"Откраднат живот" по Нова тв Тема - 4

  • 61 898
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 114
Д-р Романова каза, че при транспортитрането на бебета с кардиологичен проблем - обикновено още по пътя умирали. Отделно казаха, че имат само 1 час да спасят бебето. Не е ясно и колко ще отнеме да дойде линейката и да го отведе в друга болница за операция

В болницата нямаха необходимата апаратура и инструменти, ако не се лъжа. Бебето беше ли изобщо включено към някаква апаратура?

Такива работи ме дразнят в сериала. Като са се захванали да правят нещо, да положат усилие.

Според мен Камбуров не пазеше себе си, а се боеше да не му стане зле по време на операцията и преди да е успял да извърши ключовата манипулация. Поне така ми се стори. Peace

Съгласна съм. Добре устиска до края.

# 706
  • Мнения: 1 332
Мен също като съм се родила са настоявали упорито майка ми да ме остави в дом и едва не са я принудили на сила, но тя категорично е отказала.
80-те години,
когато предполагам Вие сте се родила определени хора имаха достъп до Правителствена Болница.
Малцина можеха да имат достъп до лечение в чужбина и да останат там, при "толерантно общество".
(Вие къде сте?, не в Бг, отново предполагам.)
Леля ми е старши акушер (вече пенсионер).
Не можете да си представите колко болка има, ..............,
колко деца с проблеми са се раждали, особено след Чернобил.
Това е реалността, и сега, до която само ни докосват в този филм.



Тук съм си в България, тук съм се родила и не съм ходила никъде. Да, точно за този период от време съм родена. Става въпрос, че лекарите са казвали на майка ми, че няма да се развивам нормално, ще имам недостатъци и ще и преча в живота. Нямала да може да ме оставя и за миг, нямало да може да работи и какво ли още не, което е пълна глупост. Незрящите, които нямат други допълнителни заболявания могат да си живеят почти нормален живот, с изключение на някой ограничения, които естествено си ги има, но не са чак толкова страшни и непреодолими. Важното е, че не се нуждаят от някакви допълнителни лекарства или нещо от което им зависи живота. Ако съм пропуснала някой въпрос, който е в скрит текст се извинявам, защото не мога да отварям скритите текстове. Казвам го тъй като откривам на някой места, че е писано в скрит текст.

# 707
  • София
  • Мнения: 27 445
Поредна много тежка серия. Прекаляват с тези драми с бебетата, ама поне сериала е в абсолютния таргет като за 'бг мама' не случайно е и този интерес тук. Wink

за всичко е писано вече, аз само ще добавя, че Захариев и Стилянова най-вероятно са гледали Завръщането (The Revenant) с Леонадро Ди Каприо, защото Захариева натърти на сцената с мечката... Но той Захариев проспал филма. Което също ме навежда на същата мисъл, че този точно филм са гледали...  Joy

# 708
  • Мнения: X
Едва ли преди 34 г. са транспортирали детето с линейка до Варна.
Имаше хеликоптерна площадка в двора на ВМА,
която наскоро я лицензираха и официално пуснаха.
Прелитаха си хеликоптерите и преди 34г.
(свекър ми е бил преподавател по аеродинамика в Долна Митрополия)

# 709
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
bubulina-212 Това е въпроса в скрит текст, който elleni ти зададе:  "Bubulina, ти спомена, че си се родила със същата малформация като бебето, което махнаха. Видно е, че четеш и пишеш в този форум, гледаш филма. Как е възможно това?  Blush
Извинявай, ако ти причинявам дискомфорт с въпроса си! Извинявам се и на останалите, ако смятате, че съм нетактична и не на място, ще помоля модератор за намеса!"

Аз също исках да те попитам, но ми беше неудобно. Мисля, че това е един голям проблем в нашето общество - не знам как да се държим към "различните" за нас хора. Не съм сигурна дали трябваше и тази дума да използвам и се извинявам.

# 710
  • Мнения: 7 849
Има компютри , присобени за незрящи. Нека bubulina-212 отговори, но аз съм потресена , че се задават въпроси от този сорт. Всеки смартфон, поне от там трябва да се видели приложения за незрящи. Или поне най - малкото от обща култура.

# 711
  • Мнения: 1 332
bubulina-212 Това е въпроса в скрит текст, който elleni ти зададе:  "Bubulina, ти спомена, че си се родила със същата малформация като бебето, което махнаха. Видно е, че четеш и пишеш в този форум, гледаш филма. Как е възможно това?  Blush
Извинявай, ако ти причинявам дискомфорт с въпроса си! Извинявам се и на останалите, ако смятате, че съм нетактична и не на място, ще помоля модератор за намеса!"

Аз също исках да те попитам, но ми беше неудобно. Мисля, че това е един голям проблем в нашето общество - не знам как да се държим към "различните" за нас хора. Не съм сигурна дали трябваше и тази дума да използвам и се извинявам.


Можете спокойно да питате каквото ви интересува, няма никакъв проблем. Нямам нищо против да отговарям на каквито и да е въпроси, стига това да не е неприятно за четящите. Ще го напиша в случай, че и други ги интересува, но ако на някой му е досадно можем да продължим на лични.

Филма го слушам и различавам актьорите по гласовете. Тук е момента и да напиша, че не само субтитри, но и по някой дубльор няма да е зле да сложат, защото аз и други няма да можем да прочетем субтитрите. Ха ха. Наистина е доста трудно да се разгадае какво говорят понякога.

