Airbnb?

  • 77 715
  • 613
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 11 073
Едва ли си единствената. Сигурно хиляди и хиляди хора от цял свят си търсят парите в същия момент. Имаш ли някъде черно на бяло, че ще възстановят сумата - скрийншот поне? Ако да, упорствай, търси ги и по телефон.

# 466
  • Мнения: 76
Ох, ами не се сетих да направя, а вече няма как.  Ще им пиша постоянно и ще видя какво ще стане, дано успея. Пратих на хоста искане за възстановяване на сумата и сега чакам отговор.

# 467
  • Мнения: X
Ох, ами не се сетих да направя, а вече няма как.  Ще им пиша постоянно и ще видя какво ще стане, дано успея. Пратих на хоста искане за възстановяване на сумата и сега чакам отговор.
Днес видях съобщението, че възстановяват цялата сума за резерввцията и канселирах с най-огромно удоволствие резервация, за която хоста отказваше да ми върне парите, понеже причините не били обективни?!? Seriously?!?
Не би трябвало да ви удържат пари.

П.с: Аз си снимах това ако ти върши работа.

# 468
  • Мнения: 76
То и на мен ми пишеше,  че резервациите за париж подлежът на пълно възстановяване и че моята отговаряла на 100% възстановяване и щели да ми съдействат за възстановяването. След като я канцелирах ми пратиха имейл, че ми възстановяват само част от сумата. При вас в имейла какво пише? 
Ох, ами не се сетих да направя, а вече няма как.  Ще им пиша постоянно и ще видя какво ще стане, дано успея. Пратих на хоста искане за възстановяване на сумата и сега чакам отговор.
Днес видях съобщението, че възстановяват цялата сума за резерввцията и канселирах с най-огромно удоволствие резервация, за която хоста отказваше да ми върне парите, понеже причините не били обективни?!? Seriously?!?
Не би трябвало да ви удържат пари.

П.с: Аз си снимах това ако ти върши работа.

# 469
  • Мнения: 514
Току що канселирах 2 резервации ,и ми отговориха ,че ще ми възстановят цялата сума. Но преди малко получих съобщение ,че ми връщат половината сума по едната резервация . Тя е платена на 2 пъти ,такива бяха условията . Дали ще ми върнат и втората половина ? Това са съобщенията :
първото -
Reservation Canceled

Habitacion junto al mar • Mar 17 - Mar 22

We’ve issued a refund of $126.74 to your VISA.

Refund Details

Reservation Price

$110.00

Service fee

$17.00

Total refund

$126.74
второто -



A refund of $63.37 has been issued to your credit card (VISA •••• ) for reservation HMAJ3Q9YXE at Habitacion junto al mar (you originally paid $63.37). While this refund is immediate on our part, it can take up to 15 business days for the funds to reach your account.

Thanks,
The Airbnb team

# 470
  • Мнения: 76
Последната седмица някой писал ли е на airbnb и да са му отговорили? Вече няколко пъти им пиша и нищо.

# 471
  • Мнения: 35
Здравейте!
Имам резервация за август, платила съм половината, но пътуване едва ли ще бъде възможно... Четох в условията, че в този случай просто не трябва да плащам втората половина, но няма вариант да ми бъдат върнати тези пари..
С оглед ситуацията някой изпадал ли е в подобно положение, съществуват ли "облекчения" на политиката им с оглед епидемията?
Благодаря ви!

# 472
  • Мнения: 215
Здравейте! Дали някой тук е използвал сайта последните месеци? Имало промяна в правилата и хоста е длъжен задължително да регистрира гостите(до колкото разбрах в НАп, МВР и не се сещам къде още), като в хотелите. Случката е малко подозрителна, затова питам тук, ако някой има повече инфо. Става въпрос за вече минала резервация от преди 10на дни. Наистина ли е така вече и как ми гарантират, че личните данни са защитени? И какво може са се случи ако откажа да ги дам? Благодаря предварително на отзовалитесе!

# 473
  • Мнения: 4 322
Наистина ли е така вече и как ми гарантират, че личните данни са защитени?

Наистина ли мислиш, че държавата (НАП) ти гарантира защита на личните данни? Те данъчните декларации на цяла България изтекоха преди време...

# 474
  • Мнения: 215
Наистина ли е така вече и как ми гарантират, че личните данни са защитени?

Наистина ли мислиш, че държавата (НАП) ти гарантира защита на личните данни? Те данъчните декларации на цяла България изтекоха преди време...
Ами малко повече вярвам, отколкото на случаен човек, на който нямам никакви данни или договор за престоя. Не знам какво да мисля, затова питам дали е такава практиката. Използвала съм и преди платформата, но за първи път ми искат данните

# 475
  • Мнения: 416
Преди 20-тина дена бяхме за седмица, дори не съм минала през платформата. Договорихме се, казахме си малките имена и толкова. Платих на ръка, при напускането дойде съпругът на дамата, дори не влезе да види какво е  състоянието на апартамента, който беше доста лъскав, след основен ремонт, изключително чист, с плазмата, супер нови уреди и т.н. Предадохме ключовете пред блока и това е. Преди не съм посещавала този апартамент.

# 476
  • Мнения: 681
В много държави (от скоро и у нас) има изискване за регистриране на гостите в стаи, къщи и апартаменти по същия начин както в хотелите, като целта е да се осветли и узакони този сектор.

Затова вече функционира и Единна система за туристическа информация свързана с МТ, НАП, МВР, НСИ и общините, в която си има и "Регистъра за настаняване".

Сега обикновено тези данни се събират преди или по време на настаняването и санкции може да има само за домакина, който не го е направил, ако го хванат, но не и за гостите. Извън България, ако не си дадете данните просто няма да ви настанят по същия начин както и в хотелите, на много места и контролът и санкциите са си сериозни, затова и тези изисквания се спазват стриктно.

# 477
  • Мнения: 1 652
Бяхме в Турция на море в чудесен апартамент преди седмица - никой не ни записа дори имената, да не говорим за паспорти. Общуване с хазаина (superhost) само през whatsupp. Ключовете ни ги беше оставил под чехли пред вратата, че ни закъсня трансфера от летището и не успя да ни изчака.
В самата платформа си въвеждаш данни в профила. Аз например съм си снимала международния паспорт, който никой не го вижда - нито хазаи, нито случайни посетители.

# 478
  • Мнения: 681
Да изясня нещо, че май не стана ясно, тази или която и да е друга платформа няма нищо общо със законовите изисквания за регистриране на гостите, които има в много държави.

# 479
  • Мнения: 215
В много държави (от скоро и у нас) има изискване за регистриране на гостите в стаи, къщи и апартаменти по същия начин както в хотелите, като целта е да се осветли и узакони този сектор.

Затова вече функционира и Единна система за туристическа информация свързана с МТ, НАП, МВР, НСИ и общините, в която си има и "Регистъра за настаняване".

Сега обикновено тези данни се събират преди или по време на настаняването и санкции може да има само за домакина, който не го е направил, ако го хванат, но не и за гостите. Извън България, ако не си дадете данните просто няма да ви настанят по същия начин както и в хотелите, на много места и контролът и санкциите са си сериозни, затова и тези изисквания се спазват стриктно.
Много благодаря за изчерпателният отговор! Аз съм за изсветкявабето на всички бизнеси, но ми се стори странно да ми искат така данните. Да се надяваме да не изникнат проблеми с този начин на предоставяне на лични данни!

Общи условия

Активация на акаунт