Как се справяте с пипането навсякъде на малките деца?

  • 11 549
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • shumen
  • Мнения: 18 258
НСЧ,защо го държиш гладно детето.Ще яде душ гел и още как.
Моето и в кошарата нямаше как да го оставя,защото се опитваше и да прескача.Баща му е бил същия и затова не ме учудва нищо вече.
Тета,моето и ТВ толкова гледа.Няма и 5 минутки и му омръзва и започва с белите.
Алекс,не си сама.И моето е на 3,6,но е голям инат.А съм го оставила за секунда,а е измислил беля.
Днеска влизам в тоилета и му казвам да чака,но само докато вляза вече се беше добрал до кухнята и включил микровълновата печка да се върти празна и като влязох ми се хили насреща.А знае,че не давам и се карам.

# 91
  • Мнения: 69 283
Помня го! Но предвид това какъв лукс бяха бананите направо си е оправдано близането  Joy

уууу, сега се сетих....до обелката ги изгризвахме със сестра им, банана и после подхващахме облеката му-по нея доста матРиал имаше също Mr. Green

# 92
  • София
  • Мнения: 183
Обезопасили сме абсолютно всички шкафове със заключалките от Икеа, другите бързо се научи как да ги отваря Simple Smile А с тези дори и баба му не може да се оправи някой път  Laughing Вратите не сме ги обезопасявали, никога не е имало проблем. Само сме махнали всички ключове, защото може някой ден да се заключи. Имаше мераци за отключване по едно време, та бяхме махнали ключа от външната врата, за да не отпраши на някъде.
Задължително обезопасители за контакти. Всички опасни предмети да не са в обсега, особено прапарати и лекрства. Нашия ги смята за бонбони и много ме е страх, особено като е у бабите, които не са обезопасили шкафовете. До сега проблеми не е имало за щастие.
Ние вече сме големи и се катерим по столовете, така че е трудно да се скрие всичко. Едно време падна от дивана, докато тичаше по него. Е после се научи как да тича без да пада Simple Smile Иначе онзи ден падна в банята под носа на баща си. Имаше огромна цицина на главата...
Ял е котешка храна , както и от котешката тоалетна. Абе в общи линии има много от което да ги пазим, но не винаги успяваме, дори и да са до нас през цялото време. При нас забраните почти не вършат работа, защото ни тресе луд пубертет и ако се забрани нещо, то за него значи, че задължително трябва да го направи веднага. Затова и гледам да не прекалявам със забраните. Само ако е нещо опасно за живота и здравето. Другото ще го преживеем. Прежалила съм и стени и дивани.

# 93
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето и то прави набези към парфюмите ми, но за сега не е правило големи бели с тях.
Купила съм му дезодорант, с който пръска из стаята като получи факс за парфюмиране. След не знам си кое обяснение как се пръска, си пръсна в очите и се научи, че дупчицата на пръскалото се държи напред, а не назад. ooooh! Иначе има и един празен рол-он, с който се "парфюмира" преди градина.
Ценните неща са скрити в шкафове нависоко.

# 94
  • Мнения: 73
Ние и омекотител сме пили  Grinning сега може и да ми е смешно, ама като се случи треперех, и стана за броени секунди (когато иска нещо адски бързо действа, дори и аз не мога с такова темпо), а беше на около 6-7 месеца, то това ни беше периода с най-много запомнящи се случки с падания, пиене на омекотител и все стресиращи събития. Сега, също има бели, но най-много ината и отказването да ме слуша ме побъркват. Мисля си, че още малко и напълно ще ме контролира, а проблема е, че незнам как да се справям. Говорене, наказване, лишаване от искането на разни боклуци - нулев резултат.

# 95
  • Мнения: 7 325
Е как на 6-7 месеца го е напипала този омекотител? Моето на тази възраст се учеше да сяда, за придвижване изобщо не си е помисляло.

# 96
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е как на 6-7 месеца го е напипала този омекотител? Моето на тази възраст се учеше да сяда, за придвижване изобщо не си е помисляло.
Подобно си помислих и аз.
Пък с вредните препарати въпроса се решава лесно - на високо.

# 97
  • Мнения: 73
Беше в паяк, и дотогава не можеше да влиза с него към кухнята и банята,  (препаратите бяха в един шкаф в кухнята, защото в банята нямаше къде да ги държа) и влизам аз в банята, само да натисна копчето на пералнята, обръщам се и той вече беше разлял всичко по паяка и по него, устата му миришеше на омекотителя. Супер изплашена и паникьосана го съблякох, изкъпах, и понеже бях сама нямаше как да го заведа на лекар, защото бяхме в Италия и все още не знаех и думичка на ит, а мъжа ми беше на работа. Мислех, че може нещо обрив да има до вечерта, но не, нищичко му нямаше, после вече щом знаех, че може и там да влиза започнах да вдигам всичко на високо и да заключвам.

# 98
  • Мнения: X
Някои случки ме оставят безмълвна направо.

Моето мнение е че ако се обезопаси дома и се обяснява всичко, винаги се следва една линия на поведение и се следят децата такива инциденти въобще няма да се случат или поне не повече от веднъж до два пъти.

# 99
  • Мнения: 73
Е, втори път не е имало, след тази случка всичко се промени, обезопасих всичко и навсякаде (паданията не винаги мога да ги предотвратя и до сега, много ясно, че и мен ме боли когато падне, но пък и ние сме падали и ставали и така сме пораснали) първо дете ми е и не знаех децата на какво са способни, колкото и малки да са. Някои ден, когато имам второ вече, ще имам опит и ще знам кога, какво, как е възможно да се случи.

# 100
  • Мнения: 46 641
Естествено, че става дума за 1-2 пъти. Не може човек да предвиди всичко, не при всички деца.

# 101
  • Мнения: X
Естествено, че става дума за 1-2 пъти. Не може човек да предвиди всичко, не при всички деца.
С това не съм съгласна.

Има общи положения за всички деца, които ако се спазват се минимизират тези опасни изяви и ако се следва една линия на поведение и възпитание те престават да бъдат валидни.

# 102
  • Мнения: 46 641
Има, но важат за определена възраст или етап на развитие. Точно в промеждутъка м/у два човек изпуска някои неща. Както е било в нейния случай - детето физически не е било способно да си осигури достъп до там преди това.

При нас например пропуск беше дръжка на врата, която не можеше да достига и понеже си знаех, че е страхлива и никога не се катери на нещо бях спокойна. Да, ама не я мерех всеки ден и един ден се оказа пораснала. И т.н.

Затова е и темата - да споделим какво сме пропуснали, за да го имат предвид онези, на които още не им е дошло на дневен ред.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Леле... като ви слушам май ще се окаже че близнаци се гледат по-лесно от едно дете. Поне се забавляват един друг и не вършат простотии от скука.

# 104
  • Мнения: 73
Аз пък съм на едно мнение с НСЧ, че не всичко може да се предвиди, колкото и да ни се иска, и да се опитваме, едно дете, ако иска ще намери начин да направи беля или да се нарани (имахме период, в които Алекс се удряше в главата с играчки, само и само да получи нещото, което иска.)

Общи условия

Активация на акаунт