RYANAIR - 2

  • 109 800
  • 740
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 036
Според мен няма транспорт/коли под наем точно в тези дни, защото е нямало полети досега. Ще видите, че когато започнат полетите, ще има и транспорт като в останалите дни. Но съм съгласна, че е много неприятна неизвестността. Дали от Райън не могат да кажат нещо по въпроса?
Аз мисля същото. Ще изчакаме и ще видим. Ако не до Валенсия, поне до Кастейон няма как да не пуснат нещо. А от там влака е 10-тина евро на човек.

# 721
  • Мнения: 6
Даже не мога да откажа билетите, нямали такава опция. Тази от съпорта прото ми прати линк за такси и каза оправяй се! Нищо не ми каза и сега не знам какво да правя. Дори да пуснат  автобус до Валенсия пак за двама си е 8О Евро отгоре. Няма такава фирма. Аз съм в шок.

# 722
  • Мнения: 101
Даже не мога да откажа билетите, нямали такава опция. Тази от съпорта прото ми прати линк за такси и каза оправяй се! Нищо не ми каза и сега не знам какво да правя. Дори да пуснат  автобус до Валенсия пак за двама си е 8О Евро отгоре. Няма такава фирма. Аз съм в шок.
Аз също имам билети за края на октомври и съм и с детенце , и плана засега ми  е една нощувка в Кастелон при пристигането, на другия ден с влак до Валенсия ! Не е възможно да няма транспорт от  летището до града, ще пуснат автобуси, така че  по добре се наслаждавайте от предстоящото във Валенсия, вместо да се тревожите излишно ! Заслужава си !

# 723
  • Мнения: 462
Здравейте, момичета и момчета!  Simple Smile
За първи път ще летя с Ryanair и имам следното питане:

От "кошарката" за мерене на ръчния багаж виждам, че няма как да се сложи чанта/куфар с по-големи размери от заложените при конструирането й. При Wizzair, например, "кошарката" е поне с 2-3 см по-широка от размерите на позволените багажи, а и не е ограничена с плоскости във всички посоки.
Та как стоят нещата при Ryanair? Сигурна съм, че множеството от вас пътуват често и имат наблюдения, а и знаят до сантиметър размерите на собствените си чанти и съответно ви е направило впечатление как се побират в мястото за проверка.
Става въпрос, че искам да ползвам наличен твърд куфар, чийто размери са 54/38/22 см , та тези 22 см ме притесняват, дори са 21,5см, ама все тая, не са в рамките на позволеното.
Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 07:57 от Zaharinka

# 724
  • Мнения: 19 019
Вече не мерят куфарите, освен ако не са очевидно над размерите.
Не знам какво да те посъветвам, защото може пък да изтеглиш късата клечка.

# 725
  • Мнения: 6 031
Пишете на страницата им във Фейсбук за трансфера от/до Кастелон.
Колкото повече хора попитат публично, толкова по-вероятно е да има развитие.

# 726
  • Мнения: 6
Здравейте момичета. Помолих един приетел, който е испанец да се обади на гарата, защото на имейла ми (който е на англ. език не отговарят). Автобуси щели да пуснат в средата на септември. Още нямало полети в някои от дните и за това не са ги пуснали на страница. Дано всичко е наред.Цената на билета не е малка, но поне е превоз. С такси е лудост Simple Smile

# 727
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета и момчета!  Simple Smile
За първи път ще летя с Ryanair и имам следното питане:

От "кошарката" за мерене на ръчния багаж виждам, че няма как да се сложи чанта/куфар с по-големи размери от заложените при конструирането й. При Wizzair, например, "кошарката" е поне с 2-3 см по-широка от размерите на позволените багажи, а и не е ограничена с плоскости във всички посоки.
Та как стоят нещата при Ryanair? Сигурна съм, че множеството от вас пътуват често и имат наблюдения, а и знаят до сантиметър размерите на собствените си чанти и съответно ви е направило впечатление как се побират в мястото за проверка.
Става въпрос, че искам да ползвам наличен твърд куфар, чийто размери са 54/38/22 см , та тези 22 см ме притесняват, дори са 21,5см, ама все тая, не са в рамките на позволеното.
Благодаря предварително!

Пътувахме скоро и не са ни мерили куфарите изобщо. А забелязах че имаше хора и с по-големи куфари, стюардесите ги загледаха, но не им казаха нищо. Говоря за видимо по-големи куфари. А за 2 см изобщо не се притеснявай.

# 728
  • Мнения: 19 019
Последно в Пиза мериха един наистина доста четвъртит, вероятно са им взели пари за чекиране

# 729
  • София
  • Мнения: 586
От София не сме летяли все още с Ryan, но тази година летяхме от Солун, Рим, Рабат... И в Солун, и в Рим ни мериха куфарите, макар че са видимо по-малки от разрешеното. В Солун специално проверяваха размерите на може би около 50% от куфарите.

# 730
  • Мнения: 6 031
Последните мнения потвърждават правилото, че няма гаранция дали точно вашият багаж няма да бъде премерен...
София, като нова дестинация, предполагам не е с толкова стегнат контрол, но ...

Всеки сам може да си прецени дали да рискува!

Аз съм виждала да мерят багажа и в Мароко.

# 731
  • Мнения: 462

... При Wizzair, например, "кошарката" е поне с 2-3 см по-широка от размерите на позволените багажи, а и не е ограничена с плоскости във всички посоки.
Та как стоят нещата при Ryanair?

В центъра на питането ми е дали мястото, където се поставят за проверка куфарите, отговаря по размер ТОЧНО на посочените 55/40/20 см.

Знам, че най-вярната преценка е проверката на място с празния куфар, но това не ми е опция.

Благодаря на всички, които се включиха.

# 732
  • Мнения: 2 838
Здравейте, снощи купих 2 билета София-Лондон с 1 багаж, платих с карта и са ми изтеглили парички от нея. Получих имейл с информация за полетите Simple Smile За пръв път купувам билети и искам да ви попитам нужно ли е някакво потвърждение от моя страна. Също и онлайн чекирането 7 дни преди полета ли става или 30 дни? Не съм заявила, че искам определени места. Бордната карта след чекирането ли се принтира?

Извинявам се за глупавите въпроси и благодаря предварително на отговорилите  bouquet

# 733
  • Мнения: 10 633
Щом няма да плащаш места - 7 дни преди полета. След чекиране ще си изпритниш бордната карта.

# 734

Общи условия

Активация на акаунт