Холандска тема - 42

  • 119 820
  • 919
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 635
Момичета от сърце Ви благодаря!
Със сигурност ще имам още въпроси,ако вие се сетите нещо важно пишете.В Амстердам ще живеят.Те са били там за няколко дни.Харесва им.Това казаха,всички говорят английски,отзивчиви са,любезни,упътват.Също като вас! Hug

# 91
  • Мнения: X
Привет, банда! Simple Smile

Резервирали сме няколко дни в Slagharen през юни и съм сигурна, че още на втория ден ще ни се иска да мръднем някъде наоколо. De Zwarte Dennen е на 20 мин. според картата. Още няколко подобни на Slagharen ваканционни парка наоколо.  Други предложения? Какво не трябва да пропускаме? С кола сме.
А някакви особено ценни съвети и указания дали имате? За първи път ще сме във вашето кьоше Simple Smile
Благодаря предварително за евентуалните отговори!

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 09:42 от Анонимен

# 92
  • Мнения: 2 992
Сбъдваща мечти,

Любимото ми място в Холандия е Giethoorn - Холандската Венеция. Обожавам да ходя там, все едно се разхождаш в картинки от приказки. Колата трябва да паркирате в покрайнините на селището и разходката става само по вода, пеша или с колело. Няма улици за автомобили. По вода можете да се качите на големите лодки, които са като градски транспорт или да си наемете лодка на час!
Дано намерите време да отидете, аз не пропускам възможност да отида, въпреки че са ми 200 км в едната посока.
Приятна почивка и усмихнато слънце! bouquet

# 93
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Здравейте холандски мами..Simple Smile
Предстои ни семейно пътуване до Амстердам за няколко дни. За по-голямо удобство ще си закупим Hollandpass    за мен и за съпруга ми. Интересува ме дали те важат също и за децата,  тк на самите Pass- ове пише ""Adult"".
Безплатни ли са музеите за деца в Амстердам и заслужава ли си да купуваме Pass за тях? Децата са на 9 и 14 год.
Благодаря ви предварително!


Музеите за тази възраст деца не са безплатни. Тези Pass си заслужават, ако ще ходите в няколко музея.

# 94
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Привет, банда! Simple Smile

Резервирали сме няколко дни в Slagharen през юни и съм сигурна, че още на втория ден ще ни се иска да мръднем някъде наоколо. De Zwarte Dennen е на 20 мин. според картата. Още няколко подобни на Slagharen ваканционни парка наоколо.  Други предложения? Какво не трябва да пропускаме? С кола сме.
А някакви особено ценни съвети и указания дали имате? За първи път ще сме във вашето кьоше Simple Smile
Благодаря предварително за евентуалните отговори!

Сбъдващи мечти, писали са за Giethoorn. Много е приятно там. Наблизо е и Blokzijl, който е също приятен.
В Emmen има супер модерна зоологическа градина.

И, разбира се, моята провинция Friesland e наблизо и можеш да видиш една непозната и красива част на Холандия (мога да ти направя маршрут, в който да видите и най-старият Планетариум в света, който е мноооого интересен.), както И моят град Wink )

# 95
  • Мнения: X
Благодаря, дами. Много сте ми полезни.

Калинка, да (за маршрута), моля.

# 96
  • Мнения: 14 635
Да попитам и тук.Акт за раждане трябва да е на английски.Признават ли многоезичен издаден от общината тук?Те казват,че е с такава цел,защото сме в ЕС.Всичко е на латиница от базата данни за лични документи на МВР.Според тях важи за френски,немски и англоговорящи страни.

# 97
  • Мнения: 361
И аз питам същото. Както и документите моите и на ММ и брачното свидетелство къде се превеждат и легализират. Щерката става на 6 и ще получи документ от ДГ че е завършила. Него къде да го легализирвам

# 98
  • Мнения: 14 635
Превода в агенция от лицензиран преводач.Може те да го заверят във външно министерство,но ще ви излезе по-скъпо.Аз сама съм ги носила.Купуват се държавни марки.Имам такива документи,но вече са други. Mr. GreenВсе за нещо трябва да се плаща на всеки 3-4-5год.Освен по-скъпо е и по-бавен процеса.В общината става веднага срещу 10лв. на лист.

# 99
  • Мнения: 361
Превода в агенция от лицензиран преводач.Може те да го заверят във външно министерство,но ще ви излезе по-скъпо.Аз сама съм ги носила.Купуват се държавни марки.Имам такива документи,но вече са други. Mr. GreenВсе за нещо трябва да се плаща на всеки 3-4-5год.Освен по-скъпо е и по-бавен процеса.В общината става веднага срещу 10лв. на лист.
по лична карта или тази от която е издаден

# 100
  • Мнения: 14 635
Захарче не разбирам въпроса.Ако питаш за общината аз не съм я сменяла никога.Тук съм регистрирана от край време и всички документи са ми правени на едно място.Данните ги взимат/сверяват от базата данни на МВР.Каквото пише там,това излиза.

# 101
  • Мнения: 440
Здравейте, Моля за ценната Ви помощ:
1. Търся посредническа агенция за работа в Нидерландия, още по- добре, ако е с българско участие и да не набира кадри за работа в земеделието;
2. Кога е записването за ясла или детска градина, т. к моето дете е на 2г. почти и каква е месечната такса и изискванията за прием / като в Бг ли са документите, които се подават за записване?/;
3. С каква сума трябва да разполагам на месец, като разходите ми ще са за квартира за тричленно семейство, храна и път до работа примерно. Знам, че е относително, но и една груба сметка може да се направи;
4. Лесно ли се записва педиатър/ ЛЛ за детето и какви документи са нужни?

# 102
  • Мнения: 2 992
На мен са ми приемали документ от общината, предназначен за чужбина. На гърба е цитирана конвенция, според която се приема от определени държави и бяха изброени тези д- ви.

# 103
  • Мнения: 14 635
Някой може ли да ми препоръча коректна фирма за превоз на багаж до Холандия?Видях няколко в нета,но няма  отзиви.

# 104
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Някой може ли да ми препоръча коректна фирма за превоз на багаж до Холандия?Видях няколко в нета,но няма  отзиви.

Питай в групата " Българи в Холандия" или някоя подобна във Фейса.

Общи условия

Активация на акаунт