Искам да кажа ... (74)

  • 79 598
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 132
Добро утрооо  bouquet

Аз мога да предложа козметик в Бургас, blackcat6 ще ти е полезен ли?

# 361
  • Мнения: 13 227
Благодаря Екатрина, е Сф сме ☺

# 362
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 930
След категоричния отказ на почти 16-годишния да го водя на козметик, го тормозя с мазила вкъщи. Ако ли не - да си ходи пъпчасал...

# 363
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 973
Би ми било много странно да водя тийна на козметик, при положение, че аз не съм ходила никога. Той и няма нужда, де, инцидентно да му се появи някоя пъпка.

# 364
  • Мнения: 13 378
И аз се замислих за Акне аут. От известно време се каня да купя на девойките.
За сега се клепят с на Гарниер някакво мазило, ама не много сериозно.
Тази година май ще ги водя на козметик - космите са на дневен ред  hahaha

# 365
  • Мнения: 13 227
Въобще не ми е странно. Ако има нужда ще го водя, така както на зъболекар и фризьор го водя. Няма нужда да се чака пъпките да минат сами. Ползването на почистващи гелове и лосиони, даже е препоръчително. Така се учи на грижа за себе си, за външния си вид, приемам го като вземането на душ, например.
Айяла, ако го виждаш, че има пъпки, черни точки и примерно се увеличават, няма ли да го заведеш, на дерматолог, козметик, въпреки че е тийн? Според мен децата се поддават и са склонни да приемат помощ, просто трябва да им бъде поднесена по подходящ начин, може би не задължаващо на 100 %, а да разберат, че от това посещение ще има само полза...

Браво Румка, поздравления Simple Smile Винаги съм смятала, че е по-добре родителя да реагира, а не децата сами да се чудят да как да се справят със ситуацията. Още си спомням как си махнах скришно за първи път космите, защото майка ми смяташе "че ми е рано"  Mr. Green

Събудих се в 4 часа и не можах да заспя повече. Този ден трудно ще го изкарам  Tired

# 366
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 820
Румка, на колко са девойките? Моята е на 11, подозирам, че догодина космите ще са на дневен ред и се чудя какво ще я правя. В смисъл- колко е подходяща кола маската за деца; дали е възможно от рано да се реагира с лазерни процедури... Не съм се интересувала подробно на този етап  Thinking
Навремето, някъде на 13 години вероятно съм била, се започнах със самобръсначката( на тате  Laughing). Нарязана ходех винаги, щото майка ми вятър я вееше и хич не ме и забеляза доста време. Не, че като ме забеляза, постигнахме нещо друго, де, ама това е друг въпрос. От 15 години лично аз действам с епилатор, ама дали става за децата...

Искам да кажа, че изпратих децата в 8 и половина на училище, сготвих супа и картофена яхния, пуснах една прахосмукачка, прострях, къпах се и ще ми остане 1 час за кафе преди да трябва да изляза! Ма много съм доволна от себе си  Mr. Green

# 367
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 973
Ооо, blackcat, само казвам, че аз бих се чувствала странно, защото дори не знам какво би ми предложил козметик. Ако тийнът има кожни проблеми, най-вероятно ще го заведа на дерматолог. Моя близка в пубертета имаше страшно много неприятни пъпки по гърба и лицето. Оказа се стафилококова инфекция.

# 368
  • Мнения: 13 378
Голямата е на 12, малката ще прави 10.
Обаче голямата е светла, докато малката е по-тъмна. Да факто малката има по-голяма нужда.
Миналата година започнаха да ме подпитват, но тази ще действаме.
На голямата миналото лято преди морето махнахме няколко косъма от подмишниците. Беше много смешна, докато се вайкаше, че малката я бъзика и залепих от онези лепенки за мустаците и нямаше мърдане  hahaha
Нямаше проблеми и после почти до зимата май не изникна нищо  Laughing
За другото ще се консултираме с козметичката и ще решим.
Познато дете го водят на лазерна депилация (колкото голямата е). Аз обаче не смея. Първо, че не се препоръчва преди 18 години, второ - като не е толкова разпространено и не се знае дали би имало негативен ефект. Но това са просто някакви мои мисли, не подплатени с нищо. И за това ще се консултирам  Rolling Eyes

Като малка се дръпнах със самобръсначката на сестра ми. Голяма радост беше ... до другия ден.
Много съжалявам, че майка не ме ограмоти на време. Ама минало заминало, сега искам за тях нещо по-добро и практично  Peace

# 369
  • Мнения: 13 227
И аз не бях ограмотена. Толкова се бях нарязала, че краката ми бяха целите в рани, някой трябваше да ми каже, че много реже... уж обезкосмена пък с панталон трябваше да ходя   hahaha
На морето това лято видях момиченце с много окосмяване под мишниците. Майката един косъм няма, момичето цяло кълбо и се свива, срамува се, просто му личеше на детето.

# 370
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 820
Това не искам да допускам да се случва с моите момичета! Да се срамуват. Моята сега е на фаза да се гордее с новопоявили се косъмчета тук- там  Mr. Green  Laughing Ама съвсем скоро ще запее друга песен! Уф, да, и мишниците ще трябва да мислим нататък  Tired

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 28 971
Добре, че имам момчета и е обществено приемливо да си ходят като орангутани обрасли  Mr. Green

# 372
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 149
Крем-депилатоар е подходящ за подрастващи момичета, даже им е забавно и се справят сами. За подмишниците, където кожата е нежна, е идеалният вариант. Нито е болезнено, нито после растат твърди косми, даже намаляват с годините. Кола-маска не е, защото може да предизвика малки кръвоизливчета или спукване на капиляри. С лепенки за мустаци нямам опит - не е ли болезнено?
За черни точки има почистващи лепенки, които обезмислят стискането и възпаляването на кожата.

Стафилококовата инфекция е много неприятно нещо. Проблемът на моя син беше точно това - инфекция още от родилния дом, която дреме в организма и се прояви на 23 години. И тук една лекарска грешка - поставяне на ваксина - влоши много нещата - пламна целият и после що антибиотици изпи, що доктори позлатихме "на частно" (всички кожни светила) и ефектът половинчат - намаляха и понякога напълно изчезват, но пак се появяват.  
Дано не ви се случва никога.

# 373
  • Мнения: 13 378
С лепенки за мустаци нямам опит - не е ли болезнено?

За трите косъма си стана идеално  Laughing
Нямаше нито зачервяване, нито дискомфорт, но аз и с пинсета можех да действам в този случай.
Иначе не знам, разчитам на козметичката да предложи най-ефективния вариант за тях.
Имам ѝ доверие.

# 374
  • Мнения: 22 030
Моят пубер ще трябва да го водя на козметик. Много е несериозен с мазането. За малки девойки не бих ползвала лазерна . Козметичките няма да ви кажат, че бръсненето не увеличава космите  Wink
По принцип, всички методи могат да предизвикат поява на подкожни косми и трябва да се следят, за да не стане инфекция.

Ако решите да ползвате кпло маска, бих препоръчала, тази, която се отлепва с ръце. Първо се нанася пудра, а после маската. По-щадяща е за кожата, защото лепенките и обикновената топла опъват много самата кожа, особено на нежни участъци като подмишници и триъгълник.

Общи условия

Активация на акаунт