~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 350
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3
Здравейте, бъдещи мами ! Може и да сте писали за това, но си признавам, че не прочетох всички коментари до последната страница.  Laughing Много се колебая каква ваничка да си взема. Терминът ми е за 13-ти май, а все още нямам нищо купено  Whistling Първоначално се бях насочила към тези, които са на 3 етажа с мисълта, че ще са ми много удобни, няма да ми заемат много място и ще ми вършат добра работа. Е, да, ама се поразрових тук-там и много от жените пишат, че не били удобни, защото самата ваничка била малка и максимум 5-6 месеца може да се използва. В сайтовете обаче пише, че стават за използване до 1г. ... Сега гледам тип "анатомична" вана. Те ми допадат, но и те не ми се виждат много големи. Започвам да се замислям дали да не си взема една по-голяма ваничка и само да слагам поставка за бебчо вътре  Grinning Thinking Вие какви ванички си взехте ? И има ли някоя дама, която си е взимала от тези http://www.bambolino.bg/productbg/4803 ?

И какво мислите за тази подложка за преповиване http://www.patilanci.bg/product/podlojka-za-prepovivane-na-bebe-ok-baby-flatnewsm78

# 286
  • Мнения: 741
rosit@ , вие планувахте ли вече дата?
Все още не сме планували и предполагам точно последната седмица от месеца ще говорим за дата,защото моето АГ винаги гледа секциото да е 7-10 дена преди датата на термина,та не бърза особенно.

ivka795 моята ваничка си е най-най-обикновенна,която с бъдещия батко си ползвах до към 2-рата му година или по-точно,докато не започнахме да го къпем директно под душа.Има сега се продават най-различни подложки и шезлонги,които да се слагат във ваничките като за начало и мисля пак така да процедирам.Не виждам смисъл от луди пари за ваничка.

Подложка за преповиване няма да купувам,защото си имам към кошарката.Предния път дори не съм ползвала,а си се оправяхме на спалнята. Peace

# 287
  • Мнения: 187
За ваничка съм се спряла на по-обикновена, така или иначе сме с вана вкъщи и има къде удобно да се сложат принадлежностите, пък и за стойка още се чудя дали има нужда да вземам, или да се прегъвам на две над ваничка във ваната  Mr. Green
Подложка за преповиване мислех да вземам, макар че някои приятелки ме разубеждават като ненужна покупка. Обещали са ми преносимо креватче, само че не знам дали не е с включена подложка - ако е, няма да купувам. Но ако е без, най-много да взема някоя по-евтина без такива стойки като тази на линка, тъй като креватчето ще е до бюрото и подложката ще си е статична направо върху бюрото Simple Smile Гледах някакви за 40 и нещо лв в Хиполенд, но видях вчера в АИКО и по-евтини, пък на вид вършат същата работа Simple Smile http://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=59&pid=66009&sgid=59

А аз да се оплача - освен че киселините ми се върнаха с пълна сила, върна се и жаждата посред нощ, на всичкото отгоре бебката от вчера е доста по-подвижна и изпробва еластичността на корема ми до край.  Laughing Laughing

# 288
  • Мнения: 1 109
Ние купихме подложка за преповиване точно като на линка на dreamon. Мисля си, че ще ми е полезна вещ, а и е удобно, че можеш да си я местиш където си искаш. За вана - още не сме купили. Май ще вземем някаква със стойка. В магазина ни казаха, че реално до около 6 месеца се ползва стойката, защото после бебчето става много шавливо, а стойките не са дотам стабилни и е по-сигурно да не е на стойката.

# 289
  • Мнения: 97
Привет, да се похваля и тук - пуснаха ми 45 дневен вече. Бебока е добре, макар че пак не ме кефи каква поза е заела, единия крак е на главата, другия свит.. ама какво да се прави.
Скоро ще почнем да обсъждаме и секциото, сега подготвям малко документи и ще почна да събирам чантата май и аз.
Бях и на алерголог - сменила съм вида упойки, към които съм алергична, странна работа, не знам и колко е точна, но ще се подготвям май с инжекция урбазон час преди операцията..
За бебока спомена май доктора 2800, което ми се вижда множко за края на 33 г.с., ама пък съм качила 3 кила и ако един е за бебока е по-скоро добре Wink

# 290
  • Мнения: 2 532
Със сина бяхме с такава - http://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=59&pid=59347&sgid=59
Направо върху шкафа към кошарата я бяхме сложили. Отгоре винаги слагах някаква пелена, че случи ли се да пикае тогава, става леле-мале Crazy Пелената поне попива някаква част Mr. Green
Ваничката ни е съвсем обикновена, просто взехме голям размер. То в самото начало даже не трябва ваничка - по-голям леген върши същата работа. Ваничката я слагахме на една масичка, но като почна да шава повечко и да рита, направо я изместихме в банята. Като взе да стои прав, пък направо почнахме под душа да си го къпем Peace

# 291
  • Мнения: 3
_dreamon_ Точно преди 2 дни щях да се взривя от киселини  Grinning Появата им според мен беше предизвикана от мусака и цитронада със спрайт  Laughing Майка ми ми каза да отида и да си купя газирана вода. Изпих половин бутилка и се оправих. Чувала съм, че чай мента и бадемите също помагали при киселини. Simple Smile

На мен "свекърва ми" така да я нарека купи за бебо люлка ( http://www.babytown.bg/public/upload/product_price/2677/900/026b … 71d7358247b20.jpg ) върху нея обаче не мога да си сложа подложката за преповиване. Понеже живеем в къща, банята ни е на 2-рия етаж, а спалнята на 3-тия. 3-ят етаж е със скосени тавани и половината от стаята е неизползваема, в  скосената част са сложени малки ниски шкафчета ( мъжка му работа .. ) В банята също нямам много място, защото навремето приятелят ми си е купил джакузи и то заема голяма част от мястото... И си мисля, че тази подложка ще ми е най-удобна, защото гледам, че има сгъваеми крачета..  newsm78 Grinning

# 292
  • Мнения: 2 532
За ментата аз бих поспорила, защото при мен всичко ментово ми докарва киселини.

# 293
  • Мнения: 604
За ваната - ще си ползваме най-обикновена ваничка от каката. Имаме допълнителна стойка, за да не се навеждам( не помня колко време я ползвах стойката ама ми беше удобно) и пластмасова подложка, на която се поставя бебето. От този вид - http://www.hippoland.net/chipolino-tega-baby-podlozhka-za-k-pane-anita-balbinka Всичко ми излезе към 30-40 лева( не са ми комплект) и не виждам смисъл да давам повече от 50 лева за точно това нещо. Ваничката я ползвахме докато не започнах да къпя каката директно под душа след около двете годинки. То реално, ако не ми заемаше място в и без това малката баня още можеше да се ползва ( без стойките разбира се). Подложки за преповиване и други такива не мисля да купувам ( спалнята върши същата работа  Rolling Eyes).
Аз обаче трябва да се активизирам за багажа за болницата, че досега съм взела само памперси за мен и за бебето и една нощница дето я имам от предния път. То не че кой знае какво друго ми трябва ама все пак - лични принадлежности(вилица,лъжица,нож, тоалетни принадлежности), мокри кърпички, крем за гърдите, евентуално да си подготвя помпата за кърма, и дрехи на мен и малчо за изписването. Че нещо ми подсказва, че ще съм априлска мама. Rolling Eyes
Сори за фермана.

# 294
  • Мнения: 441
Как без подложка на спалнята? Ами ако пишка или ака при смяна и се разтече по леглото? Поне една такава си трябва  http://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=59&pid=66009&sgid=59

# 295
  • Мнения: 2 532
Задължително и според мен Peace А за тези, които чакат момченца, си е голям риск на спалнята като цяло. Синът ми в първите месеци пишкаше всеки път, като усети, че е по голо дупе Laughing А накъде ще е насочен фонтанът е непредвидимо Mr. Green

# 296
  • Мнения: 1 731
Имаше преди евтини такива и в ИКЕА:) моята е такава, уж се надува, ама аз си я ползвах ненадута. Може и с еднократни постелки от аптеката. Проблемът на преобуването на спалнята е, че обикновено много боли кръста като поседиш приведен. Хем нашата спалня е висока. Но пак ще карам така. Просто нямам място за друго.

# 297
  • Мнения: 604
Имах предвид без повивалник. Аз винаги слагах нещо под бебето ( кърпа най-често), но чак нещо специално не мисля да вземам. То май с момченцата ще ни трябва дъждобран. hahaha

# 298
  • Мнения: 2 532
О, сменянето на памперс с времето става доста бързо, за да се избегнат инциденти Laughing Ама с тренинг, и бе Laughing, инцидентите са почти неизбежни Laughing Надявам се сега с момиченце, да няма чак такива опикавания. Но пък почват да ми се въртят други въпроси. Ще се радвам да споделите за хигиената в интимната зона при момиченцата newsm78 Хич нямам наблюдения от познати - всички са с момченца около нас newsm78 То и в болницата се надявам да ми дадат насоки де...ама все пак...

# 299
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ваничка сгъваема ще вземем.
Маса и подложка, или нещо на което да се повива бебето без да си изгърбен е много важнои удобно според мен. Едно време хем бях на 20 и ме болеше гърба от това навеждане на спалнята нон стоп представям си сега.
Ивка много хуабва люлка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт