Забавни въпроси за бременността

  • 1 378 818
  • 18 320
  •   2
Отговори
# 11 505
  • Мнения: 29 429
Тенджера грах си изялааа, признай си! Whistling

# 11 506
  • Мнения: 13 082
Тенджера с грах не съм, ама с виж с лещаааа. 🤣 Освен това и половин кило чери домати. Абе ясна е работата.

# 11 507
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Всъщност това с кърменето не е мит, а си е научен факт, с тази разлика, че не е 100% противозачатъчно, както го възприемат някои. Високите нива на пролактин подтискат овулацията. Но естествено в природата нещата не винаги стават по учебник. Освен това има някои условия, на които трябва да отговаря "кърменето", за да се превърне в противозачатъчен метод:
http://www.biberonbg.com/info/karmene_i%20_bremennost.htm

# 11 508
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Публикацията е от шести юни:
Цитат
Здравейте сладурчета,

по изчисленията са калкулатора на бг мама, овулацията трябваше да ми е на 01.06 - а и наистина беше така, ние бебеправихме на 29.05 и после по стечение на обстоятелствата не можахме повече.

Има ли шанс да е станало нещо, моля Ви тъй като Вие сте повече в час с нещата, да дадете мнението си, от няколко дни имам страхотно слюноотделяне, направо ужас, досега не ми се е случвало, проявява се най-силно вечер.
Цитат
Та въпроса ми е може ли от честите полови контакти да не се получи? Ние с мъжа ми правим кекс да не кажа всеки ден,но в месец от 30 дена ние правим 28 примерно и не специално за да се получи бебе,просто имаме нужда незнам как точно да се изразя.Навсякаде четох,че не се препоръчва да се прави всеки ден кекс.Възможно ли е това да е пречката?
Цитат
От два цикъла насам ми се случва следното (естествено аз си въобразявам най-хубавото, но накрая се разочаровам ):

около 8-9 ден започват да се обаждат яйчниците ми и ме понаболяват. Започва да ме боли кръста и се чувствам постоянно уморена от време на време ми се гади, но съвсем леко. Това са все хубави симптоми, но както се оказва в края на краищата - не съм бременна и си мисля да не би да е нещо нередно.
Температурата ми се покачва и ако непосредствено след овулацията е 31-32 става 33-34. Прес деня става дори по-висока. Последния цикъл измерих 37,7 през деня без да съм била болна.
Този цикъл отново се случва същото. Днес ми е 9 ден след ову и се чувствам сякаш една седмица съм носила камъни. Сутринта БТ беше 37,3 през деня 37,5 и целия ден го проспах, но пак се чувствам уморена.
Тези симптоми имат ли някаква връзка с прогестерона? Като не е имплантиране, какво тогава ми се случва?
Цитат
Не им позволявай да те бъркат по какъвто и да е повод... първо разбери дали си бременна... но не има позволявай друго освен коремен ефо и палпация или кръвни изследвания...  Hug

пенелопа доказано е че до третия месец плода е все още ембрион и все още се намира в голяма близост до влагалището и има голяма опасност от спонтанен аборт ако се вкара чуждо тяло (освен мъжкото де) във влагалището...
Цитат
Мога ли тогава да знадам един въпрос? Ще исключа това че в лекциите ми пише за това че не се препоръчва Вагиналния ехограф... Преди 2 години ме оперираха от киста на яйчник и операцията ми беше извършена през коремната кухина ( разрез от пъпа до триъгълника) след тази операция ми беше обяснено и от опериращия лекар и от гениколога ми че не трябва да ме барат поне 2-3 месеца от операцията... ??? вагинален ехограф ми беше направен едва 6 месеца след операцията...ми въпросът е е каква е разликата между операция и бременност... казали са ми че е еднакво и при двете... 
Цитат
Ми щом смяташ че бременността е маловажна от една операция ок... И колегите ми несмятат че са кой знае колко различни от гледна точка на разположението и на двете!!!

# 11 509
  • Мнения: 9 196
Стига, стига ... това не се издържа ... JoyJoy

# 11 510
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Правенето на кекс почти всеки ден сериозно вреди на вашето здраве и бюджет - то глутен, то яйца, ток... Никой ли вече не прави старомоден секс?
И ако във влагалището влезе "мъжкото", ембриона как разбира? Явно се запознават - "здрасти, аз съм баща ти".

# 11 511
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
А и последните три публикации за ехографа са на медицинска сестра...

# 11 512
  • Мнения: 9 196
Тая е медицинска сестра, колкото аз съм ядрен физик. Ще се учудя, ако има дори основно образование. Звучи, като отгледана от вълци, или от домашни кучета - в най-добрия случай.

# 11 513
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Хвърлих един поглед на публикациите й от любопитство. Там пише къде работи, има снимка и т.н. Сега дали е истина няма как да знам, не я познавам за щастие. Grinning

# 11 514
  • Мнения: 9 196
Хвърлих един поглед на публикациите й от любопитство. Там пише къде работи, има снимка и т.н. Сега дали е истина няма как да знам, не я познавам за щастие. Grinning

Да не дава Господ ... Head Band

# 11 515
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Все си мислех, че едно време нямахме  толкова много и достъпна информация и заради това по-  бих приела невежеството на някои. А като чета, днес май е по-вредно прекаленото ровене в интернет. Или по-точно - четенето без разбиране. И липсата на елементарни познания.

# 11 516
  • Мнения: 25 757
От къде идва мита, че ако кърмиш няма начин да забременееш?

# 11 517
  • Мнения: 16 872
Някой може ли да ми обясни каква е разликата между операция и бременност???
И всъщност само в началото ли ембрионйт е близо до влагалището???

ЖДНБ!!!!

# 11 518
  • Мнения: 25 757
Някой може ли да ми обясни каква е разликата между операция и бременност???
И всъщност само в началото ли ембрионйт е близо до влагалището???

ЖДНБ!!!!
Аз нищо не разбрах, освен че са и правили операция.  И че е чела някакви глупости, че не се гледа на вагинален ехограф в първия триместър... Crazy

# 11 519
  • Мнения: 9 196
Някой може ли да ми обясни каква е разликата между операция и бременност???
И всъщност само в началото ли ембрионйт е близо до влагалището???

ЖДНБ!!!!

Само в началото, после драсва към ахилеса или плешката - зависи дали е момче или момиче. Само събота и неделя, се връща до влагалището, да види какво става там.

Няма никаква разлика между операция и бременност. Дори то си е - Операция "Бременност Пустиння Буря Три".

Общи условия

Активация на акаунт