Гладна съм

  • 8 770
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
Здравейте! Аз сега влизам в 4ти месец и докато през 1вите две-три седмици ядях само мандарини, в последствие апетитът ми се надигна значително. Сега много ми се хапва, почти постоянно. И все пак, не се ограничавам кой знае колко, но гледам да ям на често и много по малко. Така за последните два три месеца наблюдавам, че пълнея само в коремчето. Леля ми е качила по 30 - 40кг (това са доста килограми, дори за висока жена като нея) и при двете си бременности, като ми разказва, че ги е свалила от само себе си до няколко месеца след като е родила. Всичко е относително принципно, но според мен по-важно е да се чувства жената добре и физически и психически по време на цялата бременност, затова може би хранителните лишения точно в този период не са най-доброто решение. В крайна сметка всички жени, които вече са раждали ми казват, че това е най-сладкото напълняване!  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 8 163
Чакай сега, аз не говоря да се тъпча с майонеза и пържени картофи. Принципно имам изградени от детството добри хранителни навици. Наблягам на домашно приготвената храна, като съм доста придирчива към продуктите, които купувам. Та в този смисъл, ако ми се хапва огромен сандвич с домашен хляб, сирене и кисели краставички си го гризкам без никакви угризения.
Домашно приготвени или не, има продукти, чието съчетание не се приема добре от организма.

Пример: комбинацията от хляб и зехтин.

Едно, че качва нивото на серумните триглицериди. И второ, че влияе отрицателно на ендотелиума, с което се намалява способността на кръвоносните съдове да пропускат кръвопотока (изследване, публикувано в списанието на Американския колеж по кардиология и финансирано от Центъра по васкуларна биология и хипертензия към Мерилендския медицински университет в Балтимор).

Затова, особено през бременността, трябва да се стремим да ядем храните във възможно най-близко до естественото им състояние.

Примери:
- кафяв, а не бял ориз
- задушени картофи, а не картофено пюре на прах
- маслини, а не зехтин*
- свежи или замразени горски плодове, а не такива от сладко
- пресен спанак, а не пасиран в каша от препечено брашно и спанак
и пр.

Ще ми се тези неща да съм ги знаела, когато бях бременна. Ама на, чак на сегашната си възраст ги научавам. Вие можете да избегнете моите грешки.

* за направата на една с.л. зехтин са нужни 40 зрели, черни маслини. При нормални обстоятелства нито един човек не би могъл да изяде подобно количество маслини...

# 47
  • Мнения: 9
Чакай сега, аз не говоря да се тъпча с майонеза и пържени картофи. Принципно имам изградени от детството добри хранителни навици. Наблягам на домашно приготвената храна, като съм доста придирчива към продуктите, които купувам. Та в този смисъл, ако ми се хапва огромен сандвич с домашен хляб, сирене и кисели краставички си го гризкам без никакви угризения.
Домашно приготвени или не, има продукти, чието съчетание не се приема добре от организма.

Пример: комбинацията от хляб и зехтин.

Едно, че качва нивото на серумните триглицериди. И второ, че влияе отрицателно на ендотелиума, с което се намалява способността на кръвоносните съдове да пропускат кръвопотока (изследване, публикувано в списанието на Американския колеж по кардиология и финансирано от Центъра по васкуларна биология и хипертензия към Мерилендския медицински университет в Балтимор).

Затова, особено през бременността, трябва да се стремим да ядем храните във възможно най-близко до естественото им състояние.

Примери:
- кафяв, а не бял ориз
- задушени картофи, а не картофено пюре на прах
- маслини, а не зехтин*
- свежи или замразени горски плодове, а не такива от сладко
- пресен спанак, а не пасиран в каша от препечено брашно и спанак
и пр.

Ще ми се тези неща да съм ги знаела, когато бях бременна. Ама на, чак на сегашната си възраст ги научавам. Вие можете да избегнете моите грешки.

* за направата на една с.л. зехтин са нужни 40 зрели, черни маслини. При нормални обстоятелства нито един човек не би могъл да изяде подобно количество маслини...

Според мен е добре да се храним здравословно, но не е добре да се прекалява и с вманиячаването... Отделно за всеки организъм различни неща са полезни, дори и от свежите и пресни плодове и зеленчуци. Специално за зехтина не съм съгласна, защото съм чела за него, че именно защото е лишен от солта, на която са богати маслините е по-полезно тялото да приема малки количества от този вид мазнина.

