Отговори
# 60
  • Мнения: 50
А някакво одеяло Rolling Eyes?

# 61
  • София
  • Мнения: 860
Според мен не е нужно - нали покриваш количката? Става дума за онези покривала тип чувалче, не за найлон, да уточня. Найлона - ако вали, иначе става парник.

# 62
  • Мнения: 50
Разбрах. Ох, все си мисля, че ще му е студено. 

# 63
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 435
Според мен боди с дълъг ръкав, блузка с дълъг ръкав, ританки (или панталонки и чорапи), някакви терлъчки, отгоре космонавт и захлупваш количката с покривалото. И шапка, разбира се.
+1 и по мое мнение.
Другият вариант - защото, все пак, зависи и вкъщи на каква температура е и как е облечено - е както е вкъщи, с космонавт отгоре Wink
Другият вариант - както сте облечени вие, с един кат отгоре за бебето. Стане ли на два-три месеца, това за единия кат отгоре отпада.
И за найлона подкрепям. Ако нямате чувалче, вземете одеялце, което може да слагате, когато бебчето спи. Добре е под него да има нещо постлано.
Това за температури под 16 градуса и тегло под 4-5 кг. При повече тегло, или по-високи температури, може да спестите блузка и терлички, или бодито да е съвсем тъничко и с къс ръкав. Над 20 градуса, може с по-плътнен костюм от две части, вместо космонавт.
 За ориентир горе-долу - ако се поти, значи сте прекалили, ако вратлето отзад му е студено, значи е леко облечено.

# 64
  • София
  • Мнения: 860
С чувалче е много удобно, точно защото е и отдолу, и отгоре, но пък ако кошът е легнал с матраче, мисля, че и само покривалото му е ок. Аз гледам нослето да е топло - ако е топло, е ок. На моя бебок като заспи, му спускам и сенника - моят се спуска до долу. Ако пък грее слънчице, става съвсем топличко, защото се нагрява въздуха между бебето и покривалото на количката.

# 65
  • Мнения: 93
Здравейте. Имам бебче на 40 дни. Задавя се лекичко отвреме навреме, но вече втори път й се случва да се задави доста лошо по време на сън и то след като е минал повече от час от храненето (на АМ е). Обръщах я и двата пъти и с потупване по гръбчето се оправя. Стресирана съм ужасно... Абсолютно никога не я оставям сама, редуваме се да спим с майка ми и така. Случва ли ви се и на вас? Как се справяте със стреса? Аз вече при всеки звук, който издаде подскачам и се разтрепервам...

# 66
  • София
  • Мнения: 39 848
Цитат
Абсолютно никога не я оставям сама
Това е едно от важните неща.
Можете да се опитате да повдигнете матрака под ъгъл. И да оставяте детето да спи настрани.
За спането настрани можете да пробвате възглавничка за спане настрани.

За стреса... гушкаш, успокояваш бебето и себе си, поплакваш си, говориш с приятел, радваш се, че е добре...

# 67
  • Мнения: 93
AnMary, и матрака е повдигнат и спи настрани, не се върти въобще, даже и възглавничка не е нужна. А за другото да, явно така ще се успокоявме и ще чакаме да мине  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 1 326
В друга тема споделих, че никога за 11 месеца не съм оставяла малката сама и ми казаха че съм болна, луда и да търся психолог... И аз от страх не я оставям, а имам и фобия от повръщане, което допълнително влошава положението. Аз много малко се успокоих, като и даваме Аптамил АР след един вирус. Преди да хване вируса не е повръщала никога, ама се дави няколко пъти, както ти казваш. Не я оставяй сама и ще си сполойна. Аз не чистя, освен в спалнята и детската. Готвя само за нея, като беля зеленчуците при нея, и така я оставям за секунди само. И това ще мине... Успех  bouquet

# 69
  • Мнения: 2 301
Племенникът ми е на 2 месеца и няколко пъти се е задавял, докато спи. Единият път бях там. Беше ял преди час и си спеше в кошарата с повдигнат матрак, с възглавница против обръщане, на една страна и се задави. Тъкмо дойде майка ѝ на снахата и реагира бързо да го наведе, да го тупа, духа му в устата. Ми ако нямаше никой в стаята, не ми се мисли какво можеше да стане... И когато не е единичен случай, според мен е задължително да има някой при детето. Незнам на какво се дължи, явно самото дете няма силата да изкара напълно повръщането ли, така си го обяснявам.
Иначе моята дъщеря (да чукна на дърво) не се е задавяла до сега (на 3 месеца е) и я оставям в стаята сама, докато спи, за да изчистя нещо, да взема душ.

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Иначе моята дъщеря (да чукна на дърво) не се е задавяла до сега (на 3 месеца е) и я оставям в стаята сама, докато спи, за да изчистя нещо, да взема душ.



Не ти препоръчвам докато детето спи да си взимаш душ,защото моята дъщеря беше на 3 месеца,когато се задави и не можа да си вземе въздух,ако ме нямаше не ми се мисли какви щяха да са последствията.Не искам да те плаша,но един път става.Виолета един път се задави и беше страшно.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 789
Е, то не е казано, че ще стане. Моето дете не се задави нито веднъж, но се оригваше много хубаво и не връщаше мляко.

# 72
  • Мнения: 143
Моето дете също се задавяше, докато спеше и доста време след като е яло. Важно е да не се панираш според мен и да действаш спокойно, независимо дали ще го потупаш, обърнеш и т.н..., защото при паника ако го обърнеш/вдигнеш рязко рискуваш още повече да се задави! За душа подкрепям, да не се оставя детето! Случва се сега също да се задави с лигата си, но общо взето го гледам (до него съм), изчаквам в рамките на секунди може би и той сам се откашля. Дано никой няма проблеми! На нас майките какви ли не мисли ни минават през главата... Praynig

Имам друг въпрос, имаме голям проблем с коликите, нищо не помага, ходихме на всякакви изследвания, защото наддаваме много малко поради факта, че ядем малко... Коликите започват щом започне храненето, което се случва да продължава и повече от час понякога!  Thinking Бяхме на гастро днес и ни предписаха ПРОВИОТИК. Гледах в нет-а, но пише, че е за деца над 1 година... Има ли запознати по темата? newsm78

Благодаря!

# 73
  • Мнения: 1 326
Моето дете също се задавяше, докато спеше и доста време след като е яло. Важно е да не се панираш според мен и да действаш спокойно, независимо дали ще го потупаш, обърнеш и т.н..., защото при паника ако го обърнеш/вдигнеш рязко рискуваш още повече да се задави! За душа подкрепям, да не се оставя детето! Случва се сега също да се задави с лигата си, но общо взето го гледам (до него съм), изчаквам в рамките на секунди може би и той сам се откашля. Дано никой няма проблеми! На нас майките какви ли не мисли ни минават през главата... Praynig

Имам друг въпрос, имаме голям проблем с коликите, нищо не помага, ходихме на всякакви изследвания, защото наддаваме много малко поради факта, че ядем малко... Коликите започват щом започне храненето, което се случва да продължава и повече от час понякога!  Thinking Бяхме на гастро днес и ни предписаха ПРОВИОТИК. Гледах в нет-а, но пише, че е за деца над 1 година... Има ли запознати по темата? newsm78

Благодаря!



Какъв пробиотик ви изписаха?

# 74
  • Мнения: 143
Казва се ПРОВИОТИК и са капсули, като съдържанието им се изсипва в малко водичка и се дава вечер преди хранене. Така ни го предписаха днес...

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0 … 5KURevYleiV43M%3A

Общи условия

Активация на акаунт