Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 367
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 239
Дидиана,честит ви двоен празник!

Стефи, обикновено такак се получава, ако не е подадена декларацията за втората година.

Ани е добре. Не е повръщала повече, но още внимавам с храните.

Имам и питане. Знаете ли добър ортопед в София, може и в Пловдив? На моя приятелка детенцето има доста изкривени стъпала, а тук никой не й обръща внимание.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 732
Ganbg, за София - д-р Венелин Алексиев? Много добър специалист за тазобедрени стави при бебенцата, но би трябвало да може да помогне за случая, а ако не може - да препоръча при кого е най-добре да се иде.

# 662
  • Мнения: 1 602
Дидиана, честит празник малко на патерица да ви е жива и здрава малката принцеса и честит рожден ден на всички бебочета на които не съм честитила. Да са живи и здрави и мама и тати много да се гордеят , че ги има  bouquet

Относно проблема с майчинството оказа се че не са били пратили номер на заповедтта за отпуска. Сега са пратили всичко и не би трябвало да има проблем, но ако има да им се обадя за да го оправят.

За ортопед в софия аз препоръчвам детския ортопед в Света София. Не знам къде съм оставила визитката , но той е само един детски в тази болница и няма да е трудно да го намерите. При нас само едното краче се криви и то лявото , а ние счупихме дясното. Криви го горе в коляното като футболистите и долу в стъпалото малко. Всички казват , че наистина има малко кривене, но се филмирам излишно и се пак мисля есента след морето да я водя да я погледнат и да кажат до колко е нормално да го криви.

Не помня да ли ви казвах , че се записахме на море в Турция , но малката няма да я взимаме , а тя толкова е свикнала с мен и хич не знам как ще се разделим за 10 дни. Тази събота и неделя бяхме на хижа без децата и Габи докато ме е нямало само е плакала и не е искала да яде. Когато се прибрахме не ми слезе от ръцете.

# 663
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Здравейте,
Честит Двоен празник на Дидиана  bouquet
Ние активно почиваме. Вече 2 пъти за по 2-3 дни ходихме на палатки на Крапец (след Шабла), много хубав къмпинг, идеален за деца Simple Smile Всяко свободно време сме на разходки или на плаж. На Венци вече навън му е като у дома Simple Smile
Другият месец и ние сме на ваксината за шарките. Малко ме е страх от нея. Другите бебчета около нас ги тъпчат с имуностимулатори за да я понесат, пък на нас нищо не са ни предписали.

# 664
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте,
Честит Двоен празник на Дидиана  bouquet
Ние активно почиваме. Вече 2 пъти за по 2-3 дни ходихме на палатки на Крапец (след Шабла), много хубав къмпинг, идеален за деца Simple Smile Всяко свободно време сме на разходки или на плаж. На Венци вече навън му е като у дома Simple Smile
Другият месец и ние сме на ваксината за шарките. Малко ме е страх от нея. Другите бебчета около нас ги тъпчат с имуностимулатори за да я понесат, пък на нас нищо не са ни предписали.


на нас също нищо не са ни изписали, а трябва да я сложим другата седмица, но се чудя дали да не я отложа за след септември  newsm78

# 665
  • София
  • Мнения: 664
Дидка честит празник и на теб! Бъди жива и здрава! Извинявай, че те пропуснах! bouquet bouquet bouquet

Ние също ще отложим ваксината за неопределен период от време,  тъй като бебка е с Т и доки  ни пусна един куп изследвания - кръв и урина, С - протеин, изследване за бактерии и за ротавирус, тъй като може да има наличие на антитела от предходната инфекция. #Crazy

А иначе за ортопед в София - доктор Ивайло Ефремов от МЦ " Ортомед " - Горна баня. Peace

# 666
  • Мнения: 851
Момичета, благодаря ви за поздравленията и за пожеланията bouquet Hug
Днес бяхме на консултация, девойката дърпа на височина + 3 см. Другото са дребни цифри. Crazy Изби 7-ми зъб, чакаме осми. Другият месец ще правим ваксините /тази от 11-ти и после май тази от 1,1 м./ Сега ще се боря да взема урина и да ходим да й вземат кръв.
Уф, лятото свършва, наближава времето да се върна на работа, а тя да тръгне на ясла. Как ще се справим незнам. Колкото повече наближава, толкова повече се притеснявам. Дано се справим безпроблемно.

# 667
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте момичета!

Моля Ви за съвет! Дари поддържа температура между 37 и 38 от събота. Водих я при докито и тя ни назначи куп изследвания, които са в норма. Единствено микробиологията все още не е излязла. Лимфоцитите в ПКК са  40,6 при норма за деца до 4 г. 50 - 70. Ходихме и на специалист педиатър, която я прегледа и също видя изследванията и каза, че всичко е ОК. Детето няма разстройство, но го сложи на диета. Продължава с Т и не знам какво да й давам за нея. Посъветвайте ме! Слагах Куул Пач но не става и се напълно отказах.Вижда ми се притенителен резултата от тези лимфоцити.

# 668
  • Мнения: 851
Честно казано ми прилича на вирус, който се проявява заради растящи зъби. При Софи и при Габи все така ставаше. Странно е обаче, че лимфоцитите са по-малко и че продължава толкова време. Ако искаш пробвай да даваш Изопринозин. То е имуностимулиращо за разни такива състояния без ясна диагноза. При нас помогна като бяхме на морето и тя вдигаше до 39 градуса, а иначе нищо й нямаше. Още на първият ден спря и Т и всичко. Не вярвам да навреди, но ако искаш си питай и докторката. И да се оправяте бързо  Hug

# 669
  • София
  • Мнения: 664
Честно казано ми прилича на вирус, който се проявява заради растящи зъби. При Софи и при Габи все така ставаше. Странно е обаче, че лимфоцитите са по-малко и че продължава толкова време. Ако искаш пробвай да даваш Изопринозин. То е имуностимулиращо за разни такива състояния без ясна диагноза. При нас помогна като бяхме на морето и тя вдигаше до 39 градуса, а иначе нищо й нямаше. Още на първият ден спря и Т и всичко. Не вярвам да навреди, но ако искаш си питай и докторката. И да се оправяте бързо  Hug

Мерси Дидка! bouquet

# 670
  • София
  • Мнения: 664
Консултирах се с педиатърката - ще давам Нурофен! Бебка е по - добре. Изглежда, че всичко е от зъбите. Praynig Микробиологията е ОК - няма бактерии и гъбички, но според изследването има дисбиоза. Ще ми се да го повторя, защото не го вярвам, но нямам представа как се казва изследването за откриването на тази дисбиоза. newsm78

# 671
  • Мнения: 1 602
Мария Тереса , как е малката? И на мен на вирус ми прилича , но е странно , че няма др симптоми освен Т. Ти до сега с нищо ли не сваляше Т?
Дано бързо ви мине и да се разбере от какво е тази Т  Hug

Скоро темата ще я изпишем и чакам предложения за ново заглавие.

# 672
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
дисбиоза трябва да е липса на организми в пробата  newsm78
Юлчето порасна вече, стана палаво човече  Rolling Eyes

# 673
  • София
  • Мнения: 664
Мария Тереса , как е малката? И на мен на вирус ми прилича , но е странно , че няма др симптоми освен Т. Ти до сега с нищо ли не сваляше Т?
Дано бързо ви мине и да се разбере от какво е тази Т  Hug

Скоро темата ще я изпишем и чакам предложения за ново заглавие.

Благодаря bouquet Дари е добре - вече няма Т Слава Богу и дано да няма повече! Praynig Междувременно й избиват зъбки включително и кучешки и съм почти сигурна , че е от тях. От микробиологията излезе, че има дисбиоза, но аз се съмнявам. Доки каза, че това е липса на добри бактерии  в организма и с пробиотик положението щяло да се оправи. Ние пуснахме платено в същия ден в друга лаборатория микробиология и резултата  е, че не се изолира нищо. Сега се пробвам да разбера как се казва изследването което доказва тази дисбиоза ида го повторим отново, но платено. Thinking newsm78 Второ мнение никога не е излишно.

# 674
  • Мнения: 1 717
Мария Тереса,Вики преди няколко месеца беше три дена с 38-39 градуса температура.Не се сваляше почти,а давах допустимата доза нурофен.Неговите изследвания бяха идеални,нищо друго му нямаше и педи заключи,че явно е от зъби,макар че е рядкост такава темперарура от това.Бях писала тогава.Сигурно и при вас е това,не се притеснявай  Hug
А изследвания ми се е случвало да объркат и като ги повторя да е наред всичко.

Нали писах,че Вики е с кашлица и хрема.На др, ден бяхме на преглед,само хрема си е,дробчетата са чисти и кашля от секрета в носът.Вече 5дена капвам капки,но промяна няма.Утре ще звъна да ми изпише други.А в понеделник отиваме на почивка с други деца.Явно моето ще е изолирано,че е болно  Sad Те са му братовчеди,рядко се виждаме и много обичат да си играят заедно  Sad

Забравих да кажа  Joy
Вики си е още мрънльо и ревльо а на мен нервите ми вече са зле.Усещам как почвам да изтрещявам все по-често.Та си взех мента,глог и валериана и съм значително по-спокойна  superuu  hahaha  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт