Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 169 122
  • 784
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 18 041
Един 200% -ов глас за Н.Христемова по БЕЛ . Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 1 397
И синът ми е при г- жа Христемова. Впечатленията ми са за много систематизирано представяне на материала, което за човек с по-математическа насоченост е много добре. Много съм доволна, въпреки че на пробните изпити не се представя впечатляващо (58 и 65 т на първия и втория). Моят син изглежда е неспособен да направи подробен преразказ, все е сбит и там губи по 15-20т. Simple Smile Много неща научи, но се иска и работа у дома, преговор, да се постарае на преразказите. Иначе поднасянето на материала от страна на г- жа Христемова е с високо качество, подробно и с безвъпросна яснота.

# 257
  • София
  • Мнения: 361
Много благодаря за отговорите!
До сега имах положителни отзиви само за г-жа Джалева по БЕЛ.
Хубаво е, че вече станаха 2 учители с положителни отзиви от тази школа, за да мога да избирам.

# 258
  • София
  • Мнения: 18 041
Arwen, г-жа Джалева води курса в 104-то, където принципно групите са по-големи. В клона при г-жа Христемова групите са по-малки, а това за мен е  голям бонус.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 397
Водят и на двете места. Аз исках да запиша сина ми при Христемова в малка група по причина, че занятията са през дните от седмицата, но когато се присетих да го направя, в началото на юни, всички (7) места бяха заети. Съответно сега посещава в 104то.

# 260
  • София
  • Мнения: 361
На нас 104 ОУ като локация ни е много удобно и близко, докато базата им в Лозенец не чак толкова. Притеснява ме как децата съвместяват школата през седмицата с училище, как смогват и дали не са супер уморени вечер. За това се бях насочила към 104-то. Друг е въпросът, че не знаех, че в Лозенец групата се състои само от 7 деца.

# 261
  • София
  • Мнения: 18 679
От учителите по мат имам лични впечатления само от г-жа Бонева и съм ги написалат в тази тема още след матурите миналата година. Много, много добър учител, препоръчвам силно!

# 262
  • София
  • Мнения: 1 397
Според критериите на дъщеря ми търсим учител по математика, който обяснява ясно и не дава прекалено много домашни. Simple Smile

# 263
  • Мнения: 1 208
Белинда, а по литература при кой преподавател сте били?

# 264
  • София
  • Мнения: 18 679
При г-жа Гюлеметова 🙂 Също с 2 ръце за нея. Въобще, много случихме на учители и то при положение, че не познавах никого в школата и не съм избирала.

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
В Милениум правят ли пробни след всеки модул? От сайта излиза, че имат само един накрая.

Тази година правиха след всеки модул. Може да не е било планирано в самото начало, но повлияни от други школи, пуснаха допълнителни пробни, които се плащат.

Веди също пуснаха извънредни пробни, макар че по програма имат само през месец май.

Предполагам, че в новите си програми за 2019/2020г. школите ще имат вече планирани и междинни пробни изпити.

# 266
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да кажа за много отдавна, но миналата година със сигурност имаше пробни след всеки модул, включени в цената.

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Момичета, извинявам се! Поправям се - ПИ се плащат за външни деца в Милениум. На децата от школата са им включени в програмата и са след всеки модул.

Обърках се с плащането, защото сме от Веди Flowers Hibiscus

Аз много исках моят син да посещава Милениум Лозенец, достатъчно рано проверих за места миналата година, но ни спънаха седмичните занимания. Нямаше начин да се справим с тях, затова сме във Веди.

# 268
  • Мнения: 1 465
Ако детето е отличник по БЕЛ, старае се, учи и постига отлични резултати, чете много, изразява се отлично, без грешки, то препоръчвам г-жа Руменов от Лого 3. Голямото ми дете беше там. Отлична система и начин н преподаване, адекватен текущ контрол, рецензии - на пръв поглед, отлично място.
Да, ама не!!!
Естествено, записах и малкото ми дете там (3 години по-късно). И какво огромно разочарование и болка...
Същата тази госпожа, която боготворях, съсипа самочувствието, личността, човека у сина ми! Понеже той, за разлика от каката, не е добър по БЕЛ, тя не пропуска и ден без да го обиди, да го находка, да му покаже колко е не кадърен. И с поведение, и с думи го срива всеки път, когато има урок. Той изпада във вцепенение буквално, когато го попита нещо. Той изгуби всякакво желание да продължи да се бори за знания и да се усъвършенства, защото "тя пак ще намери нещо, за да ми се скара и да ме изложи пред групата".
Говоря ви за наистина унизителни и сриващи думи и действия като да прочете пред всички лошото му съчинение с подигравателно тон, а той да слуша и подхилкванията на другите деца.
Говоря за реплики от сорта" ти, специално, никъде не искам да казваш, че аз съм те учила, за да не е излага..."
Да продължавам ли!?
Иначе, преподава все така добре, но никога няма да й простя отношението й към сина ми. Изключителния не професионализъм, с който подхожда към по-слабите ученици, унижения та, на които го подлага.
Разбирате колко съм раздвоена. С каката едно, с него-друго. И това сравняване на двамата... Виж сестра ти, тръгни по нейните стъпки,... И след като го приеха в Американския колеж, тя отново не пропусна да го унижи като похвали другите приети деца от курса, а към него се е обърнал с думите "ти там няма да успееш..."
Да уточне, за да не се объркате. Той не посещава школата за да се подготвя за Колежа. Яви се на изпита извън обучението си за НВО.

# 269
  • София
  • Мнения: 18 041
Каси,  и защо държите там детето? И "най-страхотният" учител да е това, с какво допринася въобще, щом така мачка...Както от страхотен учител като преподавател и човек може да харесаш един предмет и да напреднеш осезаемо,  така и от  неудачен  избор (понеже тук става дума за избор все пак,  а не за училище) можеш не само да намразиш предмета,  ами и трайно да зациклиш, та даже и да дръпнеш назад..Моите деца бяха, и трите,  в различни образователни етапи при коментирана нагоре дама от Милениум. Независимо че като нагласи към БЕЛ и способност за писане трите са много различни,  жената успя да извлече максимума от всяка,  без обидни подмятания или омразните за всяко по-малко дете сравнения с качествата на каката/баткото.

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 09:24 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт