Великденски идеи и декорация! /2016 г./

  • 57 403
  • 229
  •   1
Отговори
# 45
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 768
Само топка е. Това ми дава възможност за най-различни варианти.

# 46
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Питам, щото вчера много ми допадна това. Ще си търся по-голяма топка в Джъмбо. Моята е много мъничка. Това е много сладко. И това.

# 47
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Някой има ли идея как да търся тук лепило Ц200? Ако някой знае немската или английска дума, или пък ако някой, който живее тук, знае къде се продава, ще съм много благодарна...

# 48
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
PVA(Polyvinylacetat), Weiis leim, holzleim...

# 49
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря ти  Hug, мислех, че Holzleim е прозрачно, а не такова бяло като Ц200.
А за този поливинилацетат четох, но на първо четене само в Англия намерих. Ще трябва по-сериозно да потърся.

# 50
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Хольцлейм е лепило за дърво и стърготини, но се води и крафт лепило, та ще ти свърши същата работа  Peace
Ако държиш на ц200, търси на polyvinylacetat основа.

Ахх, тези дупетаHeart Eyes

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 17:55 от ЛуДната соната

# 51
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Благодаря ви venie и chrissy Hug

chrissy за какво ще ти трябва лепилото? В оби има декупажно лепило, което върши същата работа като нашето ц200. А за тревичките - продават в оби и подобните магазини готови саксийки с трева за поникване  Grinning

# 52
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Geia, благодаря, златна си.  Hug
Но мисля,че декупажно няма да ми свърши работа. Никога не съм се занимавала с декупаж, де, та може и да не съм права.
Ето такова нещо от много време искам да си направя, затова ми е лепилото. Може би двуцветно ще е или едноцветно, но нещо по-ярко, в бяло ми се губи ефектът.

http://www.pbs.org/parents/crafts-for-kids/diy-yarn-bowls/

И саксийки такива не съм виждала с тревичка, ще трябва да направя един тур към Оби.

# 53
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
За такова нещо ще ти трябва безцветно лепило, защото от другото потъмнява неприятно преждата. Като правих топките за мартеничките, преждата се оцвети. Или трябва да избереш прежда, която да е по-тъмна, за да не личи. То декупажното лепило е едно и също с нашето ц200 - водноразтворимо. Wink

# 54
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ето какво спретнахме снощи:

Скрит текст:






Като наближи Великден, ще взема да боядисам на кокошката яйцата.

Само аз ли виждам още една такава тема по-надолу в ХОБИ?  Blush

# 55
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Ако имаш предвид на края на тая тема, то това е само нашата. Няма друга уж. Не знам що така е измислено Thinking

# 56
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ааа, да, тя била заключена другата, но вместо катинарче, аз виждам звездичка.

Да добавя... Снощи погледнах  на дъщеря ми лепилото. Казва се Giotto, на pva основа и там, където се е изливало от тубата, е изсъхнало съвсем прозрачно. Като го натиснеш е като гума.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 12:05 от ЛуДната соната

# 57
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Лудна, ех, че е запролетило при вааас.  Heart Eyes И толкова красива ти е дръжката на кошничката, даваш ми идея и аз да си направя, не съм се сещала.

А ако е съвсем прозрачно лепилото, аз си представям силикон някакъв, а пък мисля, че той няма да държи. Аз няма да ползвам прежда, просто първо този линк намерих в гугъл, за да покажа идеята. Има едни като промазани нишки, все едно като тънък канап. Има ги във всички цветове и мисля с такъв канап да го правя, за да даде и малко здравина. Иначе с преждата нищо не мога да сложа вътре, защото ще се разпадне.

# 58
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Лудна, ех, че е запролетило при вааас.  Heart Eyes И толкова красива ти е дръжката на кошничката, даваш ми идея и аз да си направя, не съм се сещала.

Не е кошница  Blush
Саксия е това, а "дръжката" е венец. Оттук гледах. Рано е още за много яйца, засега са двечки. Ще се доразвива. Иначе тревата вътре е истинска. Изрових си я заедно с пръстта и я разпределих в чашки, посредством които хем успях да направя венеца по-стабилен, хем в тях ще мога да потапям и живи цветя. Няма да прекалявам с украсата този път, защото набутах още мебели и вече, ама съвсем няма къде. Ще си купя един easter craft комплект от depot с готови филцови фигурки, ще ги налепя върху дървени шишчета да забия тук-таме и това ще е.

# 59
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Тези правихме от солено тесто. Довечера ще ги оцветя и ще ги покажа.

Общи условия

Активация на акаунт