НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103

  • 62 100
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 026
много е вредна.
Аз бих хапнала ударно мазнини, ако имам временен проблем с WC.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 270
Започнах да изчиствам вече плюса от въглехидратното хранене през почивката.Надявам се до ден,два да си върна предишните килограми.Започнах да пия и Астаксантин ,ще споделям за резултати.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Момичета, не съм специалист, нито претендирам да съм чела и да знам достатъчно. Но!!! зад един и същ симптом/дискомфорт (например болезнени гърди преди цикъл) могат да стоят различни причини. Недейте сега масово започва да се самодиагностицира в липси и да приемате добавки без доказана нужда от това. Казвам го за всеки случай, понеже ми се струва, че нещата са на път да залитнат в тази посока...  Peace

# 48
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Болезнените гърди преди М се дължат на висок прогестерон. Това е абсолютно нормално и естетвено. При всеки е различно, но мен ме пускат точно преди М. Пикът на хормона е на 7ми ден от О, от този ден до М той ще е висок, за да запази евентуална Б. Ако няма бременност пада и идва ред на МЦ.

А за лененото семе аз съм във фаза на запек от хормонална терапия и само това ме оправя. Нищо друго не понага на естествения позив. Аз съм далеч от стандартния случай, на мен круши, сливи, мазно не ми действат в тази фаза, нищо друго не съм открила до сега. Аз съм някакъв феномен ...

# 49
  • Мнения: 871
за запек за мен най-ефикасна е канелата - една чаена лъжичка, разтворена в топла вода. Само не увеличавайте дозата, че ще хванете истинско разстройство  Crazy

# 50
  • Мнения: 11 009
Ехе, нова тема, а аз се чудя Simple Smile
Благодаря, Шоки  bouquet

Патешка мас, от тази в Метро намерих и в Хит междудругото. Стои на стелажа с колбасите, който аз подминавам и затова чак миналата седмица, случайно я видях там. Има и свинска мас.

# 51
  • Мнения: 6 347
Да, повишеният прогестерон (а също съм чела, че и ниският прогестерон) във втората фаза могат да предизвикат болки в гърдите. Но такива болки може да има и преди и около овулация - те вече са от повишения естроген. Peace А това, че въобще се появяват такива болки в отговор на хормоните, означава, че нещо не е наред и това нещо вероятно е йоден дефицит.

Лененото семе и подобните на него наистина могат да не понасят на всички - на мен също не ми действа много добре, но аз мисля, че зависи от чревната флора. Обаче сената е много лош вариант - към нея се привиква, доколкото знам, т.е. губи се естествената перисталтика или нещо такова, не съм се интересувала подробно какъв е механизмът, но не е добре да се пие сена често. Peace Всъщност за запек могат да се изпробват един куп неща:
- повече мазнини
- повече фибри (или по-малко - според вашия организъм); в шведските форуми пият псилиум (Хуск), но според мен и това не е универсално решение, нито пък е толкова препоръчително
- повече вода
- повече движение
- повече магнезий (особено ако пиете витамин Д - тогава запекът е един от признаците за изчерпване на магнезия заради витамин Д)
- повече пробиотични храни или направо пробиотик като хранителна добавка
- също пробвайте как ви действа кафето - при някои действа разхлабващо, при други - запичащо
- млечните също могат да действат запичащо, особено сирената от рода на пармезан и подобни по-твърди и добре узрели
- запекът може също да е един от признаците на хипофункция, но тогава обикновено има и други признаци, така че според мен ако е само този, не трябва да се мисли в тази посока. Peace
И въобще, опитайте различни варианти, но сената не е добър избор.

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 08:06 от Cioccolata

# 52
  • Мнения: 6 214
Честит празник на всички дами! Много здраве и щастие!

# 53
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Чести празник момичета, бъдете здрави и много щастливи!
Шоки и аз благодаря за новата тема  bouquet.
Влизам с въпроси относно приема на витамини Д и К2 и магнезиев цитрат. Това са добавките, които аз приемам. Намирам информация, но исках да питам и вас:
- Целогодишно ли приемате конкретните добавки или спирате приема им през лятото?
- Ако спирате вит.Д, К2 също ли спирате?
Спомням си, че се обсъждаше в темата, ама не е скоро и незнам в коя от старите теми да го търся /а, те са много  Grinning/.

# 54
  • Мнения: 6 347
Да, може да се спрат и вит. Д, и К2 през лятото - зависи дали и колко се излагаш на слънце.

# 55
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Благодаря ти Шоки,
Не се излагам много с изключение на почивните дни, когато съм на село, но си правя домашни процедури с фотоепилатор и затова се притеснявам, да не ми дойде в повече.

# 56
  • Мнения: 20 239
Аз вит. Д повече не го спирам Mr. Green  Миналата година ги бях спряла тези добавки, и започнаха отново да ми се случват същите проблеми, от които се бях отървала с приема им.
Но при всеки е индивидуално, предполагам, че при мен има сериозна липса, а така и още не съм изследвала нивото му.
Обаче забелязах действието на К2, имаше период в който ми беше свършил и взимах само Д и магнезий. Тогава отново се завърнаха проблемите ми с венците и едни  болки в челюста, които бях забравила. Сега ги пия отново и всичко е 6.

# 57
  • Мнения: 2 340
Честит празник, момичетаа Simple Smile Бъдете здрави, обичани и обичащи! Нека усмивките не слизат от лицата ви, не само днес, а по принцип!  bouquet bouquet bouquet

Снощи от мързел, направих огромната грешка да си купя пиле на грил, от което изядох съвсем малка част.. Сутринта се събудих с болки в корема и разтройство.. Добре, че за сега премина  ooooh! ooooh! ooooh!

# 58
  • Мнения: 6 347
Честит празник и от мен! Hug Да се радваме на правата и възможностите, които са извоювали за нас нашите предшественички и да не забравяме, че и днес жените не са напълно равни с мъжете във всички отношения и навсякъде по света.

# 59
  • SA
  • Мнения: 3 196
Честит празник, момичета!
Бъдете много щастливи, обичани и обожавани!

Общи условия

Активация на акаунт