# 48
  • Мнения: 1 326
Чакай сега, аз не говоря да се тъпча с майонеза и пържени картофи. Принципно имам изградени от детството добри хранителни навици. Наблягам на домашно приготвената храна, като съм доста придирчива към продуктите, които купувам. Та в този смисъл, ако ми се хапва огромен сандвич с домашен хляб, сирене и кисели краставички си го гризкам без никакви угризения.
Домашно приготвени или не, има продукти, чието съчетание не се приема добре от организма.

Пример: комбинацията от хляб и зехтин.

Едно, че качва нивото на серумните триглицериди. И второ, че влияе отрицателно на ендотелиума, с което се намалява способността на кръвоносните съдове да пропускат кръвопотока (изследване, публикувано в списанието на Американския колеж по кардиология и финансирано от Центъра по васкуларна биология и хипертензия към Мерилендския медицински университет в Балтимор).

Затова, особено през бременността, трябва да се стремим да ядем храните във възможно най-близко до естественото им състояние.

Примери:
- кафяв, а не бял ориз
- задушени картофи, а не картофено пюре на прах
- маслини, а не зехтин*
- свежи или замразени горски плодове, а не такива от сладко
- пресен спанак, а не пасиран в каша от препечено брашно и спанак
и пр.

Ще ми се тези неща да съм ги знаела, когато бях бременна. Ама на, чак на сегашната си възраст ги научавам. Вие можете да избегнете моите грешки.

* за направата на една с.л. зехтин са нужни 40 зрели, черни маслини. При нормални обстоятелства нито един човек не би могъл да изяде подобно количество маслини...



За тези неща има ли къде да прочета?Аз не ям почти нищо от магазините от гнус и страх,сега гърдите на бебето ми са подути заради хормоните в пилетата и пуйките.Готвя и с бебешки зехтин,а явно е грешно...  Rolling Eyes

# 49
  • бургас
  • Мнения: 739
 как така подути,че започнах да се притеснявам

# 50
  • Мнения: 13 974
За пръв път чувам, че маслините са богати на сол  newsm78

# 51
  • Мнения: 9
За пръв път чувам, че маслините са богати на сол  newsm78

Ами да, освен, че съдържат полезни мазнини, са и естесвено солени - някои значително повече от други.

# 52
  • Мнения: 1 326
как така подути,че започнах да се притеснявам


Преди 2 месеца се подуха,след като яде пиле.Сега пък след като яде пуйка...Водихме я няколко пъти на прегледи и лекарите казват,че е от хормоните,с които тъпчат пилетата и пуйките.Вече спрях пуешкото месо и пилешкото,а домашно чакам утре да ми пратят.Чудя се вече как и с какво да я храня...Кошмар!

# 53
  • Мнения: 8 163
S.m.sunny, за солеността на маслините си има решение - изкисване.

Бандида, не готвИ със зехтин. Добавяй го след като поизстине яденето.

Иначе за храните правилото е едно: колкото по-близо до естествената им форма, толкова по-лесно усвоими са.

Причината за това е, че когато съставът на приетата храна е непроменен или с малки изменения (наложителни при консумацията на продукти като ориз, картофи, повечето бобови и задължителната високотермична обработка за всички животински продукти* поради опасността от зарази), той е разпознаваем от организма ни, който е резултат от същия еволюционен процес.

А обърнали ли сте внимание на това какъв е източникът на т.нар. "суперхрани", с които е залят пазарът? Акаи, годжи, чиа, конопено семе, ечемичени стръкове, чага, гинко билоба, чесън, рейши, котешки нокът, мака, алое... Все растения, нали?

Защо?

Причините са две:

- Растенията имат висока хранителна плътност (голям брой полезни хранителни вещества спрямо единица калория)
- По-голямата част от тях позволяват консумация без термична обработка, което прави хранителните вещества разпознаваеми за организма.

В този смисъл, през вековете растенията са се доказали като източник не само на енергия, а на полезни хранителни вещества, които позволяват правилната работа на органите и системите в човешкото тяло.

Следователно, за да сте здрави яжте повече пресни зеленчуци, плодове, цели зърнени храни, семена и ядки. Толкова е просто!  Peace

* За съжаление тя променя значително структурата на изначалния продукт. Колкото по-висока е температурата при обработка на животинските продути, толкова по-вредни стават те. Затова СЗО излезе с призив да се намали консумацията на меса, приготвени на грил или с пържене.

# 54
  • Мнения: 1 326
S.m.sunny, за солеността на маслините си има решение - изкисване.

Бандида, не готвИ със зехтин. Добавяй го след като поизстине яденето.

Иначе за храните правилото е едно: колкото по-близо до естествената им форма, толкова по-лесно усвоими са.

Причината за това е, че когато съставът на приетата храна е непроменен или с малки изменения (наложителни при консумацията на продукти като ориз, картофи, повечето бобови и задължителната високотермична обработка за всички животински продукти* поради опасността от зарази), той е разпознаваем от организма ни, който е резултат от същия еволюционен процес.

А обърнали ли сте внимание на това какъв е източникът на т.нар. "суперхрани", с които е залят пазарът? Акаи, годжи, чиа, конопено семе, ечемичени стръкове, чага, гинко билоба, чесън, рейши, котешки нокът, мака, алое... Все растения, нали?

Защо?

Причините са две:

- Растенията имат висока хранителна плътност (голям брой полезни хранителни вещества спрямо единица калория)
- По-голямата част от тях позволяват консумация без термична обработка, което прави хранителните вещества разпознаваеми за организма.

Следователно, за да сте здрави яжте повече пресни зеленчуци, плодове, цели зърнени храни, семена и ядки. Толкова е просто!  Peace

* За съжаление тя променя значително структурата на изначалния продукт. Колкото по-висока е температурата при обработка на животинските продути, толкова по-вредни стават те. Затова СЗО излезе с призив да се намали консумацията на меса, приготвени на грил или с пържене.


Много благодаря!Няколко години пък въобще не ядях никакво месо,обаче стигнах до болница и се наложи на сила пак да ям...Не че пазех диета или нещо такова,ами направих ферма и се наложи да заколят 2 яренца...После не можех да хапна никакво месо.А сега се налага да давам всякакви видове месо на малката,а в Созопол няма как да разчитам на  качествено и чисто такова...  Crossing Arms

# 55
  • бургас
  • Мнения: 739
Вече да те е страх да си храниш детето с нещо от магазина. Просто ужас,не знам ние какво ще правим като се роди.

# 56
  • Мнения: 1 326
Ужасно е...Баща ми има ферма,гледа доста видове животни,обаче на 500 км от нас.Много се наплаших аз...И най-много ме е яд като ми кажат "Давай и пиле и пуйка!А като тръгне на градина какво ще яде?"-ПОЛУДЯВАМ!След като детето е с подути гърди,как ще го тъпча с това,от което са се подули...Няма да дам,а който иска да ме съди.Не виждам нещо нормално и безвредно,което мога да купя от магазина.Зеленчуците с нитрати и още 1000 отрови...Месото с антибиотици и хормони,за яйцата също четох,че има хормони-не знам колко е вярно...А и пюрето,от което се подуха сега е БИО.Не знам какво да правя вече...

# 57
  • Мнения: 3
О аз съм в първата седмица още а тази сутрин омотах на бързо две банички с кисело мляко и една чиния с макарони.А онзи ден Порция и половина спагети и все имам чувството че несъмяла или че корема ми е празен Laughing chef

# 58
  • Мнения: 8 163
О аз съм в първата седмица още а тази сутрин омотах на бързо две банички с кисело мляко и една чиния с макарони.А онзи ден Порция и половина спагети и все имам чувството че несъмяла или че корема ми е празен Laughing chef
Shocked Е как няма?! Яла си празни калории в комбинация с мазнини и малко млечни белтъчини. Как очакваш организмът ти да разбере, че е е нахранен, щом е получил ядене с такава ниска хранителна плътност?

Замести баничките с овесени ядки и голяма шепа боровинки, пък после ела пак да кажеш, че си останала гладна.

Спагетите, ако държиш на тях, нека са пълнозърнести. Сипи си 1/2 порция от тях, но им добави пресни домати и леко задушено броколи, чесън и малко пармезан или пекорино романо. Крайният резултат трябва да е повече зеленчуци, отколкото спагети. И мозъкът ти ще получи правилни сигнали за ситост.

# 59
  • Мнения: 1 283
Определено храната и като количество е много, а като качество не струва!

Общи условия

Активация на акаунт