НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 85 955
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 435
Тъкмо смятах да готвя пилешко с гъби и сметана, значи ще сложа  Peace То е абсолютно без мирис, значи няма да пречи

# 721
  • Мнения: 2 275
ако е без мирис можеш навсякъде да го слагаш Laughing

# 722
  • Мнения: 435
Момичета, да знаете, сърдита съм ви!  #Cussing out
Гледате ми сеира седмици наред да се чудя за новата темичка на Феята и не ми казвате, че това е поредната веганска такава. Едва снощи, след реплика на съфорумка, се разрових в другите раздели и видях за какво става дума, а именно, че тази е "под прикритие" и с крадено име, ама пак същото меню и внушения, като Proud to be vegan и другите й.
Нищо лошо, част от стратегия може би, за привличане на повече привърженици.

За себе си мога да кажа, че се чувствам идеално, външно и вътрешно. Дълги години имах едни странни болки в кръста при навеждане и изправяне, които не отговаряха на никакви определения за ишиаси, радикулити и др.под. Сега, като изчезна констипацията, изчезнаха и те!!  Grinning Ти да видиш..
Сега съм се отворила нещо на пилешко, задушено с разни подправки, лук, гъби, с кокосовото масло стана много добре, ще си го ползвам нашироко в кухнята.

# 723
  • Мнения: 106
Sagitta16 това за констипацията много ми хареса, радвам се, че си се справила с нея...аз още се мъча с нея  ooooh!

# 724
  • Мнения: 11 009
Sagitta, ти ли пишеше в темата с копираното име? Съжалявам, щях да те светна, че е под прикритие, но очаквах, че си наясно Simple Smile
Мен тази тема окончателно ме убеди, че авторката на въпросната тема (не искам да слагам всички вегани под един знаменател) е в състояние да изопачи всичко, до което се докосне само и само да й пасне на идеологията, която иска да проповядва в този момент. А че единствената й цел е да проповядва е повече от ясно.

Джема, много ми хареса последния ти пост!

Таня, благодаря ти за линка към статията в блога на Шоки. Засяга и моят проблем: преяждането, на който имам чувството, че не се обръща достатъчно внимание в тези среди Simple Smile

Шоки, надявам се желанието ти за писане да се върне!
Както и на всички други момичета, които решиха да намалят участието си тук!

Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 12:28 от Ули

# 725
  • Мнения: 435
Аз пък харесвам на Джема също и аватара - обожавам зимата и тия посипани със сняг плодчета ми действат силно освежаващо.
Ули, толкова съм била наивна, мани-мани


iv4etu, а аз как се радвам, идея нямаш  Joy Обаче махнах абсолютно цялата скорбяла от менюто, пълно-и празнозърнести, картофи, ориз и пр.,както и захар и добавих масло. Разбира се, никакви колбаси. Зеленчуци също добавих, ама не да речеш много, 200-300г на ден. Това се оказа решението

Между другото, Ули, струва ми се невъзможно, за мен поне, да преям с месо и салата. Обаче с Вх от всякакъв род преяждам много лесно, затуй - по-далеч!

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 1 747
За НКК-ВВХ ли става въпрос?И кой е под прикритие,че нещо недоразбрах Laughing?

# 727
  • Мнения: 106
Sagitta16 и аз съм ги махнала от менюто си, но нещо не ми се получава, бъркам я някъде и не мога да разбера къде

# 728
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, момичета. Hug Не ми се занимава с тоя аватар сега и затова стои още зимният. Simple Smile

Днес видях 7-ка на кантара - 79.5, но не се радвам още, знам, че пак ще се върне до 80 , пак ще спадне. Целта ми е до Великден да се застопоря трайно в 70-те. Захарта обаче се вдигна на 6.3 , но снощи прекалих с млечните - 1/3 кофичка кис. мляко - 1 пакетче крема сирене + парче кашкавал, това беше вечерята. Simple Smile

# 729
  • Мнения: 2 275
За НКК-ВВХ ли става въпрос?И кой е под прикритие,че нещо недоразбрах Laughing?
да,за столетници
припомням,че вегетарианците/веганите имат интересни идеи за салати и приготвяне на зеленчуци
и не е лошо да си взимаме идеи (естествено пригодени за нас Peace)
набързо нарязан домат и краставица нещо не привличат
Краси Hugмай Thinkingимаше красиви творения(ще потърся)
майка ми беше полу-вегетарианка и храните и бяха безвкусни Sickи непредставителни
доброто е,че благодарение на това никога не съм имала желание да ставам вегетарианка Mr. Green
Ули Hugи аз бях от втората категория Laughingи преяждах като не ми е вкусно Shockedколкото и невероятно да звучи
нещо като количество за сметка на качество
браво,Джемма,ти си нашият отличник

# 730
  • София
  • Мнения: 595
Ули Hugи аз бях от втората категория Laughingи преяждах като не ми е вкусно Shockedколкото и невероятно да звучи
нещо като количество за сметка на качество
И при мен е така. Забелязах го особено силно в последния месец, когато беше пикът на алергията ми-губя напълно обоняние, от там и усещане за вкус... И така  мога да ям безкрайно, просто защото не усещам храната и не мога да се заситя...Ужасно е!
Аз обаче мога да преяждам и защото ми е много вкусно. Въобще...хич не е лесна моЙта  Laughing
Имам да се превъзпитавам по отношение на количествата. Това е още един негатив, който търпя от дългото ми лашкане в Дюкан-а  Rolling Eyes

Джема, поздравления! Гледай да имаш поне по 1 пост на всяка страница-много мотивиращо звучиш!

# 731
  • Мнения: 435
Жижи, дълга история, тема, обявена като "всеядна", а пък вътре само вегански менюта, е, не цялата веганска философия, но доста елементи, а името е копирано от нашата и се оказа, че доста хора я отварят по погрешка. Но туй вече се изясни.

Джемма, не махай аватара, ще ни разхлажда лятото! А за килограмите - ти, като си ги качвала, пак така е било - неусетно, 1 напред, 1 назад, дълго време, докато се е стигнало до 90 или 100.
И сега ще е така - дълго време, напред-назад, но тенденцията ще бъде надолу при правилно хранене.

А що се отнася до веге салатите, аз съм за, плюс сочна пържола отстрани  chef


# 732
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Имам една приятелка, на която през март оперираха крака и не излиза от тях. Не знам кога ще се видим , но с нетърпение очаквам да каже мнението си, като не ме е виждала толкова време. Simple Smile Още няколко килограма  и ще пусна обещаните снимка преди  и сега.  Simple Smile

А днес да ви кажа как моите ученици не ме познаха. минавам покрай стаята им , която е с отворена врата , с бърз ход и казах добър ден. След малко се връщам да говоря с колежката и влизам вече в стаята, а те -"Оооо, госпожо днес сте много хубава, свежа."  А колежката казва- "Нали преди малко ви поздрави госпожата, не я ли познахте, че сега така реагирате." hahaha

Да уточня, не че съм така неузнаваема, но днес обух цветни светли дънки, шарена жилетка, пусната коса, която обикновено е вързана и малко грим, който също в ежедневието липсва обикновено. Laughing Ами 30 градуса е навън, слънцето свети, килограмите намаляват, на човек му се иска да се понаконти малко.

Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 14:52 от Джемма

# 733
  • Мнения: 2 275

Аз обаче мога да преяждам и защото ми е много вкусно. Въобще...хич не е лесна моЙта  Laughing

аааааа,това ми мина по-лесно от другото Laughing
сега разбирам Монтиняк:най-вкусни са първите 3 хапки!
голям страх брах в един изискан ресторант Embarassed
като видях предястие 3 хапки,основно:3 колелца свинско филенЦе,мини картофче и парченце броколи и всичко много добре украсено Mr. Green
викам "ще се мре от глад" Joyдесерта беше също 3 лъжички,по лъжичка от 3 неща Whistling
ядохме мноооого бавно,наслаждавахме се на всеки залък,оставяхме приборите в покой за минута-две-три и оооооо,чудо:не бяхме гладни,дори малко преяли се чувствахме

# 734
  • София
  • Мнения: 1 047
Не мога да не ви споделя един забавен пост от ФБ  Grinning
Скрит текст:
Цитат
В историята на репресираните групи (жени, чернокожи, евреи, индианци, хомосексуалисти и прочие),винаги водещите емоции са били омраза, агресия, желание да бъдат мачкани, лишавани от права и прочие.
Веганите са първите, които търпят масов присмех. Вероятно не им е много лесно. Хем не ги репресират никак, даже има ресторанти, фестове, панаири. Хем...
И днес, след като една госпожа или госпожица веган ме нарече на капслок МЪРШОЯДНА, първом ми стана смешно, после леко се напрегнах и си викам "Ти па сии спаначената Лидка!", после се сетих, че имаше нещо като МЪРШОЯДЕН в Хари Потър и ептен ми стана смешно.
Не знам защо очаквах веганите, неядейки месо, да са мили, добри и с чувство за хумор. Оказва се, че и те са си кисели на тоя свят. Затова вие се смейте на веганите, но те като дойдат да ви нарекат "нещастни мършоядни" и ви кажат да пукнете, си дайте сметка, че имат известно право. Освен това, всички прасета и агнета са на тяхна страна - не на ваша.

Общи условия

Активация на акаунт