НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 85 964
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13 085
Силно се усеща отсъствието на Шоки. Sad

Точно това си мислех вчера, дано се завърне скоро!

# 706
  • In transit
  • Мнения: 12 074
Деситкa, aз мисля, че менюто ти е ОК, мaхни ядките! Много сa и сa достa кaлорични. И не се отчaйвaй, всеки е рaзличен...при някои момичетa минaвa половин годинa преди дa мръдне кaнтaрa.  Hug

# 707
  • Мнения: 435
Няма да си кривя душата, ако знам, че няма да има последици, цяла тава с баница ще омета, или торта, или шоколад.
А да хапна от тях една хапка, да ми се яде още, пък аз да се сдържам и да си упражнявам волята - не! Както се казва, нямаме сделка! Изобщо ми е супер без тях, като знам, че условието е "малко" да хапна. Или колкото си искам, или нищо
А това, че не съм гладна с този режим може би се дължи и на това, че аз голяма част от храната я изяждам сутрин и трайно загубвам интерес за голяма част от деня, когато са и най-интензивните дейности.

# 708
  • Мнения: 2 275
Няма да си кривя душата, ако знам, че няма да има последици, цяла тава с баница ще омета, или торта, или шоколад.
А да хапна от тях една хапка, да ми се яде още, пък аз да се сдържам и да си упражнявам волята - не!
няма да ми повярваш (то и аз съм  Shockedот себе си Laughing),но ще дойде време и сама ще се отказваш след 1-2 хапки
просто няма да ти е вкусно Wink
търпение Peace

# 709
  • Мнения: 435
Таничка, не само ти вярвам, но отдавна съм отвъд и нито ми е вкусно, нито интересно и даже никакви 1-2 хапки от тия храни не ям!

# 710
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Сравнявайки със споделените резултати в темата, определено се чувствам като пиле в кълчища...
Имам нужда от мотивационен "кик", от някакъв бърз резултат, който да видя и да ми се отрази на самочувствието.
Забележки и съвети приемам всякакви.
Хубав и слънчев уикенд!



Вече са ти писали, но понеже съм  от същото време на режима, ще кажа спри ядки и забранените въглехидрати. При мен днес станаха точно 16.900 кг свалени за 3 месеца.  ядки- яла съм два пъти малко орехи. Въглехидрати от забранените-  никакви, всичко друго е като теб- яйца, месо, риба, зеленчуци, маслини, млечни, гъби от време на време. В обиколките имам следните разлики:

талия - от 109 на 94
ханш - от 110 на 100
бюст -  от 117 на 108
подгръдна обиколка - от 94 на 85
бедро в горната част - от 64 на 57, в долната част - от 51 на 42
прасец - от 42 на 41 см  (там ми е мечтата да сваля много, нито един ботуш не ми става)

килограми - от 97 на 80.1
кръвна захар - от 10  на 5.6

Напоследък минах на двукратно хранене, не съм гладна просто. Или ако е трикратно, количествата не са кой знае какви.
Със закуска от 3 яйца, пържени в св. мас  и едно кафе на обяд с малко мляко или животинска сметана 30 % масленост, или с кокосово масло в него изкарвам до към 16-17 часа без глад.

# 711
  • Мнения: 807
Г-жа Нервакова, благодаря за подробната рецепта  Hug  Ние нашите телешки главички ги направихме почти по същия начин, но за съжаление не ме подкрепиха да си вземем и шкембенце.

Джема, страхотни резултати! Особено съм впечатлена от кръвната захар, поздравления!
Но момичета, как ви стигат такива количества храна, просто не знам.

# 712
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Джема, страхотни резултати! Особено съм впечатлена от кръвната захар, поздравления!
Но момичета, как ви стигат такива количества храна, просто не знам.

Благодаря. А, то и аз преди се чудех как хората ядат малко, а сега просто не мис е яде повече. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 435
Джема, браво браво браво!  bouquet Мисля, че поетапно ще сваляш още, ако се получат застои, не им обръщай внимание и не се вторачвай в мерки и кантари, а си карай по системата, без да ти пука
Изключителни резултати за КЗ, иначе какво - хапчета доживот и лоши последици за здравето
Още веднъж браво, много се радвам за теб  Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 128
Джема страхотни и мотивиращи резултати! Браво, все така да продължаваш!!!

# 715
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, момичета. Hug

# 716
  • Мнения: 5
Привет момичета  Simple Smile

Имам въпрос свързан със статията на "Ана Хален за застоя при отслабване с ВМ-НВХ" (линка към нея е даден от Танчето в една от предходните 'и публикации).

В статията се дава схемата на хранене за закуска, обяд и междинна закуска, но не можах да видя такава за вечеря.

Дали просто да предположа, че обяда и вечерята са едни и същи?

# 717
  • Мнения: 435
Ся, какво го правехте това кокосово масло, освен че го бъркате в кафето? Готвеше ли се с него, мога ли примерно пържолките и дроба да задуша или само така да го ям с лъжицата, м? newsm78

# 718
  • Мнения: 2 127
Може да готвиш с него.

# 719
  • Мнения: 2 275
Ручейче Hugвечеря като обяд
Скрит текст:
Искате да отслабнете. Най-напред трябва да сте наясно каква е историята ви.
1. От спазване на диети ли сте напълнели?
2. Или сте напълнели от преяждане?
Ако изберете първия отговор, трябва сега да създадете усещане за сигурност на организма си, че той МОЖЕ да се храни, без да напълнява. Ако започнете с най-стриктно ВМ-НВХ и се храните веднъж на ден, вероятно теглото ви няма да помръдне. Имате организъм, който не изразходва почти никаква енергия и кой смята, че ще умре от глад и спестява с всички сили. Не, ЯЖТЕ ПОВЕЧЕ! Научете се да се храните 4 пъти на ден. Когато можете да се храните според ВМ-НВХ, по четири пъти на ден, без изключения и прегрешения и сте си изградили навик (обикновено отнема 3-6 месеца), ЕДВА ТОГАВА ще можете да започнете да отслабвате. Много хора, които дълго са спазвали диети, имат погрешно поведение на хранене и често им липсват навици. Без навици задържането на теглото винаги ще бъде борба! Трябва да приемате повече храна. Прекалено малкото количество храна се превръща в капан за вас.
Ако изберете втория отговор, тогава имате добър метаболизъм, но вероятно нарушено усещане за ситост. Когато чуете, че с ВМ-НВХ ще можете да се храните до засищане, вие преяждате. Няма естествен механизъм за спиране. Трябва да се научите да се задоволявате с по-малко и да се научите как да определите подходящия размер на порцията си. Започнете от статията „ВМ-НВХ за намаляване на теглото”. Трябва да приемате по-малко храна. Капанът за вас е прекалено голямото количество.
Sagitta16 Hugаз си правя кокосовите палачинки с кокосово масло,бъркани яйца,зеленчуци задушени.Мисля с бяло пилешко месо ще е супер (плюс кокосова сметана и гъби)

Общи условия

Активация на акаунт