Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 49

  • 146 609
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Бистрица
  • Мнения: 50
През фейсбук попаднах на интересна статия, която всъщност ме накара да се замисля, кой какво и как прави? Може да е полезно за някой и образователно :
PS: Според Вас ако работя с архитект редно ли е да наема и дизайнер? Останал съм с впечатлението, че 90% от архитектите, карат на конвейр проектите, колкото да има нещо там и да вземат $$. Точно както е разликата между английски зидар и български такъв. Англичанина ще реди тухли сякаш работи по коляновия вал на Ауди, а бг-то първо ще има повече строителен материал по него от колкото по обекта и второ винаги ще му е много трудно и сложно...
Знаете ли, имам същите впечатления.
Затова не съм склонна да давам крайно становище.
Зависи и за какво.
Ако ще строите къща или ще правите генерални промени, определено ви трябва не само архитект, но и съглаьуванс на проектите със специалности. Сега, наистина, практиката е, всеки зрхитект да има хора, с които работи, конструктор, ел, вик и прочие, понякога и ландшафтен, ако има градина или голяма тераса.
Има и архитекти, които са специализирани в интериор и декорация, въпросът е да намерите човек, който ще успее да  вникне и разбере личността и предпочитанията на собственика и да сътвори лично пространство, което импонира напълно на личността, вкусовете и начина му на живот.
Това, според мен е големият проблем на хората, ангажирани в тази сфера, те, обичайно работят приблизително еднотипно, имат характерен почерк и е трудно понякога да разчупят формата, ако вкусовете им се различават от вашия. След това рискувате да получите дом, който не импонира на вкуса ви, а на този на архитекта, или декоратора, което за мен, лично е недопустимо, ако можете да си позволите този лукс.
Затова, по-скоро съм на мнение, че е по-лесно да дефинирате вкусовете си първо, после да търсите архитект, или декоратор, който работи интериори, които харесвате и не по-малко важно, бихте живели в подобно пространство, защото това са две различни неща.
Аз, примерно, харесвам много неща, като произведение на изкуството, интериори, имам предвид, но не бих живяла с тях.
Проблемът идва според мен още от образованието, след това от морала и чак след това от личната нагласа. Ако един човек иска да бъде професионалист и да доставя само възможно най-доброто на своите клиенти, то следва услугата му да бъде най-добрата, която може той самия да предложи.
За съжаление обаче много от родните „специалисти" имат мерака на „умряла риба" да свършат нещо интересно и това си личи при още първата Ви среща с тях, а от другата им страна доста често стои или объркан човек или някой „който много знае"и иска нещо по-така...

От личния ми опит в строителството мога да кажа, че е много важно да се допитате/работите не само с архитект при строителството, но и с дизайнер (истински такъв). Ето защо според мен: тъй като архитектът доста често се простира с логика само за структурата на сградата вътре и фасадата отвън. В интериора работят по default много често.
Да вземем например курортните апартаменти - колко пъти ходим с жена ми на почивка и си вземаме апартамент и се оказва, че в стая има по 2 контакта? Или диванът пречи на отварянето на прозореца и много друго подобни тъпотии, които не опират до „цицията" инвеститор, който иска с 5 лева инвестиция да изкара няколко пъти по 50 лв на ден, а до вътрешния живот на помещенията.
 
За дефинирането на вкусовете те подкрепям с двете ръце! То това може би важи за всяка една сфера за всеки един избор.

# 706
  • Мнения: 644
Що да не го пробвам? Коя марка е?
Ще разгледам и предложенията на Пепси и ще преценим.
И тайничко ще се надявам да ни прочете и Блу.
Споделям-всичко боядисахме с Бенджамин мур хубаво покри, но след 5008-та ръка. Преди това беше нанесен и техния грунд. Препоръчвам Левис. Друг апартамент боядисахме с него без грунд и с две ръце стана супер.
И колкото по-тъмно, толкова по-скъпо Simple Smile

# 707
  • Варна
  • Мнения: 42
Напротив, много държа на симетрията и точността. За съжаление не правя аз самия проект, а само давам насоки и то по телефон. И явно от много проекти за правене в магазина, не успяват да обърнат внимание на детайлите. Или просто толкова могат. Това, което си нарисувах собственоръчно много се доближава до това, което казваш, Пепси. И ние вкъщи гледаме сега и се чудим защо толкова са накълцани тия плочки. Уж съм избрала широки 60см, а почти никъде не са използвани в целия си размер.

Единствената причина да искам подови плочки по стените е, че не искам черни плочки около тоалетната. Тези са шарени и няма да им личи Mr. Green
Уточнявам че размера им е 45/45см, така че ако сложа два реда ще стане много. Аз си мислех за ред и половина и да почват от стената, както казваш. И като прибавим двата фриза от по 1см става 70см. Остават 1,2м, което е точно две цели плочки и душа си идва точно в средата.


