С каква храна храните котката си?

  • 122 730
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 667
Селските котки и кучета  не знаят повечето що е това котешка храна  ,ядат каквото и ние ядем и пак си живеят до дълбока старост .
...
iris 40, да, така е, когато става дума за котки, които има достъп навън. От поста предполагам, че за такива пишеш. Те може и да се хранят с нашата храна, но в същото време ловуват и си хващат насекоми, дребни гризачи, птици, "пасат" трева. По този начин си набавят необходимите вещества, което не става на 100% с човешката храна.
Аз мисля същото и ще добавя още нещо към това. Апартаментните котки имат понижени енергийни потребности, докато потребностите им от витамини и микроелементи остават относително високи. Една 4-кг свободна котка на 400 ккал/дн относително лесно може да достигне дневният прием от 380 мкг вит. B1, 0.4 мкг вит. D, и 5 мг цинк. Една апартаментна котка на 280 ккал обаче изисква доста старание за да получи това чрез домашна храна. Алтернативата за такава остава готовата, обогатена храна (стига тя да е добре направена).
Ще те разочаровам , но нека дам един пример  за куче е но все пак . Един съсед гледа в апартамента си санбернар според мен животното се мъчи там , но той си знае най- добре . На няколко пъти когато съм го засичала в магазина един път не му е купил кучешка храна и когато го попитах защо каза че в началото е взимал, но кучето не я  харесвало . Храни го с меки салами , кренвирши или му вари една тенджера с месо и животното пак си е здраво,   енергично и жизнено .  Преди години пак така едно момче от квартала доведе в училищния двор питбулката си . Животното изглеждаше в отлична форма енергично ,игриво и с лъскава козина . Една съученичка го попита с какво я храни и той отвърна , че не и дава гранули понеже не били полезни и я храни само с месо .

# 91
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Меки салами, кренвирши, моете уважение, но това не е месо.
Абсолютно нищо полезно не приема животното.
Бях свидетел докато си чаках реда при ветеринаря, който повиши тон на стопани, които хранили кучето с пица и всякакви други човешки храни.
За свареното месо съм съгласна.

# 92
  • Мнения: 667
Меки салами, кренвирши, моете уважение, но това не е месо.
Абсолютно нищо полезно не приема животното.
Бях свидетел докато си чаках реда при ветеринаря, който повиши тон на стопани, които хранили кучето с пица и всякакви други човешки храни.
За свареното месо съм съгласна.
Той повече с месо го храни другото го взема чат пат за разнообразие

# 93
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Не е лошо да се посъветва с ветеринар, защото само с месо няма как да си набави нужните витамини и т.н.
Иначе приветствам хората, които хранят с месо домашните си любимци.
Котарака умира за месо и яде с охота.
Нашите салами не ги и помирисва, подушва и заминава, а и аз не купувам често, кренвирши от време на време и само заради това, че детето ги харесва, като знам от какво са направени ми се Sick

# 94
  • Мнения: 667
Не е лошо да се посъветва с ветеринар, защото само с месо няма как да си набави нужните витамини и т.н.
Иначе приветствам хората, които хранят с месо домашните си любимци.
Котарака умира за месо и яде с охота.
Нашите салами не ги и помирисва, подушва и заминава, а и аз не купувам често, кренвирши от време на време и само заради това, че детето ги харесва, като знам от какво са направени ми се Sick
Баба на село гледа куче порода кангал,   храни я главно с хляб, останали манджи и чат пат месо като  купи от някоя кланица пилешки дреболии на килограм или заколи някой паток или петел . Кучешка храна рядко и е купувала яде я . Доколко си набавя с този режим необходимите вещества не мога да кажа  като цяло е жизнерадостна и игрива . Преди това и градско куче чиято стопанка май беше  градско куче чиято стопанка или беше починала или вече нямаше сили да се грижи за животното . Не успя да свикне със селския живот роди 6 кученца те се разболяха и починаха баба като ни е дойде на акъла да ги ваксинира нали на хората на село това не им е приоритет , а после и майката след тях . Котката се сети да я кастрира чак след като поредното и котило беше 5 малки и аз и дадох акъл да го направи . /img][/img][/img][/img][/img]/img][/img][/img]

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Аз купих Аплауз и Ягуар, но котаракът не ги харесва. Вече повече от седмица не докосва гранулите. Взех му отново РК и веднага нападна купичката.
Ще опитам и с други храни, дано намеря алтернатива.

# 96
  • Мнения: 1 708
adoration_, как предложи новата храна?
Добре е да става постепенно като се смесват много малко гранули от новата храна с гранулите от храната, която е в момента. Преходът става за около 10 дни.
Доколкото помня, защото и аз купувам Аплауз, на гърба на опаковката пишеше как и в какво количество да се даде храната, ако се предлага за пръв път на котето.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Започнах да слагам буквално по няколко гранули от новата храна към старата. Старателно се изяждаха само РК. В един момент чувалчета с РК свърши и започнах да давам само Аплауз. Не и не!  Sad И от приключването на РК до момента мина вече седмица. Преди това поне още толкова, да не кажа и десетина дни.
Ще опитам отново. Дано се получи. Praynig
Моят Косматко е вече възрастен - дванадесетгодишен, с изграден отдавна хранителен режим.
Загубихме член на семейството преди почти 2 години. Това му се отрази много зле, защото беше безкрайно привързан. Храни се, жизнен е, но доста отслабна. Вет казва, че котаракът здравословно е ОК, подкрепи обаче смяната на храната. Надявах се, че с по-качествена храна ще си върне поне малка част от изгубеното тегло.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 573
Две котки имам - на две години и на 3 месеца. И двете храня с гранули Аплауз и консерви Карни. Давам и месо понякога. Свинско и телешко след термична обработка, а пилешкото и сурово.
Няма да си кривя душата - случва се да им дам и от нашата храна по някоя хапка, ако са много настоятелни, но то е по изключение и е наистина по хапка, а не за наяждане. Малкият налита на тиква като обезумял  Laughing

Големият ми котарак нямаше абсолютно никакви проблеми с минаването от разните изкуствени храни към Аплауз. Даже ѝ налетя като невиждал. Изобщо не съм правила преход. Но той като цяло не е капризен и си хапва добре. Забелязвам обаче, че определени комбинации от Аплауз му харесват повече от други. Тази с пиле и сьомга я омита за секунди, докато телешкото си му седи в паницата по няколко часа. Все пак гледам да ги редувам, за да не е на съвсем еднотипно хранене.
adoration_, може да вземеш насипно по 50-ина грама от различните видове и да видиш дали пък някоя няма да му се услади повече и да направиш прехода с нея.

# 99
  • Мнения: 259
Почти всяка гранула, дори изветрялата, може да минава разкрасена с пилешки дроб. Дробът може да бъде попарен набързо с малко вода или задушен с малко олио. Аз съм го правел на пюре и размесвал с гранулите. Аз мисля, че е дори желателно гранулите Аплоз да бъдат обогатявани с дроб за осигуряването на достатъчно водноразтворими витамини.
10-20 грама риба от консерва на котка (напр тон, сардина), смесвани с гранулите, са били често харесван вариант. Други видове меса също са алтернатива.
Когато бъде смесвана с мокра храна, сухата трябва да бъде малко количество, колкото за едно хранене, за да не се развали. Напр. 20 гр гранули с 30 гр (1/2) дроб.

Долу: Снимки от тазисутрешната дегустация на унгарска гъска:



# 100
  • Мнения: 129
Гранулираната храна е доста вредна за котките. Имат нужда от разнообразна храна. Имаме познати
които хранеха котката си основно с гранули и от време на време консерви от магазина. Резултатът беше плачевен... Котката им умря от бъбречна недостатъчност на 9 години мисля, че беше. А ветеринарният лекар при които бяха ходили им обяснил, че гранулираната храна е вредна и е довела до заболяването на котката.  Sad

# 101
  • Мнения: 1 003
Гранулираната храна е доста вредна за котките. Имат нужда от разнообразна храна. Имаме познати
които хранеха котката си основно с гранули и от време на време консерви от магазина. Резултатът беше плачевен... Котката им умря от бъбречна недостатъчност на 9 години мисля, че беше. А ветеринарният лекар при които бяха ходили им обяснил, че гранулираната храна е вредна и е довела до заболяването на котката.  Sad
Ако е висок клас, това не е вярно. Ветеринар ми го е казвал.

# 102
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Така е, подкрепям последното мнение.

# 103
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гранулираната храна е доста вредна за котките. Имат нужда от разнообразна храна. Имаме познати
които хранеха котката си основно с гранули и от време на време консерви от магазина. Резултатът беше плачевен... Котката им умря от бъбречна недостатъчност на 9 години мисля, че беше. А ветеринарният лекар при които бяха ходили им обяснил, че гранулираната храна е вредна и е довела до заболяването на котката.  Sad
Глупости. Не заблуждавайте хората. Котката може да се разболее, както от гранули, така и от мокра храна, при положение, че е некачествена.
Сега, и аз мога да давам примери за котки, хранени само с гранули и живяли до 15 год. възраст, без никакви проблеми, както и хранени с паучове и консерви, а заболели от запушени пикочни канали. Ти ги тъпчи с Уискас и подобни боклуци, пълни с минерали и въглехидрати, пък чакай да са здрави.
Някои ги хранят само с месо, но и това не е съвсем оптимална диета.

# 104
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Котката ми е на диета, яде почти само гранула /висок клас - най-високия, който мога да намеря у нас/, храни се и с консерви от същия клас, месо също.
'Кафе с мед' е написала всичко, да не се повтарям и аз.

Общи условия

Активация на акаунт