Отговори
# 75
  • Мнения: 1 326
Казва се ПРОВИОТИК и са капсули, като съдържанието им се изсипва в малко водичка и се дава вечер преди хранене. Така ни го предписаха днес...

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0 … 5KURevYleiV43M%3A



"Провиотик е подходящ за:

Деца над 1 година, бъдещи майки, бременни и кърмещи жени, вегани и вегетарианци."

Наистина са за деца над 1 година...Аз от 10 месеца давам непрестанно Биогая,обаче те са си бебешки.Нямам идея за тези Sad Дано има мами,които са ги ползвали,за да споделят.

# 76
  • Мнения: 143
Казва се ПРОВИОТИК и са капсули, като съдържанието им се изсипва в малко водичка и се дава вечер преди хранене. Така ни го предписаха днес...

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0 … 5KURevYleiV43M%3A


"Провиотик е подходящ за:

Деца над 1 година, бъдещи майки, бременни и кърмещи жени, вегани и вегетарианци."

Наистина са за деца над 1 година...Аз от 10 месеца давам непрестанно Биогая,обаче те са си бебешки.Нямам идея за тези Sad Дано има мами,които са ги ползвали,за да споделят.



Да, надявам се  Cry И ние давахме БИОГАЯ в комбинация с други капки (няколко вида), но нищо не помага, а аз съм пред нервна криза с това хранене. На всеки 30мл се вдигаме да се оригне, той плаче, почиваме 10-15мин, пак пробваме и то става време за другото хранене...като омагьосан кръг!  Поне съм щастлива, че е жив и здрав и причината са коликите. Иначе за инфо - на 4 месеца тежим 4700 Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 326
Казва се ПРОВИОТИК и са капсули, като съдържанието им се изсипва в малко водичка и се дава вечер преди хранене. Така ни го предписаха днес...

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0 … 5KURevYleiV43M%3A


"Провиотик е подходящ за:

Деца над 1 година, бъдещи майки, бременни и кърмещи жени, вегани и вегетарианци."

Наистина са за деца над 1 година...Аз от 10 месеца давам непрестанно Биогая,обаче те са си бебешки.Нямам идея за тези Sad Дано има мами,които са ги ползвали,за да споделят.



Да, надявам се  Cry И ние давахме БИОГАЯ в комбинация с други капки (няколко вида), но нищо не помага, а аз съм пред нервна криза с това хранене. На всеки 30мл се вдигаме да се оригне, той плаче, почиваме 10-15мин, пак пробваме и то става време за другото хранене...като омагьосан кръг!  Поне съм щастлива, че е жив и здрав и причината са коликите. Иначе за инфо - на 4 месеца тежим 4700 Rolling Eyes




При нас беше също кошмар с тези колики.Всичко опитахме-купих всички видове шишета,капки,възглавници,пелени и колани против колики.Жалкото е,че не пишат в упътването на капките,че ако даваме така,както пише на всяко хранене-организма привиква и спират да действат.А и всички АМ пробвахме-без резултат.И аз я оригвах по няколко часа дори,защото оставех ли я-повръщаше.Ядеше по 50 мл на 3 месеца,а качваше около 500 грама месечно.После със твърдата храна просто не ми се коментира...Такъв кошмар няма!Обаче сега яде всичко Слава Богу...До 8 месечна беше такава проблемна,а сега заради зъбите пък яде страшно много и ако не получи шише с мляко веднага-вдига къщата във въздуха.  Laughing Всичко минава,само търпение...Дано минат и при вас по-бързо,при нас до 5-я месец бяха Sad

# 78
  • Мнения: 143





При нас беше също кошмар с тези колики.Всичко опитахме-купих всички видове шишета,капки,възглавници,пелени и колани против колики.Жалкото е,че не пишат в упътването на капките,че ако даваме така,както пише на всяко хранене-организма привиква и спират да действат.А и всички АМ пробвахме-без резултат.И аз я оригвах по няколко часа дори,защото оставех ли я-повръщаше.Ядеше по 50 мл на 3 месеца,а качваше около 500 грама месечно.После със твърдата храна просто не ми се коментира...Такъв кошмар няма!Обаче сега яде всичко Слава Богу...До 8 месечна беше такава проблемна,а сега заради зъбите пък яде страшно много и ако не получи шише с мляко веднага-вдига къщата във въздуха.  Laughing Всичко минава,само търпение...Дано минат и при вас по-бързо,при нас до 5-я месец бяха Sad
[/quote]

Да, аз все си викам ще отминат, ама така си и отминаха 4 месеца и половина  Laughing Вие пак с 500г сте добре, ние последния месец сме качили 210г  #Crazy  Благодаря , ще се заредя с търпение и ще я караме някак  Thinking

# 79
  • Стара Загора
  • Мнения: 319





Виолета също имаше колики.Давала съм и няколко вида капки вече ги забравих как се казваха.Имах чувството,че колкото  я тъпча с тези капки против колики коремчето я болеше още повече и къркореше.
Спрях да и ги давам и бяхме много по добре.Но всяко дете си е различно при някои помагат,при някои не помагат каквото и да вземеш.

