Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 271
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 59


Хелоу лейдис:)
Ето благодарение на Нелка започвам и аз да качвам снимчици на наши тортички. Очаквам да бъдете много критични Simple Smile

# 601
  • Мнения: 1 687
Ванита, ти тези торти за лична употреба ли си ги правила?

# 602
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хелоу, Ванита.  Grinning
Честит първи успех - този със снимките!

Оттам нататък...ъъъъ...
Знаеш ли, никак не обичам да критикувам. Винаги съм изповядвала вярата, че може да се учи и чрез подчертаване на доброто в нещо.
Сега ще се опитам да направя изключение. С възможно най-добро чувство  Hug

Първата торта с розите е в по-друга категория, затова минавам направо на следващата.

Наистина ти е необходимо да потренираш малко - или повече, докато усвоиш достатъчно добре обтягането на тортата с фондан. Нищо и никога няма да ти изглежда добре, преди облечената във фондан торта сама по себе си да прилича на едно семпло изящество: гладко, равно, нивелирано.

Не бива под фондана да се очертават отделните слоеве крем и блатове.  Това се забелязва особено ясно в сивата част.
За да се избегне този проблем, се измазва и се прави изолация по различни начини.

Нивелирането също е важен момент от сглобяването на многоетажна торта, при теб то...понакуцва  Sunglasses

Пак да кажа, като основна задачка и първи етап, трябва да тренираш събиране, измазване и обличане на торта.

Оттам нататък ще трябва сериозно да отделиш време върху не толкова декорацията, колкото концепцията за нея. Много от всичко рядко дава добър краен резултат. Няколко елемента (почти винаги) въздействат по-добре когато са събрани в група, а не разпръснати поединично върху цялата повърхност.

Добре е, че си се ограничила с малко на брой цветове. За розите в основата може би не ти е стигнал фондан, замесила си наново и цветът не е съвпаднал. Истината е, че можеше да минеш изобщо без тях. А вместо това да ползваш друга, по-голяма подложка, за предпочитане облицована с фондан.

Сивият кордон може би е този единичен елемент, който най-много допринася за не особено изискания вид на тортата ти. Една семпла, плоска лента от разточен и изрязан фондан, би изглеждала много по-добре.

Надписа го оставям без коментар; надписи върху торта (изобщо) са отделна категория, която не ми се и подхваща  Confused

Съвсем небрежно направих някои корекции според моето виждане. Извинявам се за уникално изпипаната си снимка  ooooh!  Shocked

или:
За край: поздрави за ентусиазма ти, пожелавам ти той да не те напуска и постепенно да добиваш резултати, с които само да можеш да се гордееш! Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 21:24 от nelka.nelka

# 603
  • Мнения: 59
Нелка, благодаря за изчерпателните коментари Simple Smile
Много ми помагаш по този начин Hug Hug Hug

# 604
  • Мнения: 1 210
Пеперудени вълнения за една прекрасна абитуриентка...  Wink Има още какво да се желае, но това е положението за сега Mr. Green  Embarassed

# 605
  • Мнения: 3 282
huliganka много е хубава торта с тези пеперуди.При мене сватбена торта за моя приятелка.Идеята за визията е нейна.В последния момент обаче реше да е на стойка.С много лоша снимка в това дъждовно време.

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 10:18 от mimi0585

# 606
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Благодаря ви момичета,голямо предизвикателство беше тази торта за мен.А трябваше да впечатлим/аз и поръчителката/ едни много специални и критични хора  Simple Smile

Нелка,без да искам я сложих пеперудката на бебо и то взе,че много ми хареса  Heart Eyes

Ванита,аз хич не съм по критиките.Все се притеснявам,че някой ще ми се обиди,колкото и да са градивни.
Съвети също не смея да давам,защото и на мен ми куцат много неща,но ще споделя това в което съм сигурна,че съм на прав път/макар да имам нужда още от работа по въпроса/
Първо разбрах,че за да изглежда добре опънат фондана върху тортата,трябва под него да е измазана добре.
Трябва да знаеш,че хубава торта не става за ден  Simple Smile
Когато сглобя тортата,тя винаги престоява едно денонощие  стегната в ринг.Аз обичам високи торти и това е начина по който я "прибирам "



На другия ден я измазвам с маслен крем/аз ползвам Суис меренге/

Винаги обръщам тортата,така съм сигурна,че ще бъде равна и гладка






измазвам и преседява в хладилник минимум 3ч./аз предпочитам една нощ/


Последна редакция: сб, 27 май 2017, 23:24 от tuty1

# 607
  • Мнения: 59
Тути, много благодаря за нагледните обяснения! Разбрах как обръщате тортите  Joy
Това на първата снимка е обикновена хартия с която обгръщаш тортата и след това я стягаш в ринга, нали така?

