Баба МАРТа идва вече и ни носи бяло, румено човече - 10 тема

  • 53 285
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 279
Да попитам нещо, че съм в чуденка - за колко време / минути ви се втвърдява корема ? Повече от минута-две притеснително ли е ?

След разходка ми се втвърдява продължително и ме притеснява  Confused

# 706
  • София
  • Мнения: 293
Аз съм с тези втвърдявания от 2 седмици и определено е за повече от 2 минути. И аз съм така след разходка,казах два пъти на моята генеколкожка,но тя явно го счита за нормално.

# 707
  • Мнения: 75
Здравейте мами!Да ви попитам,понеже креватчето ще дойде всеки момент и се чудя дали да сложа изпраните и изгладени чаршафчета и завивки още от сега,че всичко да е готово.Аз съм вече 36 г.с и 3 дни.. вие как мислите?

# 708
  • София
  • Мнения: 1 956
Вече втвърдяването на корема е нормално. По-рано не беше нормално. На мен от самото начало ми се втвърдява...

# 709
  • Мнения: 770
И аз съм на белтъчна/протеинова диета, общо взето това е яйца/внимавай с количеството все пак/, млечни и местни и извара или обезсолено сирене, отделно пия млечен протеин/като АМ/ разтварям го в прясно мляко, каза ми да намаля и солта/аз по принцип не употребявам много и само хималайска/. Спря ми витамините и пия антиоксисант Неоксид. Междудругото  от както спрях витамините се чувствам по-добре и апетита ми намаля, даже съм свалила 1-2кг. Последно бебка беше добре наддала. Тази седмица съм пак на преглед, ще видим как е.
Аз днес съм общо взето в активна почивка, даже и разходката пропуснах.
За голямата разлика между ражданията и на мен доктора така ми каза, че сега все едно не съм раждала след 7години и 6месеца.

# 710
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Не мога да смогна да ви изчета! С 10 страници съм назад и чета аз призив за ТАПАТА!!!
Тапата, мили, дами е слузеста, кафеникаво или прозрачно нещо. Падала е с първото ми раждане и до няколко дни родих. Сега тая госпожица третата много ме мъчи, с много болезнени контракции съм, но започват и спират. Честно казано двете си деца родих с такива контракции, дори съм и с разкритие. Та ТАПАТА прилича на слуз, с цвят или без цвят.

# 711
  • Мнения: 64
Да се отчета и аз с днешния преглед- плацента и води- добри,тонове също, док предполага, че вече днес или утре ще тръгне момчето. Но каза ако до неделя случаааайно не съм  родила,в понеделник влизам в болницата. За разкритие не сме се гледали, и двамата не сме привърженици на прегледите за разкритие.Издаде ми ново направление за хоспитализация,че предното ми изтича на 3ти и да не се разкарвам пак за ново. За силните ми менструални болки и в кръста и в корема от 2 седмици насам,ми каза че матката тренира и това е хубаво,че продължава по-дълго време, защото самия мускул ще е възможно най-тонизиран за раждането.
Пък по темата за мистичната тапа- на мен ми се явява на 3 пъти (мираж ли е, не е ли  Grinning ), безцветна слуз на парченца, големи колкото грахче.

# 712
  • София
  • Мнения: 186
След като родим трябва ли да подадем някакво заявление молба или друга бюрпкратщина за майченството ни или то си продължава автоматично  #Crazy Тези дни се занимавам с документалната част на това с появата на бебо и вече не знам ... все пак в България всичко трябва да става по трудния начин  ooooh!
Аз лично съм изпрала изгладила и прибрала всичко в чекмеджетата на креватчето, а като родя свеки и ММ ще застилат и довършват делото ми  Wink

# 713
  • Мнения: 331
Simple SmileММ ме кара да застела леглото,преди да трьгнем за болницата.Щял да го покрие с найлон,за да не се праши.Голям смях с него!И това от зор,да не го застеле той,че не знаел как.Затова го успокоих,че ще си го наглася,като се приберем с бебка,живи и здрави.Тя нацяло се е закротила,голямо спане направи днес Simple SmileСамо едно бебче ли си имаме на 29.02.?Мамата още не се е похвалила тук Simple Smile

# 714
  • Мнения: 172
Устисках и днес.  Grinning Бебето  ми ще е мартенче.Не мислех изобщо че ще вляза в март но предчуствието ми ме излъга.Чакането продължава утре съм на тонове да видим какво ще каже АГ .

# 715
  • Мнения: 331
Честита Баба Марта,момичета!Да сме бели и червени,весели засмени и с по едно здравичко МАРТенче вьзнаградени!  bouquet

# 716
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
   Момичета, Честита Баба Марта и от мен и да ни носи само здрави бебета! Еееейййй повечето устискахме, поздравления! А на вече родилите мами едно голямо Честито, да са ви живи и здрави бебчетата и да са ви на късмет!
     Аз покрай тия тапи ще се побъркам. Снощи като сънувам един екшън с паднали тапи, направо не ти е работа. Сутринта ставам ,отивам до тоалетна и усещам как още със сядането на гърнето от мен се изхлузва нещо  Shocked. Викам си на ей ся ще видя кво е тапа. Тутакси за секунди съставих план първо да снимам въпросната тапа, че да я покажа ,пък после да се шашкам колко ми е рано за раждане. Да, ама не. То било част от неразтвореното вагинално хапче, дето доктора ми изписа за прочистване на влагалището.
   Доволна съм, че бебокът ми ще е мартенец. Още мъъъничко му трябва на юнакът да порасне и тогава да излезе. От 2 седмици го кандърдисвам да седи на топло и слуша детето бе, браво. Дано не му дойде друго на акъла, че още не съм се подготвила изцяло. Важното е, че количката и кошарата са набелязани и ще ги купим като се роди.
   Айде да видим коя ще е първата мама, дето ще ни изненада с натурално мартенче?

# 717
  • Мнения: 147
Честита баба Марта и от мен. Мина голям и малък сечко, добре дошли в НАШИЯ МЕСЕЦ!
На мен аг каза, че вървим седмица напред, ама тъй като гледам- ще си отмина и термина даже(5март). На 2 сме на преглед, да го видим моя хубавец до къде е стигнал с придвижването Thinking
Страшно ме сърби пустия голям корем. Не мога да заспя- все ми се почесва. Изрязах си нарочно ноктите..  newsm78  Sick то пусти стрии, не спряха, ами сега и адския сърбеж  #2gunfire

# 718
  • Мнения: 3 191
 Идвам да се отчета, че в 1,05 днес родих Борис! Тежи 2600, не разбрах колко е висок, сигурно по-късно днес ще ми кажат.

# 719
  • Мнения: 770
Честито на първото мартенче, да ви е живо и здраво!

Общи условия

Активация на акаунт