Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 171 342
  • 797
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 12
Моля за актуално мнение за подготовката по НВО в “Давинчи кидс” Младост и “Регалия”. Колебая се коя от двете школи да избера за шестокласник и ще ми е полезна всяка информация.

# 706
  • Мнения: 364
Моля за актуално мнение за подготовката по НВО в “Давинчи кидс” Младост и “Регалия”. Колебая се коя от двете школи да избера за шестокласник и ще ми е полезна всяка информация.

Здравейте,
Моят син е в Давинчи от 5 клас. И той е доволен и аз съм доволна. Групите са малки, а преподавателите страхотни.
Питах го за 7 клас за някоя от големите школи, но ми отказа. Каза ми "Аз в Давинчи всичко си разбирам, на близо ми е, винаги мога да питам, ако не съм разбрал. Не искам друга школа."
И аз виждам напредъка в неговите знания и най-вече това ,че мисли върху задачата.
За Регалия съм чувала също много добри отзиви, а и резултатите на децата от там са впечатляващи.

# 707
  • Мнения: 779
Здравейте, дали някой от темата има дете на курс при Илиян Илиев в Междучасие или Бойка Антова в Литера. Майка съм на шестокласник и се опитвам да избера какво е най-добре за детето за догодина по математика. Първоначално бях решила, че в 6 клас аз ще поема математиката. Обучението с мен не му се получава (аз се изнервям, че не разбира, пък той не приема това, което съм дала за домашно сериозно). Записах го тази седмица за първи път при Илиян Илиев в Междучасие, но отзивите за първия час са смесени. Добре обяснявал, едно от момичетата имало въпрос и той така го обяснил, че и моят син разбрал (при положение, че в училище са по-назад с материала). В същото време обаче курсът е само 2 часа седмично, което ми се вижда малко. Вторият минус е, че половината деца са присъствали само тялом на курса (един бил със слушалки през цялото време, други си говорили и не слушали и т.н) и учителя не се опитал да им задържи вниманието по-никакъв начин. Моят не е от най-активните, страх го е да задава въпроси и се притеснявам, че ако учителят не ги следи изкъсо кой какво е разбрал, няма да имаме голям напредък. Другата ми драма е, че не мога да разбера и детето какво точно го затруднява в математиката. Върна се и каза, че учили на курса за Питагоровата теорема. Записал формулата в тетрадката, даже го оградил по собствена инициатива в червено. Поисках да ми каже формулата - той ме гледа като теле в календар. Грам не зацепва какво го питам. Дадох му задача по двата катета да намери хипотенузата - реши го веднага. Не разбирам къде се къса нишката в този предмет ...
Другата опция, на която съм се спряла е Бойка Антова от Литера. Нейни колежки учителки ми дадоха добри отзиви, освен това литературата е в Литера и съм впечатлена от системата на Елмира Йонова, дисциплината, непрекъснатите проверки. Обаче нищо не ми гарантира, че и по математика ще е така, а няма как сега да го запиша на курс при Антова в 6 клас, за да проверя.
Почвам да се чудя дали не е за частен учител, но странно - никой не дава препоръка за такъв. Ако е доволен -не можел да даде телефона, приемал само ученици на познати. И масово има теми за ученици, зарязани от частните учители посредата на годината.
Моля ако на някой детето сега в 7 клас е при тези двама преподаватели или е доволен от частния си учител по математика да сподели отзиви.

# 708
  • София
  • Мнения: 57
Здравейте, изчетох голяма част от информацията, но не се оринтирах имате ли позитивни отзиви за школи в Младост или в съседен кватрал? 
Видях по-нагоре въпрос относно  “Давинчи кидс” Младост, но без отговор.
Моля за препоръка Simple Smile

# 709
  • Мнения: 412
За български език препоръчвам "Маре" в Редута.

# 710
  • Мнения: 242
За записване в школа Маре за следващата 2024/2025 г. трябва да се обадите още сега, защото февруари месец местата се изчерпват.

# 711
  • Мнения: 11
Здравейте, някой има ли впечетления от школа Студио С: https://studios-edu.com/bel-za-6-klas/#1675004798695-9e9392e5-08da

# 712
  • Мнения: 40
Здравейте, търся мнения за Регалия, Веди... Пишат ли преразкази, тези или наблягат на тестовата част? По математика наблягат ли на разписването на задачите от втори модул? Същото ме интересува и за частните учители, споменавани по-напред в темата (Джалева, Стаменкова, Йонова, Христова, учителите от СМГ)? Кои от тях или други препоръчвате точно в тази посока? Може и на лични. Благодаря!

# 713
  • Мнения: 412
Здравейте, търся мнения за Регалия, Веди... Пишат ли преразкази, тези или наблягат на тестовата част? По математика наблягат ли на разписването на задачите от втори модул? Същото ме интересува и за частните учители, споменавани по-напред в темата (Джалева, Стаменкова, Йонова, Христова, учителите от СМГ)? Кои от тях или други препоръчвате точно в тази посока? Може и на лични. Благодаря!

Г-жа Йонова  преподава в школа, която се казва Литера. Дъщеря ми беше в един кратък курс при нея. Доста е взискателна , дава домашни и стриктно следи за писането им. Имайте предвид , че групите са доста големи - около 25- 26 човека. Препоръчвам Ви школа Маре , ако успеете да се запишете. Там напливът е голям.

# 714
  • Мнения: 118
Здравейте,
Искам да помоля за мнение за школи Литера и Материка. Дали може да споделите такова?
Интересуват ме и конкретни имена на учители по БЕЛ и математика за подготовка за НВО за 7 клас.
Благодаря предварително на отзовалите се

# 715
  • Мнения: 412
Над Вашия пост съм писала за школа Литера. Относно Материка нямам никакви впечатления.

# 716
  • Мнения: 721
Здравейте,
Искам да помоля за мнение за школи Литера и Материка. Дали може да споделите такова?
Интересуват ме и конкретни имена на учители по БЕЛ и математика за подготовка за НВО за 7 клас.
Благодаря предварително на отзовалите се
Аз съм доволна от Литера. Госпожа Йонова наистина е взискателна, но пък от курса излязоха и доста пропуски в обучението през годините. За мен това е полезно, както за грамотността на детето, така и за развиване на критично мислене. Харесва ми, че при нея всичко е подредено и имам ясна обратна връзка как върви обучението, както и какво се случва. Тъй като определено групите не са малко, обучението се разделя между нея и друга учителка, но честно казано не виждам разлика в нивото на преподаване. Школата се води по план и учебници, подготвени от Йонова.
За Материка нищо не мога да кажа. В общи линии според мен зависи какви са Вашите нагласи и какво е детето, дали ще му допадне мястото и преподавател, и т.н.

Последна редакция: пт, 23 фев 2024, 07:30 от zlatenceto

# 717
  • Мнения: 118
Здравейте,
Искам да помоля за мнение за школи Литера и Материка. Дали може да споделите такова?
Интересуват ме и конкретни имена на учители по БЕЛ и математика за подготовка за НВО за 7 клас.
Благодаря предварително на отзовалите се
Аз съм доволна от Литера. Госпожа Йонова наистина е взискателна, но пък от курса излязоха и доста пропуски в обучението през годините. За мен това е полезно, както за грамотността на детето, така и за развиване на критично мислене. Харесва ми, че при нея всичко е подредено и имам ясна обратна връзка как върви обучението, както и какво се случва. Тъй като определено групите не са малко, обучението се разделя между нея и друга учителка, но честно казано не виждам разлика в нивото на преподаване. Школата се води по план и учебници, подготвени от Йонова.
За Материка нищо не мога да кажа. В общи линии според мен зависи какви са Вашите нагласи и какво е детето, дали ще му допадне мястото и преподавател, и т.н.
Записах детето в Литера за БЕЛ, но сега остава дилемата дали по математика да е пак там или в друга школа. И понеже имената на учителите по математика там не ми говорят нищо, не че с другите съм наясно, затова ще продължа да търся предложения за добра подготовка по математика.

# 718
  • Мнения: 412
Предупредиха ли Ви , че правят входен тест?

# 719
  • Мнения: 118
Предупредиха ли Ви , че правят входен тест?
Разбира се и на сайта го пише. Това е начин да отсеят децата, все пак местата са ограничени.
Имате ли впечатление от въпросното входно ниво? Ако има важна/интересна информация бих се радвала да я споделите.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт