~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 350
  • 743
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 532
Обсъждаха ли секцио по бтв newsm78 Да знам дали да превъртам назад Mr. Green

А за момиченцата - с какви кремчета и навсякъде ли мажехте в тази област newsm78 Аз сина го мазах със Судокрем в началото, но той си действа доста изсушаващо и ми се струва неподходящ newsm78

Аз днес минах през кардиолог най-накрая - всичко е нормално. Утре съм на запис на тонове в болницата, където ще ми е секциото. Също се надявам и да мина през анестезиолог евентуално. Мисля преди това да мина да пусна за последно ТСХ преди раждането, а следобед да се пробвам и през ендокринолога да мина. Много въпроси ми изникват около раждането и евентуално кърменето, на които се надявам да ми даде отговори. Писах и в друга тема, но ще си цитирам и тук въпросите, понеже някои споменаха, че също имат проблем с ЩЖ.
Цитат
На бебето трябва ли да се правят някакви по-специални изследвания след раждането, когато майката е имала проблем с щитовидната през бременността? И при тези, които са родили, как се е повлияло ТСХ след раждането newsm78 Има ли риск за бебето, ако се кърми и нещо ТСХ се вдигне/падне драстично newsm78 Какво са ви обяснили ендокринолозите на вас? Аз още не съм се вредила при моя(надявам се утре и през него да мина вече). А също възли/кисти на щитовидната биха ли били проблем по време на кърмене?

Общо взето тази седмица ми е голямо ходене по лекари Crazy

# 316
  • Мнения: 187
цветна палитра
Браво за новините от кардиолога! И Успех с другите прегледи. По темата за щитовидната жлеза не мога да ти помогна...
Предаването беше за обезболяването при раждане, но повече говориха за различни техники при естественото - епидуралната, споменаха за акупунктура, за ролята на таткото по време на раждането, и за спиналната се спомена.

# 317
  • Мнения: 336

А за момиченцата - с какви кремчета и навсякъде ли мажехте в тази област newsm78 Аз сина го мазах със Судокрем в началото, но той си действа доста изсушаващо и ми се струва неподходящ

Бочко кремче в сгъвките на крачетата, където се падат ръбовете на памперса, и в перианалната област, където най-много обичат да се зачервяват и подсичат.

# 318
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте, видях по-назад, че сте коментирали гледането с ехограф и размерите на бебето. Моят АГ винаги мери главичка, стомахче и кост на крачето, както и последния път (34 ГС + 5 дни). И съгласно заложените стандартни мерки там само стомахчето се отклоняваше с около 4 седмици и той го взе много насерозно това и каза, че почваме вече да се следим всяка седмица и ако изоставането продължи, ще сме секцио. Аз искам много нормално раждане и някак си не ми се вижда това с мерките достатъчен сериозен аргумент за хирургическа намеса ... а още повече и сега като разбирам, че има лекари, които са спрели да гледат размерите в този период ...

# 319
  • Мнения: 358
ivka ♥ 007 , около 58лв беше от Прима Папа.

Аз ходих на различни училища за бъдещи родители и съм най-доволна от "Чакам бебе" в CCS. Доста по-малко реклами има и си подбират гост-лекторите много добре. Събрала съм супер много полезна информация, показват нагледно как се държи и къпе бебе, гостуват и педиатри, и консултанти по кърмене. С тия платени училища много ме дразнят- все едно 3то висше ще карам. Изкарват го ядрена физика това гледане на бебета и малки деца. Излишен стрес у младите родители.
На списание "9 месеца" имат прекалено много реклами за моя вкус.
На магазин "И за мама" съм ходила 1-2 пъти и не се впечатлих. Основно маркетинг и доста малко информация по същество.
Заслужава си да се ходи, за да се запознете с различните видове козметика, защото дават мострички.
 ***NuRaYa*** , аз бих отишла за 2-ро мнение при още някой специалист. Понякога не правят точно измерванията и затова излизат такива големи отклонения.

# 320
  • София
  • Мнения: 66
Да да, аз вече имам час за късна ФМ  Peace

# 321
  • Мнения: 2 532
Обиколка на стомахчето е по-скоро показател колко ще е тежко бебето, до колкото аз разбрах. Синът ми имаше 3 седмици разлика между обиколка глава и обиколка корем. Просто се роди по-слабичък. Сега пак е назад обиколката на коремчето и нито АГ, при който се следя, нито АГ, при който ще съм секцио, го смятат за проблем. А пък да е причина за секцио, съвсем за първи път чувам/чета. По-скоро обиколката на главата ако е много голяма, а майката с по-тесен таз, би било показател Thinking Консултирай се с поне още един специалист наистина. Даже ако трябва и с двама.

# 322
  • Мнения: 1 109
Момичета, докато сме на темата за инцидентите при преповиване - нещо забавно:

http://www.boredpanda.com/newborn-baby-photoshoot-fails/

# 323
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Кърменето не се влияе от тсх. На бебето не е нужно да се правят изследвания.
Казаха ми след като родя да мина на нормалната си доза и след6 седмици да направя контрола.
Ивка и аз ще съм с такава ваничка.

# 324
  • Мнения: 1 731
Аз се следя при двама лекари + Ж.К. Последните два пъти нито този в Ж.К., нито другата лекарка можаха да го измерят правилно бебето. Имайте предвид, че накрая бебето слиза много надолу в таза и те не могат да го измерят съвсем. При предишната ми бременност лекарят позна на 100%, но сега самите те си противоречат, защото за две седмици не могат да изкарат и 100 грама на плюс.

При мен самото слизане ниско долу, сякаш впечатли лекарите, но каката помня че беше така цял месец преди да я родя... Започнаха да ми говорят за преглед за разкритие, та ще видим Simple Smile Аз все пак мисля, че няма да родя скоро. Терминът ми е края на април, но чета и вас, защото първият път преносих и не се знае и сега как ще е Simple Smile

# 325
  • Мнения: 109
От кога не съм влизала в БГ Мама! Ами, Роси страхотна тема, много пролетна, нежна и със супер заглавие, както винаги си перфектна!
Сега се връщам да почета назад! Хубав и слънчев ден!

# 326
  • Мнения: 741
amini радвам се,че намина.Продължавам да стискам палците и ще те чакаме да пишеш,когато можеш! Peace

Аз днес му дръпнах една голяяяма разходка в резултат,на което вече съм с всичко купено за болницата.Остава само да го събера на едно място и натикам в сака.Случайно попаднах на крем за зърна на Матернеа,някой с отзиви за него? newsm78 http://maternea.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0 … 1%80%D0%BD%D0%B0/

# 327
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние си взехме днес количката  Heart Eyes много съм доволна.

Стискам палци на всички мами, които са за тази седмица  Hug

Роси браво на теб  Simple Smile !

# 328
  • Мнения: 13 933
Две в едно, честита ти количка, докато не съм забравила, успяхте ли да я сглобите?

Багажа е готов, уж не съм се изхвърляла, но пак ми е тежка раницата  newsm78

# 329
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тя ни е сглобена от магазина, показват всички функции получаваме гаранционна книжка и т.н.
Вчера се обадиха, че е дошла и попитаха за кога я искяме, много съм доволна от избора  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт