Гладна съм

  • 8 778
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Ако ще ядеш ядки, гледай да не е повече от шепа на ден, за предпочитане сурови, след накисване (вместо печени, осолени или със захар).

Защо да се киснат ядките? Аз си хапвам всеки ден - по 2-3 бразилски ореха и малко бадеми и кашу. Проблемът ми е обратен на авторката на темата, не ми се яде особено, защото ми става лошо.

Аз като бях бременна много ядях бадеми печени.Бадема е полезен хапвайте си на воля.Съдържа магнезий,който е много полезен за бременни. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 13 977
Говорим за сурови ядки, печените съвсем губят свойствата си и разбира се не се накисват.

# 32
  • Мнения: 1 304
Оф аз писах, писах и изчезна поста Sad  . Аз също не знам какво да правя с моя постоянен глад, аз ям по много пъти на ден може и да не е по много , но доста често и наистина вечер още повече ми се яде и ям , ям и пак съм гладна и сега и през ноща. Каквото и да ям съм гладна, винаги гладна заспивам, а преди никога не съм яла вечер. Много е гадно това чувство на празнота в корема. Утре съм на преглед ще питам лекаря какво да правя. Иначе аз не съм напълняла още, дори съм на -3 кг, но съм в началото още - 13 г.с , не знам да не взема изведнъж да кача . Иначе сладко не ми се яде, но днес ядох вафла сутринта да вида как ще е а и без сладко не е добре сигурно съвсем и като че ли след тази вафла цял ден огладнявам, предните дни сякаш не беше чак толкова

# 33
  • бургас
  • Мнения: 739
Ох това ядене ще ни побърка, аз не ставам да ям вечер но докато си легна просто имам чувството,че ще хвана синузит ако продължавам да отварям хладилника

# 34
  • Мнения: 13 977
Опитах се да си визуализирам хладилника, е не желая да го виждам  Sick

# 35
  • Мнения: 1 283
Ох това ядене ще ни побърка, аз не ставам да ям вечер но докато си легна просто имам чувството,че ще хвана синузит ако продължавам да отварям хладилника
Joy Не зная дали ще ти подейства успокояващо, но синузит няма да хванеш. Само малко мазнинка.  Mr. Green  Laughing

# 36
  • бургас
  • Мнения: 739
хаха  Laughing Laughing Laughing то ни едното ни другото са читави

# 37
  • Мнения: 1 304
То и аз не ставам през нощта да ям, събуждам се до вц и да пия вода постоянно , но съм гладна и тогава Grinning

# 38
  • Мнения: 8 163
В предишна публикация питах колко вода пиете, защото много често жаждата се бърка с глад.

Най-лесният ориентир за това дали сте добре хидратирани, е цветът на урината ви. Ако е като бира трябва да увеличите приема на вода. Ако е като лимонада - супер!

Другият въпрос, който зададох беше за типа храна, която консумирате. Ако яденето ви не съдържа достатъчно хранителни вещества, организмът ви ще ви подава сигнали за глад дори при пълен стомах.

С най-ниска хранителна плътност са полуфабрикатите и джънк продуктите.

С най-висока - зеленчуците, и по специално зеленолистните.

# 39
  • бургас
  • Мнения: 739
Гледам да пия колкото се може повече вода,гледам да се наливам предимно с вода

# 40
  • Мнения: X
Тъкмо хапнах и видях темата!  Laughing
При мен гладът не е константен, т.е. има периоди, в които ми се яде повече и такива в които ям нормално. Преди няколко дни с радост установих, че съм качила само 20 кг.  Embarassed и от  една седмица наваксвам като за последно. Личното ми мнение е че сега ми се е паднало да ям, каквото си поискам и го правя с най-голямо удоволствие. Но аз имам опит в свалянето на килограми от бременност и като цяло не се притеснявам.

# 41
  • Мнения: 8 163
Личното ми мнение е че сега ми се е паднало да ям, каквото си поискам.
А изобщо не би трябвало да е така.

Едно от теченията в генетиката, наречено нутриепигенетика, се занимава с изследвания на това как хранителните елементи повлияват генетичното развитие на човека и предразположеността му към незаразни заболявания (затлъстяване, високо кръвно, диабет, ССЗ, злокачествени тумори и пр.).

Едната страна на нутриепигенетика разглежда връзките между храненето на майката и развитието на плода, както и здравето на детето в дългосрочен план.

Другата (засега по-слабо развита) - влиянието на определени хранителни вещества върху гените на възрастните.

Наличието на такава пряка връзка между нутриентите, приемани от майката и бъдещото здраве на детето показва, че по време на бременността е още по-важно да се приемат качествени храни с висока хранителна плътност и лесно достъпни хранителни вещества.

# 42
  • Мнения: X
Чакай сега, аз не говоря да се тъпча с майонеза и пържени картофи. Принципно имам изградени от детството добри хранителни навици. Наблягам на домашно приготвената храна, като съм доста придирчива към продуктите, които купувам. Та в този смисъл, ако ми се хапва огромен сандвич с домашен хляб, сирене и кисели краставички си го гризкам без никакви угризения.

# 43
  • Мнения: X
И аз съм все гладна, а родих преди 5 месеца.  Mr. Green

# 44
  • бургас
  • Мнения: 739
Аз преди да забременя пиех хапчета,които ти помагат изгарянето на подкожни мазнини и ти дават много енергия. И бях много доволна

Общи условия

Активация на акаунт