Как приспивате децата си?

  • 29 379
  • 197
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 708
Ако партньорът ми не спи в едно легло, или дори стая, с мен, ще охладнеем неминуемо. За какво сме се женили, ако ще се разминаваме вкъщи като съквартиранти?
То пък ако сте се женили заради единият с**с, язък за женитбата.
С моят 2 години не спяхме в едно легло, заради детето, по негово желание, момата се будеше през 40 мин, той на работа на смени, еми не издържа избяга на дивана.
А сега като спим в леглото заедно, обикновено само спим, така че това не е причина.

# 121
  • София
  • Мнения: 8 664
Е, секс и интимности не може ли да се правят и ако спите в отделни легла? Има 24 часа в денонощието, има дивани, бани, легла. Барплотове, килимът в хола  Laughing 
Моят мъж ме прегръща или целува, докато готвя.Не чака да легнем в леглото вечер.
Ние спим с детето, креватчето му е лепнато до нашето легло. Прегръща ме и ме целува, докато лежим тримата. Секс така, естествено не правим, но като приспя детето правим в хола(или в спалнята ако детето е заспало в хола). Така си и говорим, пийваме си по нещо, тъпчем шоколади , гледаме някой филм до посред нощите. Като писне детето отивам и го успокоявам.
Отношенията не се поддържат само вечер и нощем в леглото, да не кажа, че аз като си легна там искам да спя, не да правя друго.

# 122
  • Мнения: 461
Е, секс и интимности не може ли да се правят и ако спите в отделни легла? Има 24 часа в денонощието, има дивани, бани, легла. Барплотове, килимът в хола  Laughing 
Моят мъж ме прегръща или целува, докато готвя.Не чака да легнем в леглото вечер.
Ние спим с детето, креватчето му е лепнато до нашето легло. Прегръща ме и ме целува, докато лежим тримата. Секс така, естествено не правим, но като приспя детето правим в хола(или в спалнята ако детето е заспало в хола). Така си и говорим, пийваме си по нещо, тъпчем шоколади , гледаме някой филм до посред нощите. Като писне детето отивам и го успокоявам.
Отношенията не се поддържат само вечер и нощем в леглото, да не кажа, че аз като си легна там искам да спя, не да правя друго.

+100 все едно аз съм го писала

# 123
  • Мнения: 81
Е, секс и интимности не може ли да се правят и ако спите в отделни легла? Има 24 часа в денонощието, има дивани, бани, легла. Барплотове, килимът в хола  Laughing 
Моят мъж ме прегръща или целува, докато готвя.Не чака да легнем в леглото вечер.
Ние спим с детето, креватчето му е лепнато до нашето легло. Прегръща ме и ме целува, докато лежим тримата. Секс така, естествено не правим, но като приспя детето правим в хола(или в спалнята ако детето е заспало в хола). Така си и говорим, пийваме си по нещо, тъпчем шоколади , гледаме някой филм до посред нощите. Като писне детето отивам и го успокоявам.
Отношенията не се поддържат само вечер и нощем в леглото, да не кажа, че аз като си легна там искам да спя, не да правя друго.

+100 все едно аз съм го писала

Много добре  написано. И ние сме така и в което не намирам нищо лошо.  Hug

# 124
  • София
  • Мнения: 2 666
Дъщеря ме е на почти три години и заспива след като и разкажа поне три приказки. Спи в спалнята на голямото легло между нас или в нейното, което е залепено до моята страна. През пролетта обмисляме да я преместим в отделна стая, а баща й да спи при нея докато свикне.

# 125
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 764
Е, секс и интимности не може ли да се правят и ако спите в отделни легла? Има 24 часа в денонощието, има дивани, бани, легла. Барплотове, килимът в хола  Laughing 
Моят мъж ме прегръща или целува, докато готвя.Не чака да легнем в леглото вечер.
Ние спим с детето, креватчето му е лепнато до нашето легло. Прегръща ме и ме целува, докато лежим тримата. Секс така, естествено не правим, но като приспя детето правим в хола(или в спалнята ако детето е заспало в хола). Така си и говорим, пийваме си по нещо, тъпчем шоколади , гледаме някой филм до посред нощите. Като писне детето отивам и го успокоявам.
Отношенията не се поддържат само вечер и нощем в леглото, да не кажа, че аз като си легна там искам да спя, не да правя друго.

+100 все едно аз съм го писала
Абсолютно  Peace

# 126
  • Мнения: 477
През пролетта обмисляме да я преместим в отделна стая, а баща й да спи при нея докато свикне.
Какво има да се свиква? Правите голям въпрос от дреболия.

# 127
  • Мнения: 12 307
Ами там е работата, че не е дреболия, а въпрос на готовност на детето да се отдели. Все пак не става въпрос за 6-7 годишно, а за 3. Нова стая, в която остава само, нови сенки, нови шумове.... Ако отделянето на дете на такава възраст беше дреболия, нямаше да минават през период на адаптация и в детската градина. И друго има значение - как спи детето - заспива ли само или е свикнало всички да си лягат заедно; спи ли спокойно или се буди по няколко пъти на нощ; отвива ли се; става ли за тоалетна/ вода; колко дълбоко спи; влияе ли на съня смяната на обстановката..... Всичко зависи от детето, а всеки родител си познава детето и най-добре знае какво да очаква и как да подходи.

# 128
  • Мнения: 461
Ами там е работата, че не е дреболия, а въпрос на готовност на детето да се отдели. Все пак не става въпрос за 6-7 годишно, а за 3. Нова стая, в която остава само, нови сенки, нови шумове.... Ако отделянето на дете на такава възраст беше дреболия, нямаше да минават през период на адаптация и в детската градина. И друго има значение - как спи детето - заспива ли само или е свикнало всички да си лягат заедно; спи ли спокойно или се буди по няколко пъти на нощ; отвива ли се; става ли за тоалетна/ вода; колко дълбоко спи; влияе ли на съня смяната на обстановката..... Всичко зависи от детето, а всеки родител си познава детето и най-добре знае какво да очаква и как да подходи.

Mama Ru желая ви леко отделяне на детето, на нас ни предстои на пролет и също се тревожа. Дано да свикне бързо Simple Smile

# 129
  • Мнения: 4 708
Ами там е работата, че не е дреболия, а въпрос на готовност на детето да се отдели. Все пак не става въпрос за 6-7 годишно, а за 3. Нова стая, в която остава само, нови сенки, нови шумове.... Ако отделянето на дете на такава възраст беше дреболия, нямаше да минават през период на адаптация и в детската градина. И друго има значение - как спи детето - заспива ли само или е свикнало всички да си лягат заедно; спи ли спокойно или се буди по няколко пъти на нощ; отвива ли се; става ли за тоалетна/ вода; колко дълбоко спи; влияе ли на съня смяната на обстановката..... Всичко зависи от детето, а всеки родител си познава детето и най-добре знае какво да очаква и как да подходи.
+1.
И моята е на 3, и изобщо не виждам как ще я преместим в отделна стая, от известно време говорим, но тя от страх, даже не ходи да си играе там, а там са й играчките. Дано до напролет и дойде друг акъл.

# 130
  • Мнения: 477
Ами там е работата, че не е дреболия, а въпрос на готовност на детето да се отдели. Все пак не става въпрос за 6-7 годишно, а за 3. Нова стая, в която остава само, нови сенки, нови шумове.... Ако отделянето на дете на такава възраст беше дреболия, нямаше да минават през период на адаптация и в детската градина. И друго има значение - как спи детето - заспива ли само или е свикнало всички да си лягат заедно; спи ли спокойно или се буди по няколко пъти на нощ; отвива ли се; става ли за тоалетна/ вода; колко дълбоко спи; влияе ли на съня смяната на обстановката..... Всичко зависи от детето, а всеки родител си познава детето и най-добре знае какво да очаква и как да подходи.
Да се чуди човек как излизате от вкъщи, с всичките тия шумове и сенки, и сигурно имате навик, като излизате, конкретен съсед да е на вратата долу, пък него ако го няма, леле...

Децата се адаптират за секунди в нова обстановка, ако няма кой да го направи на голям въпрос.

Детската градина не е като друга стая вкъщи. В градината не можеш да отидеш при мама и тати или да ги извикаш.

И моята е на 3, и изобщо не виждам как ще я преместим в отделна стая, от известно време говорим, но тя от страх, даже не ходи да си играе там, а там са й играчките. Дано до напролет и дойде друг акъл.
Ако й кажеш "я стига глупости, спри да се лигавиш" и смениш темата, докато й обличаш пижамата в нейната стая и в нейното легло, ще стане много по-лесно, отколкото ако правите сапунен сериал от "отделянето"...
Още една причина да поощрявам спането в собствена стая от ден първи. Не се разправяме после с лиготии заради едното няма нищо.

# 131
  • Мнения: 12 307
Отделянето в собствена стая от ден първи не винаги е възможно. Не всяко семейство разполага с голямо жилище. А и не винаги е практично. Ако е кърмено "на поискване" през 2-3 часа например, ако детето се стряска и от най-малките шумове и плаче (при някои деца сънят е повърхностен и лесно се будят), ако често боледува, ако обикаля насън леглото и непрекъснато се отвива (като моя хубостник, например) да е на една ръка разстояние е много по-удобно. Децата са различни. Това, което е добро за едно дете не винаги е удачно за друго.

# 132
  • Мнения: 477
Дори да си го държиш в леглото първите месеци, или година-две, което пак е лоша идея, но да кажем, че си го направила.. защо началото на спане в собствена стая трябва изобщо да бъде отбелязвано, че и следено? Казваш му, че вече ще спи в своята стая и толкова. Ако попита защо, защото е голям. И нищо повече по този въпрос, приключило е. Оттам нататък реагирай все едно детето винаги е спало в собствената си стая. Всякакъв друг вариант ще научи детето, че за всяко нещо трябва да се вдига олелия до небето, да се преминава трудно през всяка промяна и през всяко нещо.. И след време как ще понесе проблемите в живота, с които ще трябва да се справя? Като е научено, че всяко нещо е чудо голямо, при първия проблем ще изпадне в депресия или ще развие тревожно разстройство. Нужно ли е?

# 133
  • София
  • Мнения: 38 630
След време ще е на 20-30.
Дете на 2-3 е нещо съвсем различно. И не става така - казваш му и край. То ако беше така, нямаше да ги има този форум даже.

# 134
  • Мнения: 7 325
И не става така - казваш му и край.
Става разбира се. Казваш му с тон нетърпящ възражение - я престани с лиготиите, удряш му два шамара за тежест, гасиш лампата и го зарязваш. Явно има привърженици на този метод сред потребителките.
На мен обаче, ми е безкрайно приятно да спя с детето си. Обичам да я докосвам, да ми мирише на бебешко, да чувам дишането и. Този период е толкова кратък изобщо не смятам да лишавам и себе си и нея от близостта, която ни харесва и на двете.
Синът ми е на 18 ( почти ). От много време дори не ме пуска в стаята си. И с него сме спали в една стая, след това в различни, но на отворена врата и нищо сбъркано няма. Не намирам за нормално насилственото налагане на нещо, което се случва от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт