Избор на телефон

  • 371 773
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 3 015
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ползващите Android са доста разнородна група. Някои доста си ръчкат телефоните, гонят дълбока персонализация,  ползват доста функции, имат голяма свобода и трудно приемат по-консервативната система на Apple.

Това не означава, че едната или другата система са лоши, по-скоро задоволяват потребностите на различни групи хора. Тествай щом имаш възможност - тъкмо после ще знаеш Simple Smile

# 3 016
  • Мнения: 1 122
Не знам дали ще успея да боравя с него, въпреки че, всички ме убеждават, че се свиква. Игри не играя изобщо.

# 3 017
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Концепцията на iPhone е с него да се справят и хората без особени познания - включваш и работи, може да не донагласяш кой знае какво. Повечето хора с iPhone и рингтона не си сменят. Съмнявам се да не се справиш, освен, ако не си свикнала на Android-ски глезотии, които не са налични или лесно достъпни с iOS.

# 3 018
  • Мнения: 553
Но който познавам и е преминал на IPhone, не иска да чуе за друга марка.... Дайте ми съвети, тези които за имали Android и са минали на IPhone. 

Сама си отговори на въпроса.
С Ейпъл Айфон съм отдавна, и не го заменям за нищо.

# 3 019
  • Мнения: 1 122
Засега гледам iPhone 13 ,въпреки че Pro е с по -добра камера и там други неща (които много, много, не разбирам все още 🤷‍♀️🙃 ) . Но приемам всякакви съвети и за други серии. Благодаря на всички отзовали се 😊

# 3 020
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ако ще взимаш iPhone - вземи си iPhone 13 Pro.

Не само в камерата са разликите. Вероятно не се заиграваш особено с видea, но и екранът му е по-хубав с 2 пъти по-висока опреснителна честота 120 Hz. Тя не е фиксирана (винаги 120 Hz), а динамична. т.е. изменя се според това какво съдържание гледаш на екрана. Ако е статично - примерно четеш текст - то не е нужно екранът да се орпеснява бързо - в тези случаи - опреснителната честота е ниска - 10Hz. Ако скролваш някъде - според това колко бързо скролваш - се изменя и честотата на опресняване на екрана - забързва се или се забавя. Също, ако гледаш нещо динамично - медия, игра ...

Това е важно за по-плавни анимации, преходи и визуализации, за да не се усеща, че насича. От друга гл.т. - високата опреснителна честота е за сметка на батерията - караш го да прави повече неща - черпи енергия. Станартната опреснителна честота дълго време беше 60Hz и при по-ниския клас телефони - още е толкова.  Затова по-скъпите телефони - последните 2 поколения флагмани на Samsung и други, които купуват дисплейната технология от тях (LTPO AMOLED) я прилагат. Apple за първи път сега и само за Pro версията.

Ако не те интересува ъпгрейда при камерите и дисплея - вземи си iPhone 13. Той е с малко по-голяма батерия, но не е сигурно, че ще държи повече, защото 13 Pro има по-енергоефективен дисплей. Но зависи какво гледаш - тук е много индивидуално.

# 3 021
  • Мнения: 5 249
С Ейпъл Айфон съм отдавна, и не го заменям за нищо.
Защо? Може ли да се обосновеш?

# 3 022
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Аз също не заменям Айфона с друг. Просто е моя телефон.
Новите модели -12 и нагоре не ми харесва тялото на телефона. Идва ми дебеличък и тежичък.

# 3 023
  • Мнения: 14 784
И аз в групата. Пробвах преди време за месец-два да ползвам телефон с андроид и се изнервих на макс. Просто явно е и до навик вече. Нищо сложно няма,а веднъж направиш ли настройките и акаунта,после всичко е супер лесно. Според мен няма да съжаляваш.

# 3 024
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Може ли бързо мнение за XIAOMI MI 11 LITE 5G 6 / 128GB? Добър ли е, като за този ценови клас?

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 09:24 от Blаck Cat

# 3 025
  • Мнения: 8 802
Може ли бързо мнение за XIAOMI MI 11 LITE 5G 6 / 128GB? Добър е, като за този ценови клас?
не бих си купила 5G сега, но след една -две години, когато ще има повече неща/софтуер за използване, един вид си купуваш телефона, ама няма да използваш 5G качествата му максимално.

# 3 026
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Може ли бързо мнение за XIAOMI MI 11 LITE 5G 6 / 128GB? Добър е, като за този ценови клас?

Не. До колко лв. търсиш и с какъв приоритет?

# 3 027
  • Мнения: 1 389
Аз още не мога да се ориентирам, като че ли се отказах от poco и се насочвам към Самсунг. Важно ми е да е с наистина хубава камера, много памет и добра батерия. Бюджета ми е 700 лв.

# 3 028
  • Мнения: 34
Здравейте ,търся телефон за подарък .Изискванията са да е Самсунг ,да няма малък екран,да има издържлива батерия ,нямам изисквания  за камерата. Ще се ползва за разговори ,вайбър ,телеграм и подобните и гледане на клипчета ,около 400лв.
Ще бъда благодарна да ми помогнете !

# 3 029
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Здравейте ,търся телефон за подарък .Изискванията са да е Самсунг ,да няма малък екран,да има издържлива батерия ,нямам изисквания  за камерата. Ще се ползва за разговори ,вайбър ,телеграм и подобните и гледане на клипчета ,около 400лв.
Ще бъда благодарна да ми помогнете !

Samsung Galaxy A22 4G

Аз още не мога да се ориентирам, като че ли се отказах от poco и се насочвам към Самсунг. Важно ми е да е с наистина хубава камера, много памет и добра батерия. Бюджета ми е 700 лв.

Samsung Galaxy A72

Общи условия

Активация на акаунт