Забавни въпроси за бременността

  • 1 380 545
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 12 135
  • Варна
  • Мнения: 10 493
[quote author link=topic=1074381.msg37930152#msg37930152 date=1545500378]
Та с риск да ме линчувате, аз съм от тези по-не планираните.. Ние сме по на възраст (аз съм на 32), та вярвахме, че нещата стават бавно и с много опити, аз съм с късна оволация и т. Н.. Таткото избра един месец, който на мен не ми харесваше и правихме секс веднъж за целия месец 5 дни преди датата на оволацията и о чудо, тест с две чертички. Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така. Според проследяващия гинеколог всичко е въпрос на съвместимост на днк, ако е много съвместимо, независимо кога се прави секс през периода става. Ако не е, минават няколко месеца в пробване.
[/quote]

Някоя ако има определени желания за пол, да си знае Hands Point Up

# 12 136
  • Мнения: 2 997
То само болднатото да беше...
Макар че моето момче очевидно и тоя урок не го е чело и неестествено някак не се роди момиче. А четейки тук човек може да се отрече от цялото лекарско съсловие, въпреки че понякога си мисля, че просто разказващите не са разбрали какво им е казано и сервират тук волни съчинения (не че няма и некомпетентни лекари).

# 12 137
  • Мнения: X
Много лекари имат специфично чувство за хумор, което остава неоценено от пациентките им. А и често си правят тънки саркастични шегички според интелигентността на слушателя. На мен това точно така ми звучи- тя е обяснила, че е забременяла преди овОлация и лекарят се е избъзикал с нея, че много ясно, че ще е момиче- сигурно и такива теории е слушал някога 😄

# 12 138
  • Мнения: 1 406
Бях попадала преди време на една информация, че сперматозоидите с х-хромозома са по-бавни, но по-издържливи. А тези с у-хромозома са по-бързи, но не толкова издържливи. Издържливостта май беше за киселинната среда на влагалището. Не помня точно.
Демек ако правите секс преди предполагаемата овулация шанса за момиче е по-голям, а ако правите секс по време на предполагаемата овулация шанса за момче е по-голям.
Може би и тази с овОлацията е попадала на това инфо.

# 12 139
  • Мнения: 30 802
Има известна доза истина в тая теория, макар и не 100% гаранция.

# 12 140
  • Мнения: 5 468
Според мен, повечето бебета са правени преди овулация, защото яйцеклетката е годна за оплождане за кратък период, а на сперматозоидите им трябват няколко часа за да достигнат до нея. Така че секс след настъпила вече овулация е по-малко вероятно да доведе до бременност, отколкото непосредствено преди нея.

# 12 141
  • Мнения: 30 802
E то препоръките са за секс до 6 дни преди овулация. Макар че една млада двойка би трябвало просто да прави секс без предпазни средства през ден през целия месец.

# 12 142
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Теорията за по-бавните, но по-издържливи сперматозоиди и другите - с по-кратка преживяемост, но по-бързи, чух коментирана от моята лекарка - ембриолог. Та тя каза:
„Да, така пише в дебелите книги.
Но сперматозоидите дебели книги НЕ четат“ Simple Smile

# 12 143
  • София
  • Мнения: 10 642
Бях попадала преди време на една информация, че сперматозоидите с х-хромозома са по-бавни, но по-издържливи. А тези с у-хромозома са по-бързи, но не толкова издържливи. Издържливостта май беше за киселинната среда на влагалището. Не помня точно.
Демек ако правите секс преди предполагаемата овулация шанса за момиче е по-голям, а ако правите секс по време на предполагаемата овулация шанса за момче е по-голям.
Може би и тази с овОлацията е попадала на това инфо.
Ами то ако тези с Y хромозома не издържат на пътя през влагалище-шийка-матка-тръби... все едно по кое време ще е секса (опс бебеправенето)

Теорията за по-бавните, но по-издържливи сперматозоиди и другите - с по-кратка преживяемост, но по-бързи, чух коментирана от моята лекарка - ембриолог. Та тя каза:
„Да, така пише в дебелите книги.
Но сперматозоидите дебели книги НЕ четат“ Simple Smile
🤣🤣🤣🤣🤣
Неграмотни са, казваш 🤣🤣🤣

# 12 144
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
................................
🤣🤣🤣🤣🤣
Неграмотни са, казваш 🤣🤣🤣


Така каза доктор Мели, пък тя прави и спермограми, познава ги сперматозоидите. Вярвам ѝ за всичко, та щом казва, че не четат, значи не четат и това е.

# 12 145
  • София
  • Мнения: 10 642
Извинявам се ако несъм на правилното  място с въпроса си, но е важен за мен отг и мнението ви! Моля ви за бързи и точни отг и да сиг ще ме критокувате.
 И така към въпроса: преди ден с гаджето ми правихме секс, първо той си свърши,след това се изми и отново продължихме,но втория път като свърши ПРЕДИ да се измие с пръстите си ме докосва по влагалището и в последствие се усети че има сперма по пръста си, което докосване беше по-малко от 2мин след като свърши. Веднага се измих като разбрах че е имало остатък по пръстите, но точно тогава беше /12-14ден/около периода на овулацията ми. Секса го правим без презерватив уж ме пази, но се опасявам да не го направи нарочно за да ме задържи. Възможно ли е да съм бременна?

# 12 146
  • Мнения: 2 997
Боб някъде на промоция, да си делнем един пакет, да хвърлим и да излезем със становище по въпроса?

# 12 147
  • София
  • Мнения: 10 642
Боб някъде на промоция, да си делнем един пакет, да хвърлим и да излезем със становище по въпроса?
То само това... 1 ден след секс се пита дали е бременна

# 12 148
  • Мнения: 5 468
Ами човекът иска да я задържи и използва всякакви трикове...

# 12 149
  • София
  • Мнения: 12 006
Кой казА, че за забременяване е нужна овОлация Mr. Green?
Цитат на:  link=topic=1070962.msg37930194#msg37930194 date=1545500866
Късен отговор, според мен, вече авторката знае дали е станало, но аз забременях 5 дни преди оволация. Все пак целия месец не правих секс повече и съм сигурна, че е така.
За кво й е тая овОлация, като жената е забременяла преди нея  Thinking Няма да я чака я Laughing.

По-надолу в същата тема:
Цитат на: link=topic=1070962.msg37931151#msg37931151 date=1545518392
Доста жени дори не подозират, че са заченали именно НЕ в деня на самата овулация. Сперматозоидите живеят няколко дена в матката и тръбите, но да не се повтарям с момичетата. Така, че ако наистина се е състояла овулацията няколко дена след акта си е напълно възможно. Дано ви се получи Simple Smile
Та, мили дами, ако си мислите, че ви е нужа овОлация или се забременява само по време на овулацията - тц. Ич не ви тряа, може и без нея да си правите бебетата, важното е труд и бебеправене да има, съпроведено с родео  ест. kyllmg

Общи условия

Активация на акаунт