Iv4i,искам да ти каже,да не се доверяваш на фирмите за плочки по колко бройки да си вземеш от вид.За тази работа ние се консултирахме с майстора си.Пресен пример ти давам от вчера,когато ни направих на място проекта и сметнаха с близо 30пло4ки отгоре в сравнение с това,което майстора ни изчисли.

# 708
  • София
  • Мнения: 227
Преди време се обсъждаха тук стикерите за плочки. Искам да попитам някой дали се е престрашил да пробва в банята. Устойчиви ли са на влагата? Ако размисля после, лесно ли се отлепват?

# 709
  • София
  • Мнения: 227
Напротив, много държа на симетрията и точността. За съжаление не правя аз самия проект, а само давам насоки и то по телефон. И явно от много проекти за правене в магазина, не успяват да обърнат внимание на детайлите. Или просто толкова могат. Това, което си нарисувах собственоръчно много се доближава до това, което казваш, Пепси. И ние вкъщи гледаме сега и се чудим защо толкова са накълцани тия плочки. Уж съм избрала широки 60см, а почти никъде не са използвани в целия си размер.

Единствената причина да искам подови плочки по стените е, че не искам черни плочки около тоалетната. Тези са шарени и няма да им личи Mr. Green
Уточнявам че размера им е 45/45см, така че ако сложа два реда ще стане много. Аз си мислех за ред и половина и да почват от стената, както казваш. И като прибавим двата фриза от по 1см става 70см. Остават 1,2м, което е точно две цели плочки и душа си идва точно в средата.


Iv4i,искам да ти каже,да не се доверяваш на фирмите за плочки по колко бройки да си вземеш от вид.За тази работа ние се консултирахме с майстора си.Пресен пример ти давам от вчера,когато ни направих на място проекта и сметнаха с близо 30пло4ки отгоре в сравнение с това,което майстора ни изчисли.
Провери и как стои въпроса, с фирмата, от която купувате. От фирмата, от която ние купуваме ни казаха, че ако е неразопакован кашона, няма проблем да върнем/заменим (това ако найстина става въпрос за 30 плочки).

# 710
  • София
  • Мнения: 3 459
BETEK.
Това е името на латекса, турския.

# 711
  • Мнения: 438
хич не помня в коя тема и дали изобщо бях споменавал в този форум че Юск ще има във Варна . Сега потвърждавам - на мястото на стария Практикер ще бъде магазина  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 5 060
Благодарности на всички за латекса.

Днес разглеждах сайта на Юск, като че ли имаше 70 % отстъпки, но не видях на кои артикули.

# 713
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Вкъщи латексът ни навсякъде е на Бетек - едни цвтове избрахме, друго излезе /в 2 стаи вместо бледо сиво, леко лилавее/. Но пък паркетът ни е с лак на Бетек - страхотен.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 141

Тази баня е само с бели плочки на стените.


Не е скучна

# 715
  • Мнения: 644
Пролетта дойде и всичко е зелено Simple Smile
Хотелче в Брюксел. http://hoteldesgaleries.be/en/pictures/







# 716
  • Мнения: 12
Аз набързо минавам , за да питам има ли някакво подобие на щори което да седи на пана и да се плъзга назад напред по дължина на прозореца ? Другия ми въпрос е за пердета (макар че мразя нещо да ми се развява) - каква материя бихте препоръчали за да докарам пълен blackout през деня за да мога да си ползвам проектора на стената ?

Относно щорите,  в магазин на Мадрид има доста видове изложени и може да ги видиш и добиеш представа и си имат специални текстили за щори

# 717
  • Мнения: 588
Ние пък боядисахме една стая с български латекс в тъмно синьо и се получи страхотно, покри много добре и цвета стана точно същия, който избрахме. Не виждам защо трябва да е обезателно Бенджамин мур или Левис като има и български производители със също добро качество... Rolling Eyes

# 718
  • София
  • Мнения: 1 390
А кой е латексът, би ли казала?

# 719
  • Мнения: 5 060
Всъщност никой не е казал, че трябва задължително да е Бенджамин или Левис.  Wink
Момичетата препоръчаха това, което те са използвали и са доволни.

Сега съм в чуденка за цвят на завесите. Едната стена в спалнята ще е тъмно синя, останалите бели, и всички мебели ще са бели.
Може би се спирам и на бели завеси или светло сиви, нещо ленено, но не съм сигурна в избора си.
Какви бихте сложили вие?
Търся обаче и затъмняващ ефект за ползотворен сън, та не знам с бели как ще е .
Четох за блекаут, но не съм добре запозната. Може да се пришие отзад на пердето ли? И от едната страна е черно, а от другата бяло?

Общи условия

Активация на акаунт