Някой неща, които не ги казват а само ги показват не ги разбирам, но питам някой който е гледал, или чета коментарите. Чета и пиша с помощта на компютъра, на който имам инсталиран екранен четец, който изговаря с глас всичко което се изписва на екрана. Разликата е, че не ползвам мишка както останалите, а работя единствено с клавиатура. Всъщност всички хора с нарушено зрение така работят с компютри, защото с мишка няма как това да става. Използват се най различни клавишни комбинации, стрелки и т.н. Говорещият синтезатор има най различни настройки, някой от които са да променя скоростта на четене, да изговаря и да не изговаря букви, препинателни знаци и всичко останало. С компютър може да се прави почти всичко, което могат зрящите, с изключение на някой дреболии, като например рисуване и още нещо за което в момента не се сещам.

В училище незрящите четат и пишат чрез Брайловата азбука, която се състои от 6 точки, като се правят комбинации от няколко точки и така се образуват букви с помощта на Брайлови машини. Слага се лист хартия и като се натискат клавишите на машината листът се пробива от едната страна и от другата изпъкват точките. На някой лекарства на кутиите могат също да се видят, те са написани така точно заради незрящите. Също така с помощта на скенер може да се сканира книга и после се прави в текстов файл. Така чрез компютъра може всеки незрящ да чете каквито книги си поиска. По този начин се сканират и учебници и всичко останало, за да могат децата които са интегрирани в масови училища да учат, а пожелание може да си носят лаптопи в училище и със слушалки естествено за да не пречи говорещия синтезатор на останалите да си пишат и четат в часовете. Това е за което се сещам поне в момента, ако има нещо друго питайте.

# 712
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Аз ще те попитам - какво работиш, Бубулина? Или цял живот вашите те гледат и взимаш пенсия?

# 713
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
С уважение към списващите тук, но в много коментари има иронични забележки, а се оказва, че е видяно-недовидяно или неразбрано, защото не е дадено на тепсия. Или кой отворил, кой затворил, кой оперирал. Това, че се показва българската действителност прави филма истински
Една роднина ми намекн (с познати и опит), че може би Радина си пада по жени. Може това да е причината, че липсва живец към представянето на образа, когато има сцена с  Василев. Или, ако е с него чак тогава да покажат една истински влюбена Биляна.

# 714
  • Мнения: 9 865
Е, как си пада по жени Биляна, няма намекнато такова нещо в сюжета на филма до този момент, и то ни най-малко.
Ако беше така, аферата й щеше да е... със Стилянова, не с Василев, например.  Sunglasses

# 715
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Поправих  За актрисата става въпрос.

# 716
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
С уважение към списващите тук, но в много коментари има иронични забележки, а се оказва, че е видяно-недовидяно или неразбрано, защото не е дадено на тепсия. Или кой отворил, кой затворил, кой оперирал. Това, че се показва българската действителност прави филма истински
Една роднина ми намекн (с познати и опит), че може би Радина си пада по жени. Може това да е причината, че липсва живец към представянето на образа, когато има сцена с  Василев. Или, ако е с него чак тогава да покажат една истински влюбена Биляна.

 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544

Поправих  За актрисата става въпрос.
smile3544  smile3544 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544

# 717
  • Свищов
  • Мнения: 886
Мен също като съм се родила са настоявали упорито майка ми да ме остави в дом и едва не са я принудили на сила, но тя категорично е отказала.
80-те години,
когато предполагам Вие сте се родила определени хора имаха достъп до Правителствена Болница.
Малцина можеха да имат достъп до лечение в чужбина и да останат там, при "толерантно общество".
(Вие къде сте?, не в Бг, отново предполагам.)
Леля ми е старши акушер (вече пенсионер).
Не можете да си представите колко болка има, ..............,
колко деца с проблеми са се раждали, особено след Чернобил.
Това е реалността, и сега, до която само ни докосват в този филм.



Не знам (или поне не ми е казвано) някой да е съветвал моите родители да ме оставят. От Свищов сме и без грам връзки, но са се борили и до край за мен. Оперирал ме е самият проф. Чирков и пак казвам без връзки и без каквото и да е като заплащане. Добре съм и преди 3 месеца даже самата станах майка. Голям страх брах да не би бебето ми да има също транспозиция, но ходих на фетална ехокардиография и всичко се оказа наред. Тогава доц. Томова, която ме прегледа каза, че в практиката си няма случай на майка, оперирана от транспозиция и ме поздрави за куража да износя и родя бебе. Сподели, че трябва явно да се преразгледа позицията на лекарите днес, които препоръчват аборт при такава ситуация. Благодаря на родителите си, че съм пораснала нормален човек и на златните ръце на Чирков, които позволиха да се случи и моята Аделина.

П.П. Родена съм 1985 г.

# 718
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Билян@ Какво те потресе? Това, че попитах? Невежеството ми?


bubulina-212 Много ти благодаря, беше повече от изчерпателна.

# 719
  • Мнения: 9 865
Начи, трябвало е Радина да я запазят за сюжетна линия ала КалЗона (по Анатомията), Стилянова да е Биляна, а Наталия да е Стилянова, пр-ка не им трябва. Айде, наредих ги.
Не, начи Наталия се преквалифицира тайно от пр на анестезиолог-всичколог, Стилянова се оказва незаконна дъщеря на Захариев, поради което не може да му е и любовница, а Биляна си признава любовта към... новоназначена млада и готина докторка, в която обаче се влюбва и Калин, и докат се рабзерат кой с кого, те ви още 50 серии. Peace

Общи условия

Активация на акаунт