Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Gigka, това за което питаш се казва тук "алфа епипЕдоу" и то мерят и бебето чрез ехограф, Доплер, разглежда се за аномалии и ти взимат кръв! В зависомотс къде ще се прави ценните варират- ако отидеш причастен гинеколог и не си осигурена, цените могат да стигат и 150 евро (аз лично не съм плащала по-малко от 120 евро никога), ако си осигурена и отидеш в държавна болница цената е около 10 пъти по-малка, но там доста бързо те премятат и не обясняват много по време на самия преглед! Относно резултатите (пълни: измервания на плода и кръвни резултати) те стават готови до седмица, а ако сама отидеш при избран от микробиолог - може и по-бързо, но имай предвид, че попринцип гинеколозите които правят целият пакет изследвания си сътрудничат с лаборатории и  кръвното изследване излиза по-евтино, от колкото ако тръгнеш да ги правиш по отделно! Ти като начало за кое населено място се интересуваш?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 40

Mushmoranka това, което описваш не е ли Биохимичен скрининг и Фетална морфология, които се правят тук в БГ?

# 17
  • Мнения: 2 309
Ами ти за какво говориш? Не говориш ли пак за същото! Искаш неинвазен метод за определяне на възмоцностите детето ти да има синдром на Даун, Eдуардс и Пато! Ако искаш да даваш кръв и да ти я пращат в Америка, то можеш и от България да го правиш! Но това е допълнение към горе споменатите вече изследвания! Ти какво точно търсиш, защото от думите ти не разбрах точно?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 40

Mushmoranka - Това, което търся е фетален ДНК тест (т.е. тест на ДНК на плода) по неинвазивен начин. Тези, които се правят в БГ разбрах, че са между 1300 и 2500 лв. Търся дали някой е правил такъв в Гърция на по-добра цена, къде и т.н.
Може би аз не се изразявам правилно? БХС и Фетална морфология съм си направила вече...

# 19
  • Мнения: 1 630
Едва ли ще са по- евтини, цената се вдига от транспортните разходи. И да има някаква разлика, едва ли ще е голяма. Твоят БХС какъв резултат даде, че търсиш други алтернативи? В коя седмица си? По принцип пренаталните тестове се правят около 11та.

# 20
  • Мнения: 11
едва ли 6те  е по евтино в гарция казах ти ве4е повярваи ми от голямо зна4ение е дали си осигурена там   ако си без е скапо не си заслужава да ходи6 там

Общи условия

Активация на акаунт