# 608
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Тути, много благодаря за нагледните обяснения! Разбрах как обръщате тортите  Joy
Това на първата снимка е обикновена хартия с която обгръщаш тортата и след това я стягаш в ринга, нали така?
Радвам се, че мога да бъда полезна!
Не е хартия,това са подложки за хранене

# 609
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Тути  Hug Hug Hug, чудни снимки си поместила!

Така е, и аз не обичам да критикувам, май за първи път си го позволявам. Confused
Просто защото в този случай ми се стори, че няма време за заобикаляне на проблема.

Освен с чист маслен крем, аз преди това мажа и с паста от същия и трохи.

Не е лошо (особено в някои случаи) тортата след сглобяване да преседи с тежест върху нея, за да се слегнат отделните слоеве преди процеса на обличането с фондан.

# 610
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Нелка   Hug

Ето това се получи от горната торта,куцат ми цветята,не ми харесват как се получиха

# 611
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Извънредно приятен цвят, ТутиHeart Eyes
Хубаво ти се е получило след горните снимки  bouquet

За цветенцата си права.  Blush Може би си ги лепила и си мислила, че ето, още малко, още малко и сигурно ще заприличат...
Истината е, че двете розовите изглеждат твърде симпатични. Heart Eyes
Другото, голямото, обаче иска „сухи“ тренировки. Може би не си намерила още тази паста, която да те слуша. Хортензията със сигурност носи изтъняване, при положение, че търсиш натурален вид на цветенцата.

Но ах, цветът!! И в комбинация с двете розови розички!!  Heart Eyes Heart Eyes

# 612
  • София
  • Мнения: 461
Тути,страхотна е!!! С розите и аз имах драма в началото:( установих че стават по-хубави,ако самите листенца,след изтъняването ги оставя да "изпръхнат" една идея. А и Нелка е много права,че различните захарни пасти стоят различно. Аз съм адски доволна от последната,която ползвах за тортата за моминското парти,но не знам удачно ли е да пиша откъде съм я взела,за да не излезе реклама-търпи повече на изтъняване от тази на вижън,която ползвах досега-изтънявам до прозрачност,без да се къса и без да се налага да ръся с тайлоза или нишесте. Аз искам да те питам,ако може.. при стягането с подложка за хранене-първо редиш блатовете и крема и след това около тях увиваш,предполагам? Аз се притеснявам да не се разпадне,ако пробвам да я направя така,защото правя блатовете по-тънки-около 1.5 макс 2 см и са 10-12см торта ми отиват около 6 и ме е страх,че.ако продължа нагоре ще се сринат преди да ги хвана с ринга/подложките..

# 613
  • Мнения: 59
Здравейте момичета,
идвам с една молба за идеи за изпробвани веган торти. Може и да не е сурова, тъй като искам да се получи по-висока за да можем да я украсим като за кума Simple Smile
За украсата искам да е такъв тип:
https://www.google.bg/search?q=cake+with+flowers&client=fire … rc=atZ8HkS2Kox58M:

Приемам всякакви съвети Simple Smile

# 614
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ванита, ето ти линк към може би най-известната сладкарница за веган десерти, и то при положение, че аз не живея в България. Там има и частично рецепти, но и списък със съставките, които съдържа всяка торта.

http://vanillka.com/

Не съм изпробвала нито една от тези торти, дори не бих ги опитала вече приготвени, защото за мен това не е торта, но може би ти ще намериш идеи. Има даже раздел "Сватби" на сайта.
Но без яйца, масло и млечни ще ти е трудно да направиш обемна торта, която да нахрани всички гости на една сватба.

Общи условия

Активация на акаунт