Вечеряте ли заедно?

  • 28 223
  • 462
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 19 221
Е то всеки човек се съобразява и прави компромиси според мен, не може нарочно да се готвят неща, които знаем че останалите мразят. Мен ме дразни пасивно-агресивното поведение, предпочитам да се скараме и изясним, отколкото да ми казват "Мерси, не съм гладен". Малко като женското "Нищо ми няма" е.  Laughing

Да, това е гадно, но аз останах с впечатлението, че синчето хапва 2-3 хапки, дори и от ястия, които харесва, само защото не са му приготвени точно преди сервирането, а са сготвени преди 2-3 часа.

# 406
  • София
  • Мнения: 12 374
20 годишен дангалак, който се цупи на храната, която мама му приготвя? Вместо да се хване и сам да си опържи едни яйца или каквото там му се яде? Хаха. И аз на 20 живеех с майка ми, но ей Богу, дори не ми е минавало през мозъчето да й правя фасони относно готвенето. Ядях всичко без да кажа гък. С изключение на зелен фасул, мразя го това нещо. Майка ми обаче обича и си готвеше - в тези дни си правех омлети или пица, или просто карах на сандвичи. Никога не съм я карала да готви само неща, които АЗ обичам.

Същото е сега с мъжа ми, все пак у дома готви основно той. Ям каквото приготви, без възражения. Сигурна съм, че ако му се размрънкам и изявя претенции, веднага ще ми посочи тенджерите и тиганите. И ще бъде прав.

Много ги глезите тези мамини синчета..после темата за свекървите се препълва.

# 407
  • Мнения: 46 591
На такива капризи, че било от вчера даже не бих обърнала внимание. Ще си го изяде като огладнее. Алтернатива не се предлага. Допуснете ли я тази грешка от малка възраст, нагоре по-зле ще става.
...но съм Дева, а те Риби и Лъв/...
Какво общо имат зодиите?
Скрит текст:
И аз съм Дева, но не съм много по готвенето. На мъжа ми - Лъв - пък това му е любимо и готви който каквото поръча.

# 408
  • Мнения: X
Брех, чакам момента, в който 20 годишният ми син няма да пипва тенджери и чинии, ама ще има претенции какво и кога да му готвя.....    Mr. Green
Не ми се е случвало, та ще ми е мнооого любопитно как ще реагирам.    Laughing
Не че не знам, де, ама досега е чисто хипотетично.    Joy
Поне 1-2 пъти седмично излиза с приятели и се прибира към 22-23-24 часа....Как пък да не съм "седнала" да го чакам и да му готвя в полунощ.......      Laughing

# 409
  • MI
  • Мнения: 11 868
Скрит текст:
Е то всеки човек се съобразява и прави компромиси според мен, не може нарочно да се готвят неща, които знаем че останалите мразят. Мен ме дразни пасивно-агресивното поведение, предпочитам да се скараме и изясним, отколкото да ми казват "Мерси, не съм гладен". Малко като женското "Нищо ми няма" е.  Laughing

Да, това е гадно, но аз останах с впечатлението, че синчето хапва 2-3 хапки, дори и от ястия, които харесва, само защото не са му приготвени точно преди сервирането, а са сготвени преди 2-3 часа.
Ако е така пък съвсем  #Cussing out

Таис, аз още като отида при родителите ми не правя фасони.  Peace Като не ми харесва, поемам инициативата и готвя аз, така тъкмо си почива майка ми. Какви са тези не искам, да е сготвено сега и т.н. На 20 аз вече по принуда си готвех сама и бях супер щастлива като се прибера при нашите и майка ми е наготвила нещо.

# 410
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За такива, които искат да им е ОК манжЪтъ, се слага час за вечеря.
Оф, много ми е странно как така ще се съобразявам кога да готвя. newsm78
Явно, защото нямам цял ден на разположение за домакинство, то готвя и домакинствам когато имам време и желание.
За другото - домашната Кикимора, ама и тя не си дава много зор. Crossing Arms Joy

# 411
  • София
  • Мнения: 12 374
Нелия, и аз не правя фасони - без значение дали съм на гости при баба ми, майка ми или свекърите. Единствено когато мина на безглутенов режим, както сега например, отказвам палачинки, мекици и всякакви кексове, които те правят. Знам, че има и безглутенови такива, но трябва да съм пълен идиот и садист, за да карам възрастни жени да се пънат да правят сладкиши по изцяло нов за тях начин. Те са традиционалисти и аз ги разбирам.

# 412
  • MI
  • Мнения: 11 868
Нелия, и аз не правя фасони - без значение дали съм на гости при баба ми, майка ми или свекърите. Единствено когато мина на безглутенов режим, както сега например, отказвам палачинки, мекици и всякакви кексове, които те правят. Знам, че има и безглутенови такива, но трябва да съм пълен идиот и садист, за да карам възрастни жени да се пънат да правят сладкиши по изцяло нов за тях начин. Те са традиционалисти и аз ги разбирам.

Точно  Peace Казах го в смисъл какво остава на 20 години хлапак да прави такива фасони.

# 413
  • София
  • Мнения: 529
Да, ама аз не съм от хората които ядат всичко и не искам да го причинявам на другите. В къщата на майка ми още има неизмиваемо /неизциклено/ място до краката стола на който сядах за хранене от "гадостите" в храната която пусках на пода, добре че котките които брат ми мъкнеше бяха като прахосмукачки и обираха всичко паднало на пода от варени кожи, домати и лук до всякакви тлъстнки и подобни в манджите. Спомних си за това, когато видях обяда на сина ми/ 2 клас/ под балкона на блока и няколко мумифицирани сандвича на най-невероятни места в къщи. От тогава насила никого не карам да яде всичко, ако ще и гладен да стои.

# 414
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е то и аз не съм всеядна, не вярвам и Таис да е. За ММ пък да не говорим. Тук говорим за нещо съвсем различно - за уважение на труда на другия. Аз като знам, че не обича някой определено нещо, не го готвя или поне е в този вид, в който не го обича. Но ако тръгне поле някой да ми прави фасони, че е сготвено преди 2 часа, а не преди 2 минути, направо ще му нахлюпя тигана на главата.

# 415
  • София
  • Мнения: 19 402
Има разлика между дете 2-ри клас и студент 2-ри курс. С едното все пак тряба да се съобразяваш повече и да се стараеш, точно за да яде в по-късна възраст много неща. Не е речено, че трябва да ги обича, аз съм убедена, че вкусовете се наследяват, но дори и да не обича нещо - да хапне колкото да не е гладен без физиономии.
Много съм против точно малките деца да се научават на карат на пици и пилешки хапки и впоследствие да  не хапват готвена манджа, независимо тип помия или добре приготвена. Но да си признаем - някои жени така претупват готвенето, че не се учудвам.

# 416
  • Мнения: 8 312
Е, стига де, едно ядене не се ядяло 2 пъти?! Явно някой не уважава храната. В къщи едно ядене се яде поне два пъти, аз да не съм готвачка, че по цял ден да приготвям манджи. Добре, че мъжете ядат и не са придирчиви, че щеше да има чинии изсипани на главите им. Много съм зла понякога.

# 417
  • София
  • Мнения: 529
Аз ли криво писах, вие криво ли ме разбрахте/четохте/. Питах защото ми стана странно какво консумират семейства, в които един или повече постоянно  вечерят преди 18 часа, а останалите след няколко часа, с оглед на това че в къщи се приготвят главно храни които е хубаво да се консумират скоро след приготвяне. Една прясна салата не би издържала толкова време, а всеки да си я приготвя когато му се вечеря ми е странно, както и всеки да си пече отделно пържолата. Вече писах, че готвени манджи ядем 2-3 в месеца, но не защото готвя буламачи, а защото са по-малко харесвани от всички в къщи, и да боб, зеле, гювеч, мусака сервирам по два пъти ако остане, но по-възможност през вечер защото и на мен ми омръзва от една и съща храна два поредни дни. Цупене няма, но се изяжда с липса на ентусиазъм, ако мога така да кажа.

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 20:16 от az_pak_az

# 418
  • Мнения: 14 654
Да бе, ще им готвя миг преди да са отворили външната врата, че да им се вдига пара от паничката. Яде се и затоплено, както и вчерашно, готвя, когато имам време или ми е кеф. Ето днес ще има за вечеря боб, точно същия, който сготвих вчера. Ако не им хареса и не го изядат днес, утре пак ще им го сервирам и така, докато не се научат на дисциплина при храненето. Това е по-мекият вариант на "ще ти го сипя във врата".

# 419
  • София
  • Мнения: 16 160
Аз ли криво писах, вие криво ли ме разбрахте/четохте/. Питах защото ми стана странно какво консумират семейства, в които един или повече постоянно  вечерят преди 18 часа, а останалите след
Аз вечерям към 20 ч, а Скъпия  към 23.30, писала съм. Почти всеки ден правя някаква салата в 2 чинии. Неговата я оставям неовкусена за да му е прясна. Ако пека нещо на скара - правя го за моята вечеря, той после си претопля пържолата/кюфтета/ на микровълновата.
Ако вечерята е готвено - моята чиния си я претоплям на парти грил. Той си сипва и си я топли пак на МВ. Напр.снощи и тази вечер сме на постно, прясно зеле, към него има и мръвки на скара за него. За мене - сирене. Той често готви манджи, но ги прави  редки, чорбести. Така го е научила майка му, били са 7 деца. Той си ги харесва, надробени с много хляб. Аз първата вечер  обирам гъстото и после не ям от чорбалаците му. Топли си ги пак на любимата МВ. Гювеч или мусака са ми по-вкусни престояли, на втория ден.
Когато дъщерята живееше с нас, се прибираше късно от работа. Ако е искала напр. пържола не ми тежеше да и я опека докато пътува към в къщи. Чаках я а се видим поне за малко и се стараех да и направя нещо прясно. Когато е излизала с приятели до малките часове обикновенно не и се яде и не вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт