Забавни въпроси за бременността

  • 1 379 485
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 17 640
  • София
  • Мнения: 12 006
Може ли още малко уточнения, че нищо не разбрах Joy
нИможИ!!! Мацката е щастлива. Вий не разбиратИ нищу!!! SatisfiedSatisfiedSatisfied

# 17 641
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Хахахах, бременност в корема няма, много ясно, едва 4- та седмица СА. Като не ви е ясно, питайте, де!
Първо е плоден сак в матката, после бременността отива в корема, в третия триместър стига някъде до сливиците.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 14:59 от Тарталета

# 17 642
  • Мнения: 2 768
Хахахах, бременност в корема няма, много ясно, едва 4- та седмица СА. Като не ви е ясно, питайте, де!
Първо е плоден сак матката, после бременността отива в корема, в третия триместър стига някъде до сливиците.

И накрая удря в мозъка.

# 17 643
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 683
То... Май май в мозъка вече е ударено...
Ама чИ съм кисИлЪ лиелкЪ Joy

# 17 644
  • София
  • Мнения: 12 006
Цирка е пълен:
Цитат на:  link=topic=1090449.msg42278391#msg42278391 date=1612711350
Цитат на:  link=topic=1090449.msg42278326#msg42278326 date=1612710390
Ако то идва на 28 дена, би трябвало да ти дойде на 9 януари, а не 22! В такъв случай имаш закъснение от 28 дена.
но при всички положения през вагиналния видеозон се видя плоден сак в Матката и та каза че това е добре щом сакчето е в Маткта сега ще правя хормонален тест и ако там всичко е наред ще ми назначи дати за консултации и ми предписва фолиева киселина а това е от  вагиналния ехограф в Матката ясно се вижда плодния сак и каза че съм в 4 Седмица
Момиче 4та седмица е седмицата преди "да ти дойде". И с броенето не си наред, нещо бъркаш сметките.
аз ли бъркам или докторката ми бърка да те попитам ти наред ли си ако искаш ела с мен на преглед за да я попитал ма много разбираш ти като гледам айде сихтир от тук и неме коментирай видяли ЧХГ теста ми преди да коментираш да те питам

Цитат на: link=topic=1090449.msg42278433#msg42278433 date=1612711788
няма да ви слушам вас лекарката каза категорично бременност има а вие като толкова знаете елате с мен и жена ми  на преглед при нея да видите Аман от шматки какви сте вие та ще коментирате жена ми има лекар който е установил това че има бременност и плоден сак в матката  ясно ли ви е

# 17 645
  • Мнения: 2 768
Важно е "матка" да е с главна буква, демек кораба-майка!  Жената сто пъти повтори, че я гледат "на" вагинален ехограф, никакви съмнения да няма. Айде хаирлия да е!

# 17 646
  • Мнения: 9 400
Да не би жената да е в чужбина и там по-различно да броят гестационните седмици?

# 17 647
  • Мнения: 2 768
Да не би жената да е в чужбина и там по-различно да броят гестационните седмици?
По целия свят жените раждат и бременеят уж еднакво.

# 17 648
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 683
Ох, 'начиии, пак не сте разбрали! Само тя има Матка! Само тя ще си има БебчИ и те това е!
Ама ха! Не се научихте, значииии
Седмици, месеци.. няма значение! Важното е, че има БебчИ, тя вече не е сама със себе си и .... Те така Joy

# 17 649
  • France
  • Мнения: 12 974
Да не би жената да е в чужбина и там по-различно да броят гестационните седмици?
И аз това си помислих. Във Франция например има два начина на броене - гестационна седмица - от момента на зачеването (около средата на цикъла) и аменорейска седмица - от последната менструация. 4 гестационни седмици са равни на 6 аменорейски.

# 17 650
  • Мнения: 2 768
Много сложно ми се вижда за света на "Матката", авторката едва ли се е задълбочила толкова.

# 17 651
  • Мнения: 9 400
Philomena,

И аз някъде из форума съм чела такова нещо, затова попитах. Така че може на жената правилно да са и казали.

# 17 652
  • Варна
  • Мнения: 14 552
"Ай СИХТИР."😁Правописът обобщава доста компетентност.😅

# 17 653
  • Мнения: 25 753
Да не би жената да е в чужбина и там по-различно да броят гестационните седмици?
И аз това си помислих. Във Франция например има два начина на броене - гестационна седмица - от момента на зачеването (около средата на цикъла) и аменорейска седмица - от последната менструация. 4 гестационни седмици са равни на 6 аменорейски.

И тук така ги брояха, поне аз като бях бременна. На всичко отгоре и започваха броенето от 7 ден на менструалния цикъл. Явно за да хванат и по-ранните овулации.
А в книгите, които четях – от френски и американски автори, броенето започваше от 14-ия ден.
Колко съм спорила с разни гинеколози, че не само няма начин да съм забременяла на 7-ия ден, ами и много добре знам кога е станало – точно 10 дена след това. Но не, синът ми се водеше преносен, без да е такъв на практика.

# 17 654
  • Мнения: 9 400
Как'Сийке,
Много съм благодарна, че по мое време вече имаше ехографи. Моите термини са определени с тях. Иначе едното дете щеше да бъде родено насила в 8 месец, тъй като имах 1 пропуснат цикъл преди зачеването. Случваше ми се преди бременностите по 1 път годишно.

Общи условия

Активация на акаунт