"Очакваме ритниче вече от септемврийското човече" - ТЕМА 4

  • 45 360
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 437
На ФМ дават ли запис на видео на usb или диск?Доплаща ли се допълнително?

# 61
  • Мнения: 584
Честита ни темичка! Да е пълна с хубави новини!  Hug
Честито и на всички момичета с хубави новини, на чакащите, включително и мен, пожелавам същото.

Коконтеса, моят ап ми казва, че таткото може да усети първите движения след 20 седмица, но все пак си е индивидуално.
Djin4e, да разменим по някоя дрешка?  Flutter Аз имам проблем с горните дрехи, незнам как да го крия този корем вече. Колежките започнаха да ме оглеждат, но добре че имам само 4-5 броя и се разминаваме само по коридорите. Те са достатъчни принципно де.  Кога колегите ще забележат, ще видим.  Mr. Green Но в следващите две седмици трябва да съобщя на шефа.

Вили-то (май, ако не, да извинява) ме пита за раждане в Дева Мария в Бургас. Сестра ми е доволна като цяло. В Болницата е топличко и чисто. Сестрите са се отнасяли човечно и мило с родилките. Бебчетата също за гледани добре. Тя е била при д-р Татарова за раждането. Много е доволна от нея, но акушерката е със забележки. Ако раждането е с избор на доктор, се чака докато избрания доктор пристигне. Ако те интересува още нещо, по-конкретно, питай.  Hug

Мен ме пристяга корема също от време на време. Вчера обаче беше доста зле, сякаш ми беше свит отвътре, но не ми беше твърд на пипане. Неможех да ходя изправена, че чувството беше още по-неприятно. Днес съм супер, иначе щях да тичам на доктора. Но открих, че като хапна едно сладоледче и корема ми се отпуска значително  Joy . Та това ми е лека за сега.


 ooooh!, пак стана дългооо...

# 62
  • Мнения: 131
Благодаря ви момичета за бързите отговори Hug Hug Hugпоизясниха ми се някои неща!
I.n.t. не съм сигурна за Тошева ,за съжаление. Много се колебая все още, но както казах вече нямам избор.Ходех при нея с години.Била съм с поликистоза на която тя не обърна внимание, а ние се чудехме защо не забременявам.Когато отидох на преглед при друг лекар на частно, той беше изумен и каза ,че това състояние било поне от 1 год.и без лечение нямало как да  забременея.Тошева ми изписваше все фолиева киселина и витамини.Изгубихме толкова време заради сляпото ми доверие към нея.Имаче като човек е много миличка,така е ,но само на нея не може да се разчита.Ако се запиша при нея ,то ще е само и единствено заради изследванията и болничните.Иначе мисля да ходя на частно при др.Румен Велев от Шейново, но за съжаление той не води ЖК по касата.А и виж на какво попаднах:
 
Жена

Мнения: 16
bubche12 Регистриран
Re: Женска консултация по здравна каса, къде, при кой?
♥0 чт, 24 апр 2014, 11:30   #23 
Цитирай
НЕ ХОДЕТЕ ПРИ КОНСТАНЦА ТОШЕВА!!! ПО НИКАКЪВ ПОВОД!!!
Имам наистина прясна информация за въпросната лекарка, при която аз също следя бременността си! Моя близка снощи е била на рутинен преглед - Женска консултация, момичето е във средата на втори месец. Въпросната лекарка е трябвало да я види на видеозон. Започнала прегледа и казала следното, цитирам:
"А, ми то аз не виждам сърдечна дейност. Да. Не виждам. Ама то си се е развило добре дотук. Айде ще дойдеш след седмица, ако пак не виждам, ще мислим какво да правим. Айде че бързам, че съм на кино."
.......
Момичето е отишло по спешност при друг лекар, установено е че наистина плода няма сърдечна дейност. И то от 2 седмици... Т.е. ако е изчакала още седмица, както е казала Тошева, седмиците са щели да станат 3. Сами си отговорете дали е нормално, дали е хуманно, дали е опасно за моята приятелка...
Това не е лекар! И мен ме е претупвала много пъти! Но съм си мълчала! Сега вече не мога да мълча! Възмутена съм и ви моля, НЕ СТЪПВАЙТЕ ПРИ ТАЗИ ЖЕНА! Не заслужава да я нарека лекар! Това не е лекар, не е и човек!
Цитирай   •


Krasolka ,не познвам тази лекарка и това ,че бърза за кино е можела да си  го спести,но иначе не намирам нищо лошо. Тук в Германия масово се чака докато 100% не е сигурно,че няма сърдечна дейност и плодът изостава и наистина не се развива,дори 1 месец,докато не стане ясно. Все пак е много по-лошо да прекъснеш една малко по-забавена  бременност от  нетърпеливост,отколкото малко да почакаш и да се увериш,че е така. Това да знаеш е неприятно,но няма какво да се случи освен да прокървиш и да  стане спонтанен аборт. Аз имам познати , на които са им давали часове за кюретаь ,отказвали са и в крайна  сметка са родили здраво бебе.....

# 63
  • Мнения: 38
Аз не съм съвсем съгласна и напълно разбирам възмущението от лекарката!!!
Първата ми бременност приключи в 8 г.с. с мисед аборт. Аз разбрах, че развитието е спряло като си отидох на пореден преглед и ми казаха, че е спряло горе долу веднага след предишния ми преглед, когато сме чули сърце. От тогава бяха минали малко по-малко от две седмици, а аз нямах никакво отлепяне, абсолютно здраво захванат си стоеше мъртвия плод. Организмът не винаги изхвърля плода сам , а времето, което минава в тези ситуации е много важно. Да не говором, че е изключително опасно за жената!!!! Един добър лекар би следвало да може да установи кога е спряло развитието на плода и в зависимост от това да може да вземе мерки дали да се изчака още или не!

# 64
  • Мнения: 91

Djin4e, да разменим по някоя дрешка?  Flutter Аз имам проблем с горните дрехи, незнам как да го крия този корем вече. Колежките започнаха да ме оглеждат, но добре че имам само 4-5 броя и се разминаваме само по коридорите. Те са достатъчни принципно де.  Кога колегите ще забележат, ще видим.  Mr. Green Но в следващите две седмици трябва да съобщя на шефа.

Джинче, как ти е кръвното??беше ли на  преглед?не ги подценявай тези отоци.
KokonTessa , Не съм го мерила кръвното, не ме боли глава, следователно смятам, че е нормално..... Отдавам го на 10 часови маратони почти на крак...

Мокка, навита съм, само едно панталонче/клинче още ми трябва, на горе посъбрах вече към 7-8 парцалчета, има да изкарам една две работни седмици. Друг е въпросът, че мисля само седмица да ходя на работа, тъй че за къде ли ми трябват......Обмислям да излизам дългосрочен болничен. Много ме мързи и не ми се занимава с никакви служебни неща-аз съм на други честоти вече.... Crazy

Не знам дали ви споменах, но на баба Марта/използвах празничното настроение/ казах на 4 колеги, тези с които съм по-близка/. Реакцията беше такава каквато очаквах-сълзи, радост, всички са ме мислели, че напредва възрастта...... Та вече знаят от мен 7 човека, очаквам като се върна в понеделник да са станали 37 знаещите.... хахаххах - хубавите новини бързо се разнасят.

А и още нещо важно - преди ден два ми се появи някакво течение, което в никакъв случай не е гъбички, появява се понякога, не при всяко ходене до 00. Малко ме притеснява, но ще питам в събота като съм на преглед. Идеи какво може да е?

# 65
  • Мнения: 584
Djin4e, аз също си взех някои по-широчки горнища, но те са си за бая корем и приличам с тях на чувалче...ох, ще го мисля. ММ без това вече ми вика "Телетъби".  Mr. Green
Иначе, който не иска още да си купува панталони за бременни и коремчето не е мноого пораснало, може да пробва с трика, да захване копчето и илика с ластик. Но си трябва по-дълга блузка, защото ципа ще е отворен в случая.

Ние сме 100 човека отдел, работя и с още доста хора от други отдели, та съм сигурна, че бързо ще се разнесе новината. Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 27
krasolka02, нямах представа, че си ходила при нея, какво съвпадение. Мога да споделя други лекари, които ми препоръчаха приятелки, кажи ми, ако искаш (единият е в Майчин дом, с една приятелка сме заедно бременни и с първите си деца също бяхме заедно, тя ми го препоръча нейния, но не знам защо се доверих на другата). Ще имам едно на ум де, след тези отзиви... На мен ще ми взимат кръв и урина, цитонамазка и микробиология сега на 10 март. Иначе като разбра за анемията ми зададе съвсем адекватни въпроси..., ще видим, била съм само веднъж при нея.
А за това, което описваш как ти става лошо и на мен ми се случи веднъж, ако не седна на земята на сигурно имам чувството, че ще падна, поседях подишах дълбоко, пих вода, починах и се оправих, ама си беше страшничко чак. Слава Богу беше еднократно. Щом от захар ти минава може и да е от ниска кръвна захар, не стой гладна, а ако е в ден, в който ще ти взимат кръв, мисля, че поне вода може и след като вземат кръв веднага храна. Дано ти мине това, че е доста неприятно.
I.n.t. може би ще се засечем в четвъртък...
Приятни почивни дни  Hug

# 67
  • Мнения: 92
krasolka02, нямах представа, че си ходила при нея, какво съвпадение. Мога да споделя други лекари, които ми препоръчаха приятелки, кажи ми, ако искаш (единият е в Майчин дом, с една приятелка сме заедно бременни и с първите си деца също бяхме заедно, тя ми го препоръча нейния, но не знам защо се доверих на другата). Ще имам едно на ум де, след тези отзиви... На мен ще ми взимат кръв и урина, цитонамазка и микробиология сега на 10 март. Иначе като разбра за анемията ми зададе съвсем адекватни въпроси..., ще видим, била съм само веднъж при нея.
А за това, което описваш как ти става лошо и на мен ми се случи веднъж, ако не седна на земята на сигурно имам чувството, че ще падна, поседях подишах дълбоко, пих вода, починах и се оправих, ама си беше страшничко чак. Слава Богу беше еднократно. Щом от захар ти минава може и да е от ниска кръвна захар, не стой гладна, а ако е в ден, в който ще ти взимат кръв, мисля, че поне вода може и след като вземат кръв веднага храна. Дано ти мине това, че е доста неприятно.
I.n.t. може би ще се засечем в четвъртък...
Приятни почивни дни  Hug
Аз съм в 08:40,а упината първата ли трябва да е или няма значение?

# 68
  • Мнения: 834
l.n.t най-добре е първа сутрешна урина, до 2 часа трябва да я занесеш  Peace

# 69
  • Мнения: 92
l.n.t най-добре е първа сутрешна урина, до 2 часа трябва да я занесеш  Peace
Благодаря  Hug

# 70
  • Мнения: 846
Mомичета отдавна не съм писала, ама исках да ми минат първите изследвания. Бях на пренатална диагностика и  бебчо е наред, док каза, че не гледа кръвните, които ги чакам да излезнат, това е малко странно, но каза, че е прегледал бебо от всички страни и е здраво бебе да чукам на дърво. Веднага ми се скара, че не съм много по-месото, защото при бебчо се виждало на едната кпапичка на сърцето, че е малкооо по-мъничка, но каза ако веднага засиля месото, всичко ще е ок. Сега се тъпча до откат с месо колкото мога пък ще видим, решила съм да купувам киноа и всичко, което се сетя, за да се подсиля още.


Ааааа, пропусках и да кажа, че ще си имам сини гащи  stork-boy Grinning

Прегледа бешу страшно вълнуващ, то му гледах пръстчетата, то му гледах дупето, мозъчето, гръбначето, нослето, леле като в научно-фантастичен филм бях  Laughing няма нищо общо с обикновенните прегледи. док ме гледа 40 мин. и не спря да ми обяснява.

l.n.t И аз направих глупстта да се преместя при Богданова без да я познавам и не ми пасна нито като лекар, нито като човек, това супер много ме изненада, защото във форума имаше километрична тема с похвали за нея, но да не изреждам супер много неща, които ме издразниха като започна с това, че на първи преглед ми изкара акълите казвайки ми: На вас казали ли са, че плода не отговаря на седмиците и е по-малък и аз така  Shocked, защото друг лекар ми каза точно обратното, след 2 мин, оглед ми вика ааааа грешка отговаря си. Направо ми идеше да я халосам....

Сега много се чудя дали да я сменя не за друго, а защото не искам да си взимам картона от нея, а не знам всъщност дали мога директно да се преместя бе да се налага да я виждам.

Но при мен нямаше физиономии за ФМ, аз и казах, че съм избрала специалист и тя нищо не каза...

# 71
  • Мнения: 92
Mомичета отдавна не съм писала, ама исках да ми минат първите изследвания. Бях на пренатална диагностика и  бебчо е наред, док каза, че не гледа кръвните, които ги чакам да излезнат, това е малко странно, но каза, че е прегледал бебо от всички страни и е здраво бебе да чукам на дърво. Веднага ми се скара, че не съм много по-месото, защото при бебчо се виждало на едната кпапичка на сърцето, че е малкооо по-мъничка, но каза ако веднага засиля месото, всичко ще е ок. Сега се тъпча до откат с месо колкото мога пък ще видим, решила съм да купувам киноа и всичко, което се сетя, за да се подсиля още.


Ааааа, пропусках и да кажа, че ще си имам сини гащи  stork-boy Grinning

Прегледа бешу страшно вълнуващ, то му гледах пръстчетата, то му гледах дупето, мозъчето, гръбначето, нослето, леле като в научно-фантастичен филм бях  Laughing няма нищо общо с обикновенните прегледи. док ме гледа 40 мин. и не спря да ми обяснява.

l.n.t И аз направих глупстта да се преместя при Богданова без да я познавам и не ми пасна нито като лекар, нито като човек, това супер много ме изненада, защото във форума имаше километрична тема с похвали за нея, но да не изреждам супер много неща, които ме издразниха като започна с това, че на първи преглед ми изкара акълите казвайки ми: На вас казали ли са, че плода не отговаря на седмиците и е по-малък и аз така  Shocked, защото друг лекар ми каза точно обратното, след 2 мин, оглед ми вика ааааа грешка отговаря си. Направо ми идеше да я халосам....

Сега много се чудя дали да я сменя не за друго, а защото не искам да си взимам картона от нея, а не знам всъщност дали мога директно да се преместя бе да се налага да я виждам.

Но при мен нямаше физиономии за ФМ, аз и казах, че съм избрала специалист и тя нищо не каза...


jalana Аз още на първият преглед се отказах от нея. Беше и малко заради мнението на познати,които ми обясниха някои неща за нея. А и не си падам по студенокръвни,ако мога така да се изразя. Друго нещо,което ме отказа е това,че ЖК по ЗК се следи в някоя поликлиника в Младост,а аз съм от Люлин. И включва 3 ултразвука,и след това почвала да те привиква в АГ-то. При моята доки се плаща само взимането на кръв и урина 5лв.,другата докторка прави ФМ срещу 80лв и поне ги познавам и им имам доверие.

# 72
  • София
  • Мнения: 27
l.n.t, моят час е от 10ч, няма да се засечем този път. Ти ранната ФМ там ли ще правиш?Моята ще е там, затова питам, че малко се разколебах, но то няма и за кога да си запиша час другаде.. Добре, че повдигна въпроса за урината, за малко да забравя да приготвя, съвсем ми излезе от главата. Много забравям напоследък newsm78

# 73
  • Мнения: 92
l.n.t, моят час е от 10ч, няма да се засечем този път. Ти ранната ФМ там ли ще правиш?Моята ще е там, затова питам, че малко се разколебах, но то няма и за кога да си запиша час другаде.. Добре, че повдигна въпроса за урината, за малко да забравя да приготвя, съвсем ми излезе от главата. Много забравям напоследък newsm78
Ами да там,даже се чудя защо д-р Джерова не ме е предупредила,че Тошева я прави,и мисля в понеделник да звънна да питам. Защото на последния преглед ми каза да се запиша по-ранен час,и след това направо да ме праща към майчин дом. Та май ще звънна да питам,за да съм 100% сигурна.

# 74
  • Мнения: 584
Момичета, къде ще си правите феталната морфология между 20-23 г.с? Аз станах разногледа от мнения и лекари. Знам, че Марков е най-хвален, но искам и алтернативи.

Общи условия

Активация на акаунт