Лидл 83- Великденска

  • 127 337
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
Вчера видях едни нови ябълки. Някакви италиански май бяха. Розови. В картонена тарелка с фолио за 4,50 лв/кг някъде беше. Някой опитвал ли ги е? Какви са на вкус?
При нас си ги има от доста време и са любимите ми ябълки. Пинк Лейди се водят и са сладки и сочни. Ако не бяха с тази убийствена цена, щях да омитам по една тарелка на ден най-вероятно Crazy

# 676
  • Мнения: 1 817
Всичките им ябълки са на високи цени. В била поне имат на клевър, в мрежа, много вкусни бг  ябълки за около лев.

# 677
  • Мнения: 2 681
Здравейте, отскоро от време на време пазарувам в Лидл и съответно ви чета. Бих искала да попитам дали сте виждали изостанали в магазините в София от малките прахосмукачки, които се зареждат и бяха по 44лв. Благодаря
Сутринта имаше 3 -4 в Лидл - завод Витоша.
За връщането на хр. стоки си говорихме сутринта с управителя на смяна в магазина. Познаваме се по физиономии. Той сподели, че приемат всичко и ако видимо е с ненарушена цялост и в срок го слагат при другите храни. Разказа за баба, която върнала изяден на половина кекс, защото се ронел. Него го бракували.
Клиента трябвало да е доволен, затова приемали всичко.
А че после друг клиент ще бъде "Рядко щастлив" е друг въпрос.

# 678
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 843
Благодаря ви. Наистина цената е доста висока,  но щом са толкова хубави със сигурност ще ги пробваме. Simple Smile

# 679
  • Мнения: 69 354
До кога им е срока на годност на корите с яйца? И още ли има от тях?
При нас са с трайност до 17.05. Един палет има. Стои там, където свършва хладилната витрина, на входа на служителите, от където изкарват стоката. Ама то това съхранение на тъмно и на хладно ли е newsm78

Благодарско....ама май няма да успея да ги оползотворя до 17-ти..ще го мисля в движение Laughing

Около хладилните витрини по принцип си вее хлад, аз даже зимата набързо минавам оттам, че ми става студено...

# 680
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 843
На яйцата специално пише ''най-добри до..'', а не ''годни до...''. Simple Smile

# 681
  • Мнения: 69 354
На яйцата специално пише ''най-добри до..'', а не ''годни до...''. Simple Smile

Това сигурно ли е? Не съм обръщала внимание.. newsm78

# 682
  • Мнения: 5 191
Мъжките пижами от серията Супермен свиват ли се много при пране? Имате ли впечатления? Вчера взех на мъжа ми, бяха останали няколко броя и се чудя дали няма да му отеснее като я изпера  newsm78

# 683
  • Мнения: 89
Здравейте, отскоро от време на време пазарувам в Лидл и съответно ви чета. Бих искала да попитам дали сте виждали изостанали в магазините в София от малките прахосмукачки, които се зареждат и бяха по 44лв. Благодаря
Сутринта имаше 3 -4 в Лидл - завод Витоша.
За връщането на хр. стоки си говорихме сутринта с управителя на смяна в магазина. Познаваме се по физиономии. Той сподели, че приемат всичко и ако видимо е с ненарушена цялост и в срок го слагат при другите храни. Разказа за баба, която върнала изяден на половина кекс, защото се ронел. Него го бракували.
Клиента трябвало да е доволен, затова приемали всичко.
А че после друг клиент ще бъде "Рядко щастлив" е друг въпрос.


Много благодаря за бързия отговор. Да попитам дали може да ми изтеглят един брой към друг магазин, че този ми е доста далеч  Sad

# 684
  • Мнения: 6 739
"Най-добър до..."  , значи ,че след този срок вече продукта "не е най-добър", общо взето същото като "годен до....". Продукта може видимо да е добър и да става за ядене, но след посочения срок и съхранение, производителя не може да поеме отговорност за появата на определени микроорганизми.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 25 349
Ами то на английски май не се пише "годен до". Best before означава точно "най-добър до". Естествено, че няма как един продукт да е годен до 23:59 часа на определена дата и в следващата минута да се развали, затова и по-коректно ми звучи формулировката "най-добър до".

# 686
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 843
ами аз "годно до..." го възприемам, че мога да го консумирам до тази дата и не  повече, а "най-добри до..." е възможно и след тази дата. вероятно зависи и от самия продукт. не знам, това  са си мои разсъждения. Joy

# 687
  • Варна
  • Мнения: 25 349
Именно, различно е значението на двете фрази.

# 688
  • Мнения: 790
обикновенно хранителните продукти и лекарствата имат по-дълъг срок от посочения на опаковките, но до този срок производителя гарантира за тяхното качество. След този срок те могат да променят качествените си показатели. И разбира се ако срока е бил до 12.03,то няма да има голяма разлика на 13.03, но никой не носи вече отговорност.Не че след 24.00часа на 12.03 продукта вече е развален.

# 689
  • Мнения: 13 671
Здравейте, реших да попитам в темата Ви.
Магазина на Лидъл ми е далеч и много рядко пазарувам там.
Скоро си купих Стъклочистачка. Бях много доволна от покупката си.
Въпроса ми е: След първоначалното зареждане / повече от 3 часа/ успях да почиствам с нея около 15 мин..След всяка употреба след като светне червената светлина спирам да я използвам и зареждам докато светне зелената. Проблема е, че времето за което мога да я използвам ми се струва прекалено малко / около 5мин./
Трябва ли всяко зареждане да е както първоначалното? Притеснявам се да няма проблем с батерията или аз не правя зареждането правилно.
Благодаря на всички които ще споделят опита си.

Общи условия

Активация на акаунт