# 80
  • Мнения: 1 412
От сутринта дъщеря ми 1г и 9 м.  е с киха и като кихне изкарва сополи. Предложете нещо, за да я стопирам. Пръскам Стеримар, но имам чувството, че повече започва да тече

# 81
  • Мнения: 6 791
От сутринта дъщеря ми 1г и 9 м.  е с киха и като кихне изкарва сополи. Предложете нещо, за да я стопирам. Пръскам Стеримар, но имам чувството, че повече започва да тече
В такива случаи аз почвам инфлуцид, осцилококцинум и вит.С, докато я заведа на преглед. Стеримар само почиства, не лекува и не стопира. Вече ако хремата придобие някакъв цвят, доктора ще изпише капки. Следи и мери Т, че и малката в четвъртък с кихане и сополи почна, а от днес сме на антибиотик  Sad
Бързо да ви минава и дано е нещо леко.

# 82
  • Мнения: 1 412
Тъкмо щях да питам дали мога да започна инфлуцид?! От каква възраст се дава?  Цяло хапче ли? Смятам утре да е заведа, но в болницата гъмжи от болни деца, направо не знам

# 83
  • Мнения: 6 791
Тъкмо щях да питам дали мога да започна инфлуцид?! От каква възраст се дава?  Цяло хапче ли? Смятам утре да е заведа, но в болницата гъмжи от болни деца, направо не знам
За деца над 1 год. 3х1 таблетка. В чаена лъжичка малко вода и таблетката се разтваря много бързо (не е като Боаронските, които не се разтварят). При силно изразени симптоми, нашата педиатърка ме е инструктирала първия ден на всеки час по 1 таблетка (макс 7 за деня) и от втория ден 3х1.

# 84
  • Мнения: 1 326
Можете ли да ми кажете ако случайно малката се окаже алергична към нещо какво да очаквам.Питала съм поне 20 пъти лекарите,обаче не мога да ги разбера-или те мен...И познати питам и те не могат да ми кажат...Интересува ме ако например ей сега и дам ягода и тя е алергична-ще повърне ли веднага или веднага ще избият пъпки...Или пък по-късно ще се появи нещо такова?Не могат да ми обяснят какви пъпки излизат от алергия и дали веднага ще се появят.Само казват ако се случи,просто да не и давам повече от тази храна.А и ще разбера ли на всяка цена,че е алергична към дадена храна...Страх ме е дали ще различа алергична реакция от пъпки от прегряване примерно...  Rolling Eyes

# 85
  • София
  • Мнения: 44 354
Индивидуално е, за това не могат да ти кажат, може от лек обрив до анафилактичен шок да е  реакцията. Може реакцията да е моментална, може да е след няколко часа или след няколко дни натрупване на дразнителя.

От сутринта дъщеря ми 1г и 9 м.  е с киха и като кихне изкарва сополи. Предложете нещо, за да я стопирам. Пръскам Стеримар, но имам чувството, че повече започва да тече
- ако това е всичко, то правиш достатъчно.

# 86
  • Мнения: 6 791
Можете ли да ми кажете ако случайно малката се окаже алергична към нещо какво да очаквам.Питала съм поне 20 пъти лекарите,обаче не мога да ги разбера-или те мен...И познати питам и те не могат да ми кажат...Интересува ме ако например ей сега и дам ягода и тя е алергична-ще повърне ли веднага или веднага ще избият пъпки...Или пък по-късно ще се появи нещо такова?Не могат да ми обяснят какви пъпки излизат от алергия и дали веднага ще се появят.Само казват ако се случи,просто да не и давам повече от тази храна.А и ще разбера ли на всяка цена,че е алергична към дадена храна...Страх ме е дали ще различа алергична реакция от пъпки от прегряване примерно...  Rolling Eyes
При силна алергия почти веднага ще се зачерви около устата, по меките части на тялото избиват червени плюски. Като ухапано от комар, големи и леко надигнати. При по-слаба алергия, след няколко часа, на другия ден могат да се появят плюските или обриви по корема, гърба. Разбира се при непоносимост може да повърне детето. Повярвай ми, ще разбереш ако е алергична. При дъщеря ми при хранителна алергия са се появявали петна по целите крака, подуване на клепачите, а при медикаментозна, плюски по цялото тяло. Индивидуално е и дано не ви се случва.

# 87
  • Мнения: 1 412
Не мога да си обясня, сутринта хремата беше малко почти нищо, водниста. Сега се изкиха и изкара жълти и гъсти

# 88
  • София
  • Мнения: 39 933
Bandida, и аз като останалите ще кажа, че е строго индивидуално.
Педиатърката на децата преди време ми беше казала, че има алергии, които могат да се наследят.
Аз имам две медикаментозни. При децата няма проблем с подобни алергии.
Дъщеря ми има неустановена алергия. Проявява се при полазване от гадинки (според мен кокошинки). Преди като я водех на село се при кокошките се завираше и после се обриваше ужасно. От 3-4г не сме ходили и няма проблеми.
Синът ми не наследи тази алергия.

Предполагам можете да направите тестове, но само ако детето проявява някакви симптоми.

# 89
  • Мнения: 1 326
Благодаря ви.Опитваха да ми обяснят лекарите,обаче някак не ги разбирах.Един казваше веднага ще проличи,друг пък че по-късно...Никога не съм виждала алергична реакция при някой,за това не знам дори какви са пъпките.За щастие останаха малко невъведени храни...  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт