Великденски идеи и декорация! /2016 г./

  • 57 519
  • 229
  •   1
Отговори
# 30
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Хоп! И аз тук Simple Smile Привет на старите и нови муцуниии Simple Smile

И да приветствам Лудната, откога я чакам тук.  Hug
Я кажи, как така не ти увяхват зюмбюлите? Аз имах един в съвсееем малка саксийка - порасна и увяхна почти веднага след цъфтенето.  Confused

За щъркелчетата - Пепински, май ти искаше - аз вече имам 2, правих си ги мин год по инструкции от Крокотак, после няколко човека питаха приемам ли поръчки  Laughing Много са успешни - пробвай ги.  Hug

Key.Key, ти беше ли в Коледната тема? Не помня такъв ник, или си си го сменила?
Geya ми липсва тук.  Whistling

Аз вече си харесах един кекс с морков по средата за Великден, но още съм на вълна първи март - "облякох" една дървена лъжица в червено-бяла прежда, мартениците ми са готови и повече от половината вече пътуват към Бг, направих и 3 картички за баба Марта към тях. Правих само гривнички с името на всеки - нищо друго не слагаме откъм мартеници.

Белият ми клон от Коледа е готов за нови подвизи  Laughing Laughing Laughing Имам вече идея как ще стане.

# 31
  • Мнения: 251

Key.Key, ти беше ли в Коледната тема? Не помня такъв ник, или си си го сменила?
 

Бях, бях, аз бях там Simple Smile Накрая просто не бях много активна Simple Smile

# 32
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583

И да приветствам Лудната, откога я чакам тук.  Hug
Я кажи, как така не ти увяхват зюмбюлите? Аз имах един в съвсееем малка саксийка - порасна и увяхна почти веднага след цъфтенето.  Confused


chrissy, добре заварила  Hug

Зюмбюлите са от плат  Laughing
От DEPOT  Peace

# 33
  • Мнения: 251
Разгледах сто сайта с пачурк платове  Tired много скъпи. И много големи количества. Ще взема да ида пред някое шивашко ателие, дегизирана като клошар и да чакам изрезки  Mr. Green

Зюмбюлите са като истински.

# 34
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Даа, имат си и луковици и мустачки. От самата луковица стърчи една телчица, която да забиеш в пръстта  Grinning

https://www.depot-online.com/hyazinthe-mit-zwiebel-blau-ca-l22-cm-ORI0488120.html

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Разгледах сто сайта с пачурк платове  Tired много скъпи. И много големи количества. Ще взема да ида пред някое шивашко ателие, дегизирана като клошар и да чакам изрезки  Mr. Green

Зюмбюлите са като истински.

със същите терзания съм и аз  Blush
вече нарязах една покривка и две калъфки, купени от пазара за левче-два, но не е същото.

в Какаду има всякакви платове и редовно има прИмоции  Blush
така се сдобих с плат за призрака на 2 лЪва на метър, 1,50м ширина  Crazy

# 36
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Тук съм  Hug Само че сменяхме мебели у дома и всичко съм разхвърляла. Идея нямам още никаква за украса, ще я мисля лека полека, че то ей го къде е март и Великдена тук Embarassed
Иначе мога да почерпя виртуално, че вчера имах повод Embarassed

# 37
  • Мнения: 1 780
Записвам се в хубавата темичка. Обичам Великден.

Glamur, открадвам си идеята за яйцата с бонбонената изненада, може ли?

Може  bouquet и ги снимай за да ги видим  Wink

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Hug Само че, аз мисля да сложа украсена сладка, ако успея да я натикам в балона без да я счупя.

# 39
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Тази година разликата между двата Великдена е месец. Ще се приготвя за нашия си. Така или иначе, тук традициите са различни. Не правят козунак (за Коледа го пускат), не боядисват яйца, няма украси... Само шоколадови фигурки има.
Скрит текст:
Част от декорациите, които съм правила предишни години:





Няма с кого да празнуваме, затова и боядисаните яйца са малко, курабийките, козунаците...

# 40
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Иначе мога да почерпя виртуално, че вчера имах повод Embarassed

Рожденичка ли си била? Да ти е честит поводът, какъвто и да е  Hug bouquet

Сетих се да се оплача - миналата година сложих да покълвам леща в памуче - ми не стана такава гъста тревичка като по снимките, а по скоро единични доста дълги стъбла - изобщо не стояха хубаво, а пък доста зрънца леща бях сложила...

Вие правите ли нещо подобно и става ли дебел слой тревичка накрая? Чувала съм за разсаждане на семенца райграс, ама сега пък и за райграс да обикалям...

# 41
  • Мнения: 133
Момичета,
супер, че има такава тема. От доста време се каних да подпитам в коледната, дали няма да има и великденска такава. Ние и тази година ще празнуваме двата Великдена, така че скоро ще трябва да се замислям за декорациите. Навих се да направя от фимо или от солено тесто декоративни фигурки (заек, петел, яйца). Иначе и аз вчера се замислих за платовете за пачуърк и за възможността да направя от тях салфетки или покривчица.

Geia, честит рожден ден! Снощи видях снимката ти във фейсбук, но не успях да ти честитя. Всичко най-хубаво ти желая.

Ето и нашата миналогодишна маса за Великден (Цветница).

# 42
  • Мнения: 1 780

Сетих се да се оплача - миналата година сложих да покълвам леща в памуче - ми не стана такава гъста тревичка като по снимките, а по скоро единични доста дълги стъбла - изобщо не стояха хубаво, а пък доста зрънца леща бях сложила...

Вие правите ли нещо подобно и става ли дебел слой тревичка накрая? Чувала съм за разсаждане на семенца райграс, ама сега пък и за райграс да обикалям...

Отдавна се отказах от това покълване за лещата и  пшеницата. В подходяща  саксийка слагам  малко семенца, посипвам с пръст /около 3мм дебелина/ поливам и оставям на слънчево и топло място. След около седмица започват да се показват първите връхчета на тревичката.

# 43
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
А после какво ги правите тези поници?
Аз отдавна се отказах да засявам, сега съм купила една зелена топка (имитира чемшир или нещо подобно), която по-късно ще мисля как да аранжирам.

# 44
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Аз отдавна се отказах да засявам, сега съм купила една зелена топка (имитира чемшир или нещо подобно), която по-късно ще мисля как да аранжирам.

Топката върху стъбло ли е или на връв?

Общи условия

Активация на акаунт