо се натискаш? Направи това, което на него му харесва. Виж, на някои девойки екскурзия във Виена не им допада. Това аз съм в състояние да го направя, като съдя по себе си, би трябвало да е върховен подарък, обаче девойката си искала глупавото парти.
Бемол, плажа не е толкова лесно, не знам. До миналата година половината деца се страхуваха да стъпят на пясъка или стъпваха и си оставаха на място завинаги. Може би догодина вече. На плажа се правят много РД, но по заведенията, което е същото като да си в клуб. И излиза много скъпо. Аз съм мислила запясъка по- към морето, където няма заведения. Обаче ще има да се яде пясък, да се замерят и да си пълнят очите, дупетата и ушите, т.е. всички отверстия.Мисля, че ще бъде грозно  Thinking  Иначе аз, както съм казвала, живея на 5мин пеша от плажа, това ми е възможно най- близкото място за празнуване. Имам го като идея и се надявам да я осъществя някой път.
За поляните - ориентирала съм се към парк, който е с платен вход и специализиран за пикници. Там се резервира поляна, дават се под наем маси и столове, ще видим как ще стане. Ако стане и ако оцелея, и ако успея да снимам нещо, ще покажа да видите, разбира се, аз винаги показва. Бемол, покажи и ти?!

# 664
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Джине съболезнования  Flowers Rose Много е гадно когато всичко става ей така от нищото.На мм и двамата родители така си отидоха  Sad

# 665
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Джине моите съболезнования!

# 666
  • София
  • Мнения: 790
Джине,  Flowers Rose Flowers Rose Много съжалявам. Казват, че добрите хора си отиват бързо и лесно.

# 667
  • София
  • Мнения: 1 832
Джине, съболезнования и от мен! Той ли искаше да се кандидатира за кмет?

# 668
  • София
  • Мнения: 1 832
Ние първия РД правихме в едно квартално ресторнтче, по скоро бирария. Поканих гостите повечето големи, имаше и деца на 5 години в 14,00 часа с идеята до към 18 да сме приключили. Но уви сметките ми излязоха грешни, тръгнахме си към 23,00 часа и то вече собственичката, която ни е позната започна да им намеква, че това и детски РД. Аз едва гледах и си казах, че това втори път няма да се повтори. Освен това излезе и над 500лв.
Миналата година правихме ремонт на банята в къщи и бяхме на вилата за месец. празувахме там със съседите, леля му и чичо му на мм и четирима наши приятели с едно дете на около 10-11 години. Не зная колко пари излезе, но нямаше нищо общо с първия РД.
Сега все още не зная, пада се във вторник, може и някъде на хотелче, че имаме много познати с деца.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 318
Пропуснах да честитя празника на всички юлски бебета на 2013г. и на техните братчета и сестрички! Бъдете здрави мили деца! И както казва Терп – всеки ден по една дяволия… Heart Eyes
Скрит текст:
Благодаря ви, момичета. Вярвам в Бог и съм сигурна, че нещата не приключват със смъртта. Знам също, че времето лекува. Обаче в момента е непоносимо, буквално непоносимо.
Най-лошото е, че започвам да се страхувам от смъртта.
Верче, той се кандидатира дори, но не спечели.
Забелязала съм, че при мен има някакво редуване на годините. Четните години са кофти, нечетните добри. Например последните: През 2010 загубих работата си, имахме много ядове. 2011 беше добра. 2012 загубих дядо. 2013 дойде Маринка. 2014 загубих баба. Миналата 2015 беше фантастична, толкова хубави работи станаха…. И ето сега, 2016….мисля, че от изброените е най-гадна..., а още не сме я и приполовили…
А, да не ви разправям колко „технически“ въпроса има….
-   Какво ще правим с бабата… Не желае да дойде в София /а и не се знае дали ще издържи едно такова пътуване/
-   Как ще опазим къщата /по тези села много се краде, има страшно много цигани/. Писала съм и преди, че чичо Цецо си купуваше хубави неща /макар и да не разполагаше с много пари/, пестеше и си взимаше най-добрите уреди или там каквото му трябва. Ще сложм СОТ, но казват, че това няма да ни спаси.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 489
Джина, много тъжно! Не, че това е успокоение, напротив- шокиращо е много по-голям, но когато се случва така, изведнъж, поне човекът не се мъчи.
Скрит текст:
Помня някога с мама какъв шок беше, абсолюто неочаквана смърт, беше на 44, здрава, права жена. Пих ме кафе, лакирахме се и тя отиде на работа. Не се върна. Получила инсулт и край. Масиран мозъчен кръвоизлив.
Сега гледам свекърва ми. Химиотерапии, изследвания, живот по болници. Живот, който се удължава за да живее човек в агония. Не само тя, а всички наоколо. Ужасно е просто.Много ми е мъчно да гледам нея, да се сещам каква беше преди една година, да гледам мъжа ми колко изтормозен и изтощен е, смазан от ежедневието.

Сокът от ябълка потъмнява,да. Аз го направих тогава смесен от ябълка и праскова и си беше мътен по дифлот, но помня,че капка не остана. Та не е било проблем това.

А за атракциите в парка- моите деца свикнаха в парк без атракции и така си растат. По детските рождени дни там винаги се забавляват,гонят се,катерят се,въргалят се в тревата. Ама не говоря за тези на 3,а за тези,които отраснаха и са почти на 7 вече. За малките изобщо не говоря, те са си винаги щастливи.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 368
Джина, много съжалявам. Жалко, 63 е една прекрасна възраст да се радваш на живота и внуците си.

За РД по едно време си мислех да го празнуваме на едно кафе-бар на плажа, Кубо, но там винаги е много пренаселено и се отказах. Задължително искам да е навън, но не мога да организирам нищо в парк или на поляна. Просто не ми се отдават такива неща. Ще търся заведение с външен детски кът.

# 672
  • София
  • Мнения: 377
Джине, моите съболезнования.  

# 673
  • Мнения: 4 841
Джине, моите съболезнования.

# 674
  • Мнения: 4 708
Джине съболезнования! Но както казва Терп, по-добре така бързо, отколкото да се мъчи. Лошото е, че е бил млад, а бабата може и да се съгласи да дойде при вас. Нещата понякога просто се подреждат  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт