НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103

  • 62 104
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 054

За болките в гърдите преди цикъл да кажа нещо - това е почти 100% сигурен признак, че имате недостиг на йод.

Разкажи повече за това, моля Praynig

# 16
  • In transit
  • Мнения: 12 074
Шоки и aз искaм дa чуя. Също кaжете с кaквa хрaнa дa си нaбaвям йод?

# 17
  • София
  • Мнения: 12 054
Шоки и aз искaм дa чуя. Също кaжете с кaквa хрaнa дa си нaбaвям йод?

аз си купих келп, заради него си набавих и селен.

# 18
  • Мнения: 43
Cioccolata, много благодаря за обяснението  bouquet

# 19
  • Мнения: 6 347
Мацки, йодът почти не може да се набави от храна... Причината е, че за да го набавяте, всеки ден трябва да консумирате големи количества морска риба и водорасли. Можете да опитате по този начин, водораслите се продават изсушени и могат да се стриват върху ястия и салати. Но понеже днес йодът се конкурира с другите халогени (бром, флуор и хлор), които се приемат в многократно завишени количества спрямо нормалното, затова набавянето на йод само по този начин е доста трудно, макар че се предполага, че японките успяват заради високата консумация точно на риба и водорасли. За йода съм писала през есента, потърсете по старите теми, защото е било на няколко места. Най-лесният начин за набавяне на йод е като хранителна добавка - или с келп (таблетки), или направо в течна форма (обаче не препоръчват тинктурата за пиене). Също така съм чела, че при силни болки в гърдите може направо да се смесва кокосово или друго масло с йод (тогава може тинктура) и да се маже на гърдите.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 054
аз питах по-скоро за връзката между недостига на йод и предменструалните болки в гърдите.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 047
сигурна съм, водата ми е регулярен проблем и си я познавам
има много в гугъл, подобни на тази статия
3 Reasons Why Bulletproof Coffee is a Bad Idea
https://authoritynutrition.com/3-reasons-why-bulletproof-coffee-is-a-bad-idea/
И при мен май нещо такова се получи  ooooh! Последния месец станах много редовна с кокосовото масло в кафето и съм качила  Crazy А целта беше друга - уж като увеличим мазнините се сваля повече - ама друг път  Confused

# 22
  • Мнения: 6 347
Змия, просто йодът отговаря за здравето на всички жлези с вътрешна секреция - освен щитовидната, която е единият голям потребител на йод, другият голям са гърдите, следвани от яйчниците, матката, слюнчените и надбъбречните жлези, при мъжете простатата. Също йод се натрупва, т.е. е необходим, за кожата и стомаха, за мозъка също. Смята се, че при недостиг на йод в гърдите, щитовидната, яйчниците, матката и прочие започват изменения в структурата - най-напред кисти, после твърди образувания (от рода на фиброаденоми в гърдите и възлите на щитовидната, миомите в матката), след това се получава хиперплазия - това е предраково състояние, а накрая, ако дефицитът на йод се задълбочи достатъчно много, се получава и рак.

# 23
  • Мнения: 128
Благодаря за новата тема! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 12 054
Змия, просто йодът отговаря за здравето на всички жлези с вътрешна секреция - освен щитовидната, която е единият голям потребител на йод, другият голям са гърдите, следвани от яйчниците, матката, слюнчените и надбъбречните жлези, при мъжете простатата. Също йод се натрупва, т.е. е необходим, за кожата и стомаха, за мозъка също. Смята се, че при недостиг на йод в гърдите, щитовидната, яйчниците, матката и прочие започват изменения в структурата - най-напред кисти, после твърди образувания (от рода на фиброаденоми в гърдите и възлите на щитовидната, миомите в матката), след това се получава хиперплазия - това е предраково състояние, а накрая, ако дефицитът на йод се задълбочи достатъчно много, се получава и рак.

Много благодаря bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 488
Отидох до магазина отсреща, връщам се - нова тема  Wink

# 26
  • Мнения: 561
Шоки, благодаря за новата тема  Hug

Мен този месец не ме болят гърдите, да видим МЦ какъв ще е. Бленувам си все още онези няколко месеца от миналата година, през които нямах никакво неразположение по време на цикъл и го отдавам на режима. А от 10-ина дни пия масло от вечерна иглика, дано и то да удари едно рамо.

# 27
  • София
  • Мнения: 555
Искам да препоръчам на приятелка да приема йод като превенция за рак, защото се притеснявам за нея. Проблемът е, че тя кърми в момента. За селена прочетох, че няма проблем да се приема от кърмещи, но за йода под формата на Келп намерих противоречиви мнения... имайки предвид обаче, че това са водорасли и в Япония ги ядат, предполагам и по време на бременност и кърмене, може би е ОК да приема и Келп. Чоки, Кам как мислите вие?  Thinking

# 28
  • Мнения: 20 252
Мерси за новата тема, Шоки.
Аз чакам да станат зелените орехчета, та да си направя ликьор, макар, че съпружието постоянно ми обяснява, как е чел някъде, че в орехите не се съдържало йод, нямало от къде да се появи  Laughing  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 07 мар 2016, 15:46 от Lemy

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Просто запис в новата тема, за да следя при възможност.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт