НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 85 962
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 435
Баронес, разбира се, че са забавни, но мисля, че биха изтърпели всичко от околните, но не и безразличието... Peace
А на хората им е все едно, ако щат, камъни и дърве да ядат и да ги снимат преди туй  Grinning

# 736
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хайде и така съм ги качила вече тия снимки да ви покажа засега разликата. Обърнете внимание най-вече на лицето, корема и краката (горната част). И в другото има разлика, но с тия дрехи не личи.

Скрит текст:
Преди режима - 97 кг:


Преди седмица - 82 кг:

# 737
  • Мнения: 1 161
Джема, поздравления! Разликата е голяма. В лице си друг човек. Смъкнала си 10 години. Действаш изключително мотивиращо.   bouquet

# 738
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, всичко е защото ви открих. bouquet bouquet bouquet

А допреди да стана 100 кила бях:
Скрит текст:
2010 г - 62 кг

# 739
  • Мнения: 11 037
Ох, Таня, ще си го повтарям за трите хапки Simple Smile хареса ми.
Аз преяждане като му е вкусно за съжаление Sad нали знаете как "накъртват" много мазни ребра например? Е, аз и с тях мога да преям, особено с тях всъщност. Накъртват, накъртват обаче вкусни пущините  Grinning

Джема, даже и на телефона виждам разликата.

# 740
  • Мнения: 435
Представяте ли си - 10 кила= 10 години по-малко...Но има нещо вярно, леля ми оня ден каза, че няма да ми даде повече от 30, а тя хич не обича някой да е по-хубав от нея, така че ценя комплимента.
Психологически много зле ми действа мисълта, че ей сега трябва да се огранича и да не изям всичко, което си искам...А в ресторант обичам щедри, големи порции - за съжаление сега модата там е друга, скоро ми сервираха скулптурно произведение от три тънки листчета полусурова тиквичка, гарнирана с две листчета от глухарче, цената - да не ви казвам...

# 741
  • Мнения: 622
Джеммаnewsm51!!!

# 742
  • Мнения: X
Скрит текст:
Представяте ли си - 10 кила= 10 години по-малко...Но има нещо вярно, леля ми оня ден каза, че няма да ми даде повече от 30, а тя хич не обича някой да е по-хубав от нея, така че ценя комплимента.
Психологически много зле ми действа мисълта, че ей сега трябва да се огранича и да не изям всичко, което си искам...
А в ресторант обичам щедри, големи порции - за съжаление сега модата там е друга, скоро ми сервираха скулптурно произведение от три тънки листчета полусурова тиквичка, гарнирана с две листчета от глухарче, цената - да не ви казвам...

Аз пък харесвам нюню порции, тип френска изгъзица.....    Laughing
Ама на, няма и няма, навсякъде чиниите са препълнени, сакън да не останат гладни клиентите.
Ако някой знае ресторант в Пв с миниатюрни гурме порции, да свирка.    Peace
Искам ей така да ме поглезят .... Mr. Green

Скрит текст:








# 743
  • Мнения: 2 275
аха Mr. Greenточно за това приказвах
във Франция
побързай,защото и тук май идва кус-кус/кебап и суши #Cussing out
последното симпатично малко ресторантче (във Виши)бяхме единствени клиенти,много ни глезиха,беше НЯМАМ ДУМИ и се оказа последната вечер на майстор-готвача
каза,че заминава за Канада Sad

# 744
  • Мнения: 435
Ъъъъъ, не трябва ли някой, който знае как се прави, да открие нова тема? Аз не знам как, за жалост

# 745
  • Мнения: 840
Здравейте,  

Бих искала да се включа в темата.

Преди две години бях стриктно на режима и постигнах добра форма. За съжаление от стрес, лошо стечение на обстоятелствата и други фактори, прекъснах режима, започна безконтролното тъпчене, ядене на боклуци и резултатът не закъсня. Качих близо 20 кг ooooh!

Януари ми откриха хемангиом откриха на черния дроб. Реших да правя соколечение, изкарах 15  дни и се чувствах добре, но няма как все на сокове да се живее. Захраних се и минах на 90 ДД, където последва преяждане с ВГХ в съответния ден и като цяло не ми се отрази никак добре, та сега пак съм тук. Просто това е моят режим Peace

Първа седмица - 2.5 кг. Обиколки не меря, че ме мързи.
Втора седмица - 1 кг.
Днес започнах трета. Спортувам три пъти седмично, като задължително закусвам преди това, че иначе нямам пауър. В останалите дни правя фаст 18:6, благодорение на това, че вечерям рано. Храня се по три пъти на ден. Не ям млечни, че ги мразя Sick
Менюто в един тренировъчен ден:
З - 3 белт и 1жълт,  1 домат, 1/4 авокадо, 4 маслини
О - 100 гр. пил. филе, 1 домат, 1/2 краставица, 1 чушка, зехтин
В -  100 гр. пил. филе с броколи на пара
Пил. филе заменям с риба или св. филе, каквото имам под ръка.

Ще се радвам да ме включите в темата. Чета доста радващи ме неща в предните странички и определено има какво още да науча Laughing

# 746
  • Мнения: 13 085
Маринова, сметнах ти менюта приблизително, това не е високо мазнинно хранене! Общо калории около 800, Протеин- 42%, Мазнини- 51%, Въглехидрати -7%. Първо калориите са твърде малко, след таква жестока рестрикция, когато започнеш да се храниш нормално, защото все някога ще започнеш, най вероятно ще върнеш сваленото, че и с плюс, това от опит
. За мен това е живо гладуване. В нашия режим не се ядат само белтъци или пък пилешко филе, напротив - цели яйца, мазни меса. Твоето е по- скоро някакъв модел белтъчно хранене.

Не си ОК, ако искаш да се храниш високо мазнинно Peace

# 747
  • Мнения: 840
Жълтъците не мога да ги ям, заради черния дроб. Гледам да не прекалявам и пак ми се събират около 10 -12 на седмица. Иначе добавям маслини, зехтин. Ям доста мазни риби от рода на сьомга, херинга, толстолоб. От свинското обичам предимно контра филе, понякога врат или ребра(ако са на барбекю). Свински дроб ям понякога(рядко, веднъж в месеца) Друго мазнинно не се сещам да мога да включа. Млечните изобщо не ги обичам.
Броя си калориите и така разпредлени на три хранения през деня не падам под 1000 newsm78 Не изпитвам никакъв глад и не се ограничавам от към количества newsm78 Мисля, че ми стига съобразявайки с теглото и двигателната активност.
Идеи какво да променя?

# 748
  • Мнения: 13 085
Говоря само за това, което си писла за днес- 4 маслини, 1/4 авокадо и 1 жълтък няма как да са достатъчни. При калкулирането ми излезе точно 730 калории, това е много, много малко.
Просто организмът ти ще влезе в съхранителен режим и метаболизмът ти ще се забави. Сама каза, че си правила и други диети- плодуване, 90 дневна и т.н. което само по себе си прави по- сложни нещата с метаболизма. Съветът ми е да вдигнеш калориите поне 1300-1500, за да разбере тялото ти, че няма да гладува и да се "успокои" и "пусне" натрупаните килограми. Ако ядеш толкова малко няма как да стане.
Смени пилешкото филе с бутче с кожа. Хубаво е, че ядеш свинско и риба. Въвеждай си храните в My Fitness Pal, за да следиш съотношението М, В, П, също и калориите да не са ти толкова малко.
Щом не консумираш млечни, включи кокосово масло, в кафето или пък в яйцата. Яйцата можеш да пържиш със малко сланинка или в бекон. Субпродуктите са също вариант- дроб, език, шкембе, ако обичаш.
Аз лично подържам 65-70% средно М, понякога и повече.

# 749
  • Мнения: 7 823
айде много моля чоколадка да си направи новата тема  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт