ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 79 217
  • 767
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 188
До здрав ембрион, напред с опитите... Ако сте по-млада, може и да е лош късмет...
Хранителни добавки за качество, като за начало...
ПРП и хормон на растежа дават, освен за количество и за качество...
ПРП процедура и хормон на растежа при стимулация прилагат в Аджибадем Маслак - проф. Тираш...

# 586
  • Мнения: 215
Ноември ставам на 39 г, преди стимулацията в Турция ми казаха да пия ova boost, уж били добра добавка и 4-те извадени се оплодиха и стигнаха до 5 ден, направо не повярвах, но вътре кофти. Сега ги спрях, от българската клиника нищо не ми изписват, сега ще правя биопсии, но как да искам пид като хич не е разговорлив док, чак ми се скара, а ето че там изскочи проблем.

# 587
  • Мнения: 1 659
Ноември ставам на 39 г, преди стимулацията в Турция ми казаха да пия ova boost, уж били добра добавка и 4-те извадени се оплодиха и стигнаха до 5 ден, направо не повярвах, но вътре кофти. Сега ги спрях, от българската клиника нищо не ми изписват, сега ще правя биопсии, но как да искам пид като хич не е разговорлив док, чак ми се скара, а ето че там изскочи проблем.

Кажи истината - имала си ПИД и резултати са били лоши. Важно е как го казваш. Досещам се кой е докторът, аз съм искала нещо, което той не беше съгласен, но ми угоди, е нямаше + резултат. Това, че един път стана беше късмет.
Той е с много нестандартно мислене и много упорит - дори при мин % на вероятност да стане и той го пробва.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 22:06 от -INA-73

# 588
  • Мнения: 280
При нас се налага, заради генетично заболяване на мъжа ми (моногенно е, с 50% шанс за предаване на поколението),  като аз от своя страна имам ИЯР, на 33 г. съм... търся препоръки къде имат опит с ПГД при подобни условия.
На сайта на Надежда видях, че са изброили няколко моногенни заболявания с успешно проведено ПГД, но уви болестта на мъжа ми не е сред тях...

Здравей,
аз съм носител на рядка генетична мутация с 50% унаследяване.
За доказване, че съм носител изследването съм правила в Германия ( в България не правят за този ген).
След което на база на това изследване в България, могат да правят, но само с достатъчно ген. материал ( т.е хорионбиопсия- даже не съм сигурна или амниоцентеза- тук съм сигурна, защото правих в Бг и беше +).
Генетичен анализ на ембриони за конкретни заболявния- в чужбина, много клиники работят с лаборатории в чужбина и изпращат материал там.
Всичко зависи и какво е заболяването и мутацията, колко е рядко и т.н. Аз съм от късметлийките, от тези с редките мутации.
Най- лесно е- отделяш време и се хващаш за телефона: Национална генетична лаборатория, следват други частни, които са обявили, че извършват ген. анализи и питаш конкретно за ембрион ( ПГД). После болници- прозвъняваш ги, да те свържат с генетик или отдел и питаш, конкректно по твоя въпрос. Много упоритост, търпение и четене.
Успех!

# 589
  • Мнения: 619
И така момичета, след трансфер на генетично нормален ембрион, отново отрицателен тест. Не знам какво да правя и накъде да поема.
4 ин витро опита.
Първи-два бластоциста, Станулов, нули при фреш и замразен
Втори ин витро опит,Бахчеджи, тридневни на фреш трансфер, биохимична.
Трети ин витро опит Адела,- два тридневни на фреш, два тридневни на замразен, нули.
Четвърти опит, зет на пид тестван, нормален ембрион, отноово нула.
Раждала съм, нормално забременяване, после две извънматочни, забременявах на първи,втори опит. В Майчин дом ги мързеше да ми запазят тръбите и рязаха като касапи
Мислех за донорска, но няма смисъл след като проблемът не е в ембрионите.
Просто мисля да се откажа, явно Господ не дава. Чувствам се като абсолютен изрод.
Не знам как забременяват хората с ин витро. Не знам.

# 590
  • Мнения: 593
И така момичета, след трансфер на генетично нормален ембрион, отново отрицателен тест. Не знам какво да правя и накъде да поема.
4 ин витро опита.
Първи-два бластоциста, Станулов, нули при фреш и замразен
Втори ин витро опит,Бахчеджи, тридневни на фреш трансфер, биохимична.
Трети ин витро опит Адела,- два тридневни на фреш, два тридневни на замразен, нули.
Четвърти опит, зет на пид тестван, нормален ембрион, отноово нула.
Раждала съм, нормално забременяване, после две извънматочни, забременявах на първи,втори опит. В Майчин дом ги мързеше да ми запазят тръбите и рязаха като касапи
Мислех за донорска, но няма смисъл след като проблемът не е в ембрионите.
Просто мисля да се откажа, явно Господ не дава. Чувствам се като абсолютен изрод.
Не знам как забременяват хората с ин витро. Не знам.
И аз вече се чудя как забременяват инвитро. Аз съм имала 2 трансфера, но и двата на 5 дневен, минал ПИД ембрион и нищоооо. Понякога се чудя на късмета на другите, без ПИД, с три дневни, и забременяват от раз. А уж всичко ми е на ред, и двата пъти следене на естествен цикъл, без естрофеми и други подобни, хубава лигавица....но явно нямам късмет.

# 591
  • София
  • Мнения: 562
Момичета и аз съм като вас. От три опита - 8 трансфера , кръгли нули. Последните 2 трансфера бяха с ембриони след ПИД - без забележки.

# 592
  • Мнения: 619
Момичета и аз съм като вас. От три опита - 8 трансфера , кръгли нули. Последните 2 трансфера бяха с ембриони след ПИД - без забележки.
На ЕЦ ли бяха или с естрофем?
Мисля, че на някои не им е писано.
И аз си задавам въпросът как успяват тия жени от раз с тридневни, петдневни, нетествани. Ако не знаех, че забременявам лесно натурално и не бях раждала, щях да съм в потрес.

# 593
  • София
  • Мнения: 562
Имала съм всякакви вариации. Последните 2 бяха - 1 полу естествен, Естрофем след трансфера и прогестерон, а втория без Естрофем, само прогестерон и без никакви излишни лекарства, ами не тотална 0.

# 594
  • Мнения: 619
Аз за себе си не съм опитвала само на ЕЦ.
Но съм убедена, че и тогава няма да стане.
Мислих за донорска, но не е вариант, след като с нормални мои не става. Явно матката ми не го иска.
Единственият вариант май е осиновяване, специално за мен.

# 595
  • София
  • Мнения: 562
И аз съм на мнение, че май матката ми нещо не го иска. Средата нещо не е наред иначе и аз съм без тръби, следствие от ИБ.

# 596
  • Мнения: 619
И аз съм на мнение, че май матката ми нещо не го иска. Средата нещо не е наред иначе и аз съм без тръби, следствие от ИБ.
На мен ми правиха хистероскопия миналата година в Бахчеджи, само след нея имах бх бременност. Мисля, че са я надраскали по време на хистероскопията.
Ти правила ли си скрачинг?

# 597
  • София
  • Мнения: 562
Ще пиша на лично, че вече излизаме от темата на групата и ще ни изтрият.

# 598
  • Мнения: 1 659
Как не го иска матката ? Тя има мозък и чувства Heart Eyes
Има нещо, което пречи да се случи, въпреки, че някой от вас имат по една успешна бременост.
Търсете причината и в мъжа, направени ли са генетични, имунологични, биопсии, ИР, пролакнин, витамини, тромбофилия, ЩЖ и т.н.
Тялото след 30-35г. старее осезателно, показателите се влошават, но се усеща след 40-45г.

# 599
  • Мнения: 619
Ако ембрионът е нормален, причината не е в мъжът, а в матката. Имам ендометриална биопсия, уж беше нормално всичко.
Само ЕРА тест не съм правила, но при изкуствено приготвен цикъл, това като че ли няма значение.
Витамините бяха перфектни, ЩЖ я контролирам,нямам тромбофилия, просто Господ не дава. Малко метафизично, но това е единственото обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт