Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 164 225
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Нека споделя и своя опит, дано бъде от полза.Записах дъщеря си в Софроний при Андреевска, ходи там първия срок и я отписах по средата на годината, именно поради споменатите и от други потърпевши родители причини - рушеше с лека ръка самочувствието на детето ми до степен сама да спре да вярва в себе си, въпреки усърдния й труд. Преместих я в школата на Г-жа Елмира Йонова и това беше един чудесен избор и много ползотворно време.Г-жа Йонова я взе по средата на годината и положи максимален труд да навакса плопуснатото по български език, а по мат. продължи с частни уроци и така днес мога да се похваля с една бъдеща ученичка в НЕГ. Горещо препоръчвам школата на Е.Йонова - всеотдайна, неуморна и ерудирана.

Умният човек вижда пред себе си неизмеримата област на невъзможното,
а глупакът счита за възможно само това, което е.
Дидро

Позволих си да цитирам цитата, защото не може по този начин да се обиждат преподаватели, който заслужават уважение.
Моето дете беше в Школа Софроний преди четири години и сега когато отидох да запиша и другото ми дете, се учудих на паметта на г-жа Андреевска. Тя знаеше къде е учило, къде са го приели. Всяко училище е квартално, след като София е разделена на квартали. Мога да приветствам методите на преподаване и оставам с  най-голямо уважение към тези преподаватели и поверявам и другото си дете за подготовката на НВО.

# 76
  • Мнения: 34
Една форма на обучение е добра за едни, за други не. Това, че някой се е справил, не значи че и другите ще се справят ако изберат същия път. И обратното.
Мога да кажа със сигурност, че Андреевска има безпогрешна преценка за децата. Е, понякога на родителите не им е изгодно да я приемат.
И много ми е странен коментара, че детето изкарало чудесни оценки, но не благодарение на Андреевска, а благодарение на г-жата в училище, която давала домашни  hahaha hahaha hahaha Е как го разбрахте, аджеба ?!
Изключително съм щастлива, защото дъщеря ми влезе в Първа английска по първо желание. В този смисъл не смятам, че формата на обучение не е била успешна. Неуместен е въпросът как съм разбрала, благодарение на какво детето е изкарало добри оцеки, защото като родител имам преки наблюдения за степента на мотивираност на дъщеря ми. Факт е, че тя ходеше с нежелание в часовете по математика  в школата до последния ден, което изобщо не означава, че всички деца там са се чувствали по този начин. Както е и факт, че дори когато я бях освободила от училище в последните две седмици преди матурите, тя ме молеше да я пусна да отиде само в часовете по математика и  не  ги пропускаше. За мен успехът до голяма степен зависи именно от възможността на учителя да въздейства, да  мотивира децата и да ги накара да повярват, че ще се справят.
Желая на всички деца да открият своята вътрешна  мотивация, без значение коя школа ще изберат и съм сигурна, че ще се справят успешно!

# 77
  • Мнения: 999
Интересно би било да споделяме опит освен коя школа е посещавало детето да кажете как се е представило на изпитите, влезнало ли е там където е искало или сте очаквали.

# 78
  • Мнения: 2

Моят син е обучаван в школа "Софроний" и в 6 и в 7 клас. Успешно се представи на изпитите и по математика и по БЕЛ. Приет е в IАЕГ. Много съм доволна от подготовката му в школата. Очарована съм от отношението и професионализма на преподавателите.Работи се с всяко дете индивидуално. Всяка седмица е с проверена и оценена домашна работа. За разлика от другите школи, има часове за самостоятелна работа, а за курсистите, които имат затруднения с писането на домашна работа или със справянето на ежеседмичните тестове, се предлага и допълнителна консултация БЕЗПЛАТНО!!! Това в другите школи го няма. Предлагат се и няколко тренировъчни изпита и по математика и по БЕЛ, които са съобразени точно с формата на изпита. Аз съм много, много доволна майка на вече приет гимназист, изкарал бал 34,06 от изпитите. В тази школа може да разчитате на качествена подготовка от невероятни преподаватели.

# 79
  • Мнения: X
Добре де. Хайде не ни мислете, че сме толкова глупави. Рекламните кампании ги правете малко по-интелигентно.

# 80
  • София
  • Мнения: 749
Добре де. Хайде не ни мислете, че сме толкова глупави. Рекламните кампании ги правете малко по-интелигентно.
Bliss, това важи и за анти-рекламите с пълна сила.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 046
Така е, важи. Но дългогодишните потребители на форуми си създават един вид вътрешен филтър - когато прочетат нечий пост, особено пък възхваляващ или охулващ нещо, да хвърлят бегъл поглед на броя мнения на потребителя, който го е написал. А аз като видя "2 мнения", и двете възхваляващи школата - вътрешният ми филтър го блокира като спам. Като недомислена реклама от някой, който няма идея как работи мозъка на дългогодишния потебител...
А всъщност, това наистина може да е нов потребител, който след кандидат-гимназиалната кампанията е решил да се регистрира, за да похвали школата, която е готвила детето...що пък не...
Далеч съм от мисълта, че в Софроний не подготвят децата добре, но вече сме много взискателни клиенти - имаме високи изисквания и към продавача в кварталния супермаркет и към "продавача на интелектуални услуги". И никой от тях не може да си позволи да има "отношение", ако не иска да си чуе името в комбинация с "ненадежден". Понякога "Отношението" е само нюанс, който по-чувствителните долавят.
Ако едното ми дете се беше подготвяло в школата, нямаше да съм от по-чувствителните. Вероятно и аз щях да заложа на познатото, на сработилото и да недоумявам защо хората търсят под вола - теле...

За да не е само спам - в крайна сметка се поддадох на всеобщото /в последните 1-2-3 години/ модно течение и записах детето в Междучасие. В групата на Н. Буюклиев /мат/ и Нела Димова /БЕЛ/. Определи го и логистиката - най-близо и удобно ни е сградата на 1 АЕГ. Времето ще покаже дали сме направили разумен избор. А "време" за сега има - детето ще бъде в 6 клас.

# 82
  • Мнения: 83
Бих искала да споделя огромното си разочарование от прехвалената Регалия! Записах синът ми там, като посещаваше курсовете редовно. Правят тестове, но нивото определено не е добро!! Нищо по-различно от начина по който се преподава в училище. Когато детето ми има въпрос, не се отговаря на момента, а му дават отклончиви отговори. В края на март месец прекъснахме заниманията си там /и Слава Богу!/ и запона занимания с частен учител в последния момент по математика. Бяхме под огромен стрес дали ще се справим по математика на НВО, но успяхме, благодарение на съвестната жена, която много му помогна.. Пропуснах да кажа, че посещаваше курсовете само по математика.
По БЕЛ го записах в друга школа и имам база за сравнение. Изключително съм доволна от школата по БЕЛ и резултатите не закъсняха. Приет е по първо желание във II АЕГ. Ако имате въпроси, насреща съм..

# 83
  • София
  • Мнения: 749
Може ли да споделите името на школата по БЕЛ, от която сте доволна.

# 84
  • Мнения: 83
Може ли да споделите името на школата по БЕЛ, от която сте доволна.
Ето линк на школата: https://mobile.facebook.com/profile.php?id=415096581845363
 Заниманията се провеждат от Весела Кръстева- доктор  по БЕЛ и ръководител в школата. Далече ни беше..всеки ден пътувахме, но определено си заслужаваше. Постоянно имаха изпити, тестове и т.н. Изключителен човек и преподавател е г-жа Кръстева! Всичките и курсисти влезнаха в най-елитните училища в София. Тя е автор на много книги за кандидатстване след 7ми и 12клас. Не съм срещала по-свестен преподавател..синът ми я затрупваше с допълнителни въпроси постоянно по фейсбук..жената винаги му отговаряше, независимо в колко часа- 22ч, 23ч..
Таксата се плаща месец за месец и държа да кажа че групите са малки, а не като в Регалия!

# 85
  • Мнения: 83
Може ли да споделите името на школата по БЕЛ, от която сте доволна.
Ето линк на школата: https://mobile.facebook.com/profile.php?id=415096581845363
 Заниманията се провеждат от Весела Кръстева- доктор  по БЕЛ и ръководител в школата. Далече ни беше..всеки ден пътувахме, но определено си заслужаваше. Постоянно имаха изпити, тестове и т.н. Изключителен човек и преподавател е г-жа Кръстева! Всичките и курсисти влезнаха в най-елитните училища в София. Тя е автор на много книги за кандидатстване след 7ми и 12клас. Не съм срещала по-свестен преподавател..синът ми я затрупваше с допълнителни въпроси постоянно по фейсбук..жената винаги му отговаряше, независимо в колко часа- 22ч, 23ч..
Таксата се плаща месец за месец и държа да кажа че групите са малки, а не като в Регалия!


Ето тук можете да видите повече информация за Весела Кръстева и школата и:
http://www.bgmare.com/schoolbel/vessela-krasteva

# 86
  • Мнения: 10 405
Здравейте, има ли някой информация за Филка Маринова, подготвя по БЕЛ в НПМГ, от миналата година води курсове там и се колебая да запиша ли сина ми, т.к. ни е удобно като локация. Притеснението ми е, че не намерих никакви мнения за нея...
Всъщност курса е при Маринова и Румяна Шуманска. Предварително благодаря.

# 87
  • Мнения: 2
Здравейте, мами и татковци,

Като частна учителка по математика прочетох темата с голям интерес. Искам да ви попитам - какво ви кара да предпочитате школите пред частните уроци? Предполагам, че не е само цената Simple Smile) Искам да си подобря работата през следващата академична година и да проверя дали не изпускам нещо. Благодаря предварително!

# 88
  • София
  • Мнения: 1 325
Според мен школата е в час с промените и изискванията. За частните учители не мога да съм сигурна в това.

# 89
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
И аз споделям това мнение!  Peace Школите дори подготвят за учениците помагала с доста примерни тестове, които напълно са съобразени с изискванията на МОН.

Общи условия

Активация на акаунт