Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 333
  • 725
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 412
Все нямам време да ви чета,срам. Честито от сърце на всички наборчета,които са вече християнчета!

Храната на маги е разнообразна,много следя за това,аз си и готвя все още и така ще бъде. Всякакви комбинации ги мъдря-давам ви идея за следващите дни: утре ще и правя пилешко с кус-кус(слагам малко лук и морковче,накрая масълце),после тиквички с ориз (тук добавям и жълтък),телешко с грах....Сутрин е почти винаги попара от овесени ядки или сухар. Следобед готова каша,км с плод и бисквити или овесени ядки с плод,каша от препечено брашно и овесени ядки с малко прясно мляко. Ей такива.

Моята депресия ту ме пуска,ту ме хваща. Аз проблем с кг нямам и даже,ако не са червата да ми надуват корема от време на време(имам проблем с тях) тялото ми е като на модел. Само,че нямам бюст,ама никакъв. И въпреки,че във всякакви дрехи изглеждам добре и ми подсвиркват моя мъж ми е свикнал. Нито ми се възхищава,нито нещо мило. И харесва всякакви други жени,без оглед на възрастта. И ние си говорим периодично за раздяла. А аз си имам и хоби,тъй,че не е до кг и липса на развлечения.

РД и кръщене ще е в един ден,а как не ми се иска да правим големи събрания Simple Smile,но то и най-най близките са си 20 човека. Офффф,не знам.

# 511
  • Мнения: 208
Нас ни пуснаха от болницата,  че ме съжалиха с двете деца да не мога да се изкъпя и вляза в тоалетна. Ходим сутрин и вечер на инхалации,  а каката от днес е на антибиотик,  че гърлото и е много червено и вдига температура.  Бебчо е по-здравия. Вчера като се прибрахме направи 5,6 крачки, та да се запише и той сред проходилите  Heart Eyes
Наш бебошан вече е на обща храна,  ест съобразена с него.  Той все е гладен и все на масата с нас и като иска да си куса нещо започва да пищи,  докато не му се даде.
Вече казва и осъзнати неща - кака, тати, мама, мако, ало(и слага телефона на ухото.  Вади и прибира играчки и още други такива.   Срам, не срам да си призная, повечето неща ги учи от кака си.

# 512
  • Мнения: 82
Здравейте, мамчета Simple Smile

Моето гардже проходи, навърши годинка, а сега ни предстои кръщенето и прощапулникът. Има шест зъба и все така се буди нощем през два-три часа. Организмът ми явно се адаптира към неспането и съм на пушка през деня Wink

Честит празник на всички рожденици този месец Simple Smile здрави, здрави и само здрави дечица!
Не се оставяйте на мрачните мисли! Особено ако са ви добри мъжете! Няколко мои приятелки се разделиха с партньорите си и да ви кажа не са по-щастливи сега. А и някак на мъжете им идва много лесно да са бащи през уикенд. Всичко останало остава за майката, както винаги. Аз самата се старая да не се вкарвам във филми, да не си слагам нищо на сърце, както се казва и да гледам ведро на живота. Въпреки че преди години, когато беше малка първата ми дъщеря, бая сълзи и нерви изхабих. Сега съм философски настроена и не ми пука толкова.

Сладурка, би ли ми казала как правиш овесените ядки за закуска? Ама по-подробно, моля, че аз съм много скарана с готвенето Simple Smile Благодаря предварително. Аз редувам попара и паста на Плазмон, но и овесените ядки ми звучат вкусно.
Честно казано сега си давам сметка колко лесно беше миналата година на морето. Кърмих си я само и си свирках... Сега ще трябва да носим сума ти бурканчета за обяд, пък за следобяд, за лека нощ... И гърнето да не забравяме... А и каквато е любопитна направо не знам как ще спи там следобед. Но какво пък и аз съм се разтревожила отсега?! Wink Каквото такова Simple Smile

# 513
  • Мнения: 1 602
Здравейте момичета. Как сте? Hug Аз съм малко по добре. Още ми е търсене , но ще ми мине. Няма да разправям с подробности за да не ви занимавам.
 Ние днес ставаме на 11м и ще правим прощапулник, та гледам рецепти за питката в нета. За каката я бях направила много вкусна , но като не помня рецептата сега ще гадая ха ха.

А, да ви питам. Сега дечицата като направят годинка нали пак се подават документи. Аз ли трябва да подготя документи някакви и да ги дам на работодателя или всичко той си пуска без да ме занимава?

# 514
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Стефи,радвам се,че си по-добре.
Малката тези дни е ужас-яде само АМ,по цяла нощ не спи и я нося на ръце,вчера пак падна и си разби отново устата(този път си обели горната устна(добре ,че капна само 1 капка кръв иначе щях да откача)в същото време влезе и ММ и с поглед щеше да ме разтреля.Вече за втори път ми се случва.Много е палава и иска всичко да пипа.Катери се като маймунка.Още не ходи и като я гледам ще е сигурно след годинката.

# 515
  • Мнения: 188
nlk19, честита годинка на малката госпожица и да расте щастлива. Чакаме разказ как са минали другите събития.
Овесените ядки ги варя на котлон с 200 мл.вода и настърган плод за 7-8 мин.и накрая слагам бисквита и лъжичка сухо АМ. Права си за мъжете да не очакваме чудеса в детегледането им.  Wink
Стефи,  Hug , на датата на термина от мин.год. работодателя подава декларация в НОИ, че ще ползваш още една година-  отпуск за отглеждане на дете до 2 год., придружен с копие от акта за раждане ( т.к.до предния ден важи 410- дневния отпуск за раждане ), трябва само един подпис може би при сч- ля.
sladurka, и ние така- най- най- близки - около 20- цата, добре е, че са спокойни хора. И аз в кюпа- с такива периоди   въпреки малките кг.и др.  Simple Smile
Малкият доста се е изринал със ситни зрънчести пъпчици по врата, на главата отзад, по деколтето и по сгъвкитена лактите, мислех че е от малкото прясно мляко, което слагам в десертите, но май ще е от жегите.

Последна редакция: сб, 25 юни 2016, 12:12 от Кристин_

# 516
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте момичета. Как сте? Hug Аз съм малко по добре. Още ми е търсене , но ще ми мине. Няма да разправям с подробности за да не ви занимавам.
 Ние днес ставаме на 11м и ще правим прощапулник, та гледам рецепти за питката в нета. За каката я бях направила много вкусна , но като не помня рецептата сега ще гадая ха ха.

А, да ви питам. Сега дечицата като направят годинка нали пак се подават документи. Аз ли трябва да подготя документи някакви и да ги дам на работодателя или всичко той си пуска без да ме занимава?

Честити ни 11 месеца! Hug newsm51 smile3525 Попълваш една декларация, че ще си гледаш детето до навършване на две годишна възраст и я даваш на работодателя - оттам нататък той се оправя! Simple Smile

Ние вчера бяхме на детска консултация: ръст - 78 см и тегло - 8300 грама. Heart Eyes

Честита годинка на всички юнски юлчета! bouquet

# 517
  • Мнения: 1 602
Мария , честита месечинка и на вас  Hug
Вчера направихме прощапулник и Габи хвана ключовете на колата. Ще я правим шофьорка  Joy
Благодаря за отговорите за майчинството. Ще видя през юли да подам тази декларация. Ще звънна и да ги питам друго трябва ли им.
Ние утре сме на консултация и ще пиша колко сме  пораснали.

# 518
  • Мнения: 1 712
Момичета,аз от вас научавам за тази декларация а и работодателя ми не езнаел.Утре ще я попълня,но Вики вече стана на годинка и мина малко време.Как мислите,ще ми преведат ли майнчинство този месец като не е подадена декларация?Да знам какви сметки да си правя  newsm78
Иначе сме добре,ММ още е отпуска и сме си в родният град.Преди това бяхме на почивка малко и така.Вики почти ходи за една ръка само.Ама като ви чета,вие сте доста по-напред с ходенето.

# 519
  • Мнения: 1 602
Сибилче , няма да ти преведат пари някъде 2м. Първо защото ти си се забавила и не си знаела и второ защото те изплащат месец назад. Сега обаче трябва да ти преведат за юни но то ще е по малка сума защото няма да смятат целия месец а до рождения ден на детето. Може и само месец да ти забавят майчинството знам ли , така че днес отивай и подавай каквото трябва.
Аз така с каката не знаех , а й никой не ми беше казал и аз чакам пари ма няма. После ми ги преведоха за 3м на куб  , но и моя работодател не знаеше та една приятелка ми беше извадила всички документи по всички членове само дето не си ги занесох аз в НОИ. Аз затова сега питам да знам да ли пак всичко ще е на мойте плещи или този път фирмата ще си се оправи. Работя в друга фирма и уж са по сериозни но тия дни ще звънна да ги питам за всеки случай.

Между другото тази или другата седмица заминавам за известно време в Бургас самичка с децата и ако някоя мама има желание може да се видим, че аз почти никой не познавам от там , но ще се оправя де ха ха

# 520
  • Мнения: 1 712
Благодаря за отговора,добре че прочетох поне да не се чудя защо няма пари.А и работодателя ми е от родният град и поне сега съм тук,та ще оправя нещата.Ама е кофти като си свикнал на определен бюджет.
Днес вали и няма игра навън,но поне се диша.

# 521
  • София
  • Мнения: 664
Честит прощъпуник Стефи! bouquet

И аз мисля за себе си, че поне 2 месеца няма да ми преведат майчинството. Crossing Arms

Какво мислите за Метода на Монтесори? Rolling EyesНякоя мама има ли някакви наблюдения? Simple Smile

# 522
  • Мнения: 120
..... Аз редувам попара и паста на Плазмон, но и овесените ядки ми звучат вкусно.

А аз може ли да те питам как правиш тази паста? С какво я комбинираш за закуска?

И да питам по кое време спирате вече с АМ. Ние сега пием само по 200 в 23 часа за да издържи до закуската в 8, но май вече може да мине и без него Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 юни 2016, 12:48 от katq_82

# 523
  • Мнения: 1 712
При мен се оказа,че работодателя си е оправил документите без да трябва да правя нищо.Приятел ми е попринцип,незнам дали има значение.Е,скоро ще видя дали и какво ще преведат.А вече са по 340лв.,нали?
АМ пие сутрини и вечер по 210мл. но от както сме отпуска и не сме в къщи,хич не иска да го пие,а преди това трепереше от радост като си види шишето.Ще видим след два дена като се приберем.
Вече се уморих от почивка и искам да си се прибираме в къщи  Joy

# 524
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Здравейте,
не знам какво да ви напиша, но ей така понеже Венци спи и реших да се отбележа Simple Smile
Вече нямам търпение да дойде РД, а още не съм поръчала торта. Иначе за кръщенето
май всичко е на място и само чакам както миналата година деня на раждането.
Направо не искам да си спомняма от 4ти до 13ти юли какво чакане беше  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт