Растат цветенца и тревички, ОКТОМВРИйче маха с крачета и ръчички! - тема 3

  • 39 827
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 70
Момичета, здравейте!  bouquet
Ерен, мерси за темичката, чудна е!  bouquet
Аз съм в групата на добре чувстващите се мами засега  Thinking търчах на планина, вчера с малкия се прибрахме от там, сега приключвам нощната си смяна и тръгваме за Търново.
fiery_smile_88, на мене пола вече ми го казаха на ФМ в 12+6 дни. Е с уговорката, че "върви към...", но тя Врагалева винаги така в едно условно наклонение съобщава всичко  Grinning ама досега не е бъркала  Party С малкия обаче пола го разбрах чак в 19-та седмица - дотогава нито веднъж не се виждаше  hahaha В 19 специално пих портокалов сок и хапнах сладко 10 мин. преди феталната, че да е подвижно по време на ехографа. Че пуста тръпка...  hahaha
Вече усетих - преди два дни - малкото смърфче. Явно нещо се завъртя, не беше просто ритниче  Grinning Heart Eyes Много вълнуващо усещане  Party Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Бях забравила какво е.....  Grinning
Хубав петък и спокоен уикенд, момичета! Всички неразположения да стават по-леки или да минават съвсем! Идват топли пролетни дни, да се радваме на растящите коремчета всички, и само добри новини - това пожелавам!  bouquet

# 61
  • Мнения: 2 288
Добро утро дами и благодаря за топлото посрещане  Hug

Бях сигурна, че е много рано да си търся лекар-клиника за раждане, но както казах да си си сверя часовника, а и досега не ми се е случвало.

R_N един непотърсен съвет да ти дам, като любител пчелар ти препоръчвам да приемаш лъжицата мед с лимон сутрин на гладно, а още по-добре ще е ако го направиш, като разтвор с малко вода, да стане като сок, не много рядко-не много гъсто.  Такава комбинация ще ти даде доста енергия за старт на деня.
Arlina, аз също съм от тези, на които бързо им премина гаденето, около 2 седмици (тогава беше бум на грипа и ми дадоха болничен, за да съм на сигурно, далеч от болни).
Относно Биозин мама, докторката ми го изписа още в началото и каза, че ще го пия само ако усетя някакво неразположение, болка в гърлото, първи симптоми на вируси/грип.
Да ви кажа, аз за подсилване на имунната система използвам, джинджифил, лимон и мед, за мен това истината. Лошото е, че само като си помисля за джинджифил ми се повдига, но се надявам скоро да преминат всички непоносимости към храни и отново да хапвам, както казахте по-долу, здравословно Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ще ми правят изследване за синдром и не знам още какво ( че не помня  newsm78  Embarassed) док ми каза, да не ям мазно и пържено поне 2 часа преди прегледа, но може да ми е казала и още нещо, което отново да съм забравила. Може ли да ми дадете някакви насоки? С коремен ултразвук ли се прави? Трябва ли да има 4Д?
Много се вълнувам от 3 седмици не съм го виждала и нямам търпение да стане 16ч.  Mr. Green
Хайде дами, лек и приятен петъчен ден, и да не забравите да преметнете някого  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 3
Здравейте драги мами.

Вписвам се с термин 25.10 - първа бременност - 28 г. - София.

На 11.04 ще ходя за втори път при д-р Йонкова, която ми бе препоръчана по-рано тук, за което съм брезкрайно благодарна - наистина е прекрасна, спокойна и разясняваща куп неща. Съответно тя ми каза, че на 12.04 трябва да отида за БХС в Майчин дом, но не уточнихме, дали трябва да звънна предварително да си запазя час или се ходи директно там. Ако някой е запознат с правилника, ще съм благодарна да сподели.

От самото начало ми е леко замаяно и безсилно, но де факто не съм повръщала нито веднъж, гади ми се само като ми е много студено  newsm78 и ми е прилошавало само веднъж, т.е. мисля, че за момента мога да се впиша към мамите късметлийки с лека бременност.

Нямам търпение да мине следващият преглед и много се надявам да ми кажат, че всичко е наред.. Не знам дали всички се притесняват като мен.. знам, че спокойствието е много важно.. но уви  Rolling Eyes

Желая Ви хубав месец.. приказна пролет и леко бременеене bouquet



# 63
  • Мнения: 236
Добре дошли на новите момичета! Чудесно е, когато групата се увеличава. Успех на прегледите, на когото му предстои да се върнете с хубави новини.
Dreamy3, аз сигурно съм по- стресната от теб, така че спокойно.
Леко бременеене на всички и на финал, пухкави бебчета Wink

# 64
  • Мнения: 26
Здравейте,


Вече се похвалих във ФБ групичката, ред е и тук да се отчета.
Бяхме днес сутринта на фМ, всичко е наред..всичко си е по местата  Laughing И живот и здраве ще се радваме на мъж. Много сме щастливи.

Направих БХС, в понеделник към 11ч ще си проверя резултатите в интернет.

dreamy3, мисля че ти трабва бележка от доктора, след като казваш,че си на 11,04 тя ще ти даде. Отиваш на втория етаж, попълваш набързо едни документи и в съседната стая ти взимат кръв. Това, даже вече е и безплатно  Grinning

Момичета, желая ви прекрасен ден!!!

# 65
  • Мнения: 1 739
 dreamy3, добре дошла и лека бременност! Добавихте на първата страничка.
Пюър, благодаря за съвета, ще сменя тактиката и вместо вечер ще си пия лимона с мед сутрин.
Успех на всички с прегледите.


Ако има момичета, които знаят пола и искат нека да ми пишат, за да го добавя на първата страничка.

# 66
  • София !
  • Мнения: 1 240
Здравейте!
Много се радвам на всички за добрите новини! Нека все така добре да е до края!  bouquet

Аз вчера бях на ФМ и съм много щастлива! Бебчето е добре, расте си здравичко, развива се добре, отговаря си на седмиците и през цялото време подскачаше и се въртеше. Сега след този преглед вече съм доста по-спокойна. Взеха ми и кръв за БХС и аз резултатите мога да си ги видя след няколко дни на сайта.
Иначе пола не можахме да го видим. Лекарката каза, че със сигурност може да ми каже чак след седмица/две. Ама нищо, най-важното е, че бебчето е добре пък пола все ще се разбере  Simple Smile

Pure_nature, раничко си е наистина. По натам вече като напредне бременността ще проучиш лекарите и ще решиш.  Hug
Аз предния път си родих при лекаря, който ми следеше бременността. Избирах го за екип. По принцип съм на мнение, че каквото е писано да става, то ще стане независимо дали си с екип или не. Обаче просто така ми беше по-спокойно на самата мен и така си реших. После си бях и в самостоятелна стая с баня и тоалетна, което си беше + за мен лично /специално и за нашия град/. Този път също мисля да раждам при него. Тогава родих и много бързо и лесно, особено като за първо раждане. Надявам се и този път да мога да си родя естествено и всичко да мине така леко  Praynig

Момичета знам, че е рано, но все пак да питам може да сте мислили по въпроса. На дъщеря ми взехме бебешко легло от тези, който после стават на по-голямо и на бюро. Сега сме и го направили голямо вече, обаче мен ми се вижда тясно. В смисъл сега може да го ползва, но след 2 години примерно няма да и бъде удобно. Детска стая ще се прави най-вероятно чак догодина. Та си мисля дали да не и вземем сега на нея детско ъгълво легло, пък това нейното да го ползваме за бебчето. А живот и здраве полсе като заправим детска стая, ще вземем вече по-големи легла и така. Не знам просто ми се вижда сега излишно да дам пак 400лв. за такова креватче, което реално няма да може да се ползва дълго и после и двете ще ми седят така  newsm78 Друг вариант, който мисля е да си го ползва още тя, пък за бебето да взема кошара от тези сгъваемите и после пак така по план да се вземат вече други по-големи креватчета и за двете деца  newsm78

# 67
  • Мнения: 45
Bunny, отговарям за леглата: ние имаме детенце на 6 годинки, но върви дългуч като баща си Simple Smile (да са ми живи и здрави). Та, ние си имахме единично легло за голям човек и той доста отдавна си спи на него (а бебешкото му легло беше кошарка от сгъваемите и тя стои сгъната в момента). За бебока - живот и здраве - ще ползваме същата кошарка.

# 68
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен Simple Smile

Записвам се с термин 12.10 - първа бременност - 28 г - Варна

Последно бях на преглед на 19.03. и беше много вълнуващо, защото бебчето помаха с ръчичка... На 11.04. съм на БХС и се надявам всичко да е наред.
Като цяло нямам много неразположения, като изключим, че ми се спи непрекъснато и още в 20:30-21ч съм заспала, както и че не ми се яде никакво месо и риба.
Радвам се, че ви открих и заедно ще изживяваме всичко. Пожелавам ви прекрасна бременност Simple Smile

# 69
  • Мнения: 547
dreamy3 аз ти я препоръчах и аз съм при нея  Wink

Ние с малкия ми син сме в болница, има остър ларингит, просто до тук беше с яслата, толкова здраво бебе и дете беше, докато не почна ясла  #Cussing out отгоре на всичко и аз съм болна и съм и бременна....стискайте палци в понеделник да ни изпишат, че ОТКАЧАМЕ тук  Cry Cry Cry

# 70
  • Мнения: 1 130
За детските легла,  синът ми още спи в бебешкото си легло, махнали сме му решетката. Сега мисля да му вземем нормално единично легло, а за бебето ще използваме бебешкото. Детско обзавеждане ще им правим живот и здраве след 2 години,  когато баткото ще е в първи клас.

# 71
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте, моя термин също е октомври, засега няма да се записвам на първа страница.

Имам два въпроса: не знам от есента дали да запиша по-голямото дете на градина. Септември ще бъде на 3 г. 5 м., досега баба и дядо са го гледали вкъщи. Има шанс да бъде приет в много хубава държавна градина, чудя се дали да кандидатсвам и към държаваната градина на Италианския лицей. Засега обаче просто клоня към полудневна частна забавчка с английски, където няма целодневни групи, тя е към голяма езикова вреига (школа), от 9-12 ч. и всички дечица се прибират. Сигурна съм, че ако тръгне на нормална (целодневна) градина ще боледува, а тогава ще съм 8-9 месец, после и с новородено......Моля, споделете ако имате опит.

Вторият е-счупи ми се един кътник, усещам си и кухината вътре, не ме боли и ме е страх да ида на зъболекар. Ако е само чистене и пломба нали няма проблем? Без упойка, ренген или коронка...тези неща определено не бих ги направила сега.

# 72
  • Мнения: 1 739
Балтазара, добре дошла  Hug! Пожелавам ти лека бременност и прекрасен финал!
Теб те помня от едни неприятни теми и много се радвам да те видя тук!

# 73
  • София
  • Мнения: 877
Сега съм на фраксипарин 0.3, може би ще мина на клексан 0.4...и засега върви идеално Simple Smile мерси:)

# 74
  • Мнения: 236
Добре дошла Балтазара!
Мисля, че и аз те помня от други теми. Много се радвам, че си тук. Лека и успешна бременност.

Общи условия

Активация